łączenie wojsk

  • Rozpoczynający wątek Blanciarz
  • Data rozpoczęcia

łączenie wojsk jednego/kilku graczy w ataku

  • tak, jednego

    Głosy: 7 30,4%
  • tak, kilku

    Głosy: 1 4,3%
  • nie

    Głosy: 15 65,2%

  • W sumie głosujących
    23
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam wszystkich!
Wiem, że ten temat był przerabiany na tym forum, ale dalej czegoś mi tam brakuje.
Można łączyć wojska w obronie, czemu więc nie można ich łączyć w ataku? Taki system przykładowo stosowany był na oGame jako ACS, tam ograniczeniem było 5 osób atakujących i 5 broniących, czemu nie pomyśleć o takim systemie tutaj? System ten mobilizuje graczy do współpracy i aktywności, co pomoże też samej grze Grepolis. Dużym problemem dla agresorów i tak są liczne bonusy- mur, wieża, czy nawet denerwujący bonus nocny. Czekam na sugestie wszystkich
pozdrawiam
Blanciarz
 

DeletedUser

Guest
Ewentualnie sama możliwość przemieszczania się swoimi wojskami po swoich miastach byłaby dobra. Nawet nie łączylibyśmy ataków a wojska, wtedy gracz który chciałby zaatakować jednym dużym wojskiem, musiałby się liczyć z tym, że rozbraja swoje własne miasta na długi czas
 

DeletedUser

Guest
Jeżeli ktoś głosuje na nie, proszę o podawanie powodu, którym nie jest nieznajomość tego systemu ;)
 

DeletedUser

Guest
Taki system przykładowo stosowany był na oGame jako ACS, tam ograniczeniem było 5 osób atakujących i 5 broniących, czemu nie pomyśleć o takim systemie tutaj?
sigpic4883_1.gif


łączenie 5 graczy to zdecydowanie za dużo. już bardziej wybrałbym opcję 2 miasta i to tylko swoje, ale i to nie jest potrzebne - ludzie i tak sobie radzą nawet z bunkrami. system walki w plemionach również nie posiada łączonych ataków. kiedyś na plemionach na s29 z plemieniem rozbiliśmy jeden bunkier - ostatnie miasto założyciela wrogów. nie był to cel strategiczny :) ustanowiliśmy go raczej sobie celem honorowym :) tak czy inaczej - wystarczyło kilkadziesiąt ataków dochodzących w przeciągu kilku minut (cobyście sie nie zasłaniali AT) by koleś zdecydował, że nie opłaca się narażać na niepotrzebne straty współplemieńców.

tak więc jestem przeciwko propozycji
 

DeletedUser

Guest
Widzisz, przy opcji łączenia swoich wojsk tak czy inaczej trzeba będzie uważać, bo czas dojścia do swoich miast by się nie zmienił. To byłaby tylko możliwość techniczna, a możnaby przygotowac samemu jakies większe akcje, zwłaszcza kiedy jest przez kogoś chroniony, to nnie chciałbyś sam się męczyć pokolei wysyłając mniejsze części swojego wojska na straty. To w przeciwną stronę tutaj działa- można kogoś bronić, a nie można połączyć swojego wojska? To albo usuńcie jakieś bonusy dla obrońców (dowolna ich ilość) albo pozwólcie graczom decydować o sile swojego państwa w różnych miejscach ;) tak samo ciężko jest się odgryść mocniejszemu graczowi, jeśli nie można połączyć swoich własnych sił
 

DeletedUser

Guest
Głos na NIE (argumenty kurczaka :))

Poza tym - w GP zacznie się liczyć bardziej masa a nie forma (ilość wojsk zamiast ich dowódca)
 

DeletedUser7672

Guest
jestem przeciw, każdy bunkier da się zniszczyć, tylko trzeba wiedzieć jak :D
 

DeletedUser

Guest
Wtrącę swoje 3 grosze.
Ja jestem za tym aby była możliwość łączenia wojsk. Przecież to bez sensu mieć kilka miast i nie móc zebrać do kupy swojej armii (czy to w celu ofensywnym czy defensywnym). Przecież to oczywiste jest że aby przeprowadzić skuteczne działania militarne lepiej sobie wojsko zebrać, za przeproszeniem, do kupy. Wyobrażacie sobie któryeś z antycznych/średniowiecznych imperii gdzie synchronizują czasowo ataki z kilku(nastu) miast/prowincji? Bzdura kompletna. Armia. Ktoś zna to słowo?

Co do tezy że słabsi nie dadzą rady silniejszym a silniejsi atakują słabszych, można wprowadzić granicę, przedział punktowy gdzie bardzo mocni gracze z ogromna ilością punktów nie będą mogli atakować bardzo słabych i vice versa.
 

DeletedUser7672

Guest
Wtrącę swoje 3 grosze.
Ja jestem za tym aby była możliwość łączenia wojsk. Przecież to bez sensu mieć kilka miast i nie móc zebrać do kupy swojej armii (czy to w celu ofensywnym czy defensywnym). Przecież to oczywiste jest że aby przeprowadzić skuteczne działania militarne lepiej sobie wojsko zebrać, za przeproszeniem, do kupy. Wyobrażacie sobie któryeś z antycznych/średniowiecznych imperii gdzie synchronizują czasowo ataki z kilku(nastu) miast/prowincji? Bzdura kompletna. Armia. Ktoś zna to słowo?

Co do tezy że słabsi nie dadzą rady silniejszym a silniejsi atakują słabszych, można wprowadzić granicę, przedział punktowy gdzie bardzo mocni gracze z ogromna ilością punktów nie będą mogli atakować bardzo słabych i vice versa.
no może i tak, ale jeśli chcesz inny styl walk, to pograj w Ikariam, tam jest inny, może dla niektórych lepszy styl walki. Takiej zmiany tutaj raczej nigdy nie wprowadzą. Chociaż byłbym za.
 

DeletedUser7343

Guest
Nie i koniec tematu,to nie zostanie wprowadzone ponieważ zmieniło by to grę całkowicie.Jeżeli komuś nie pasuje bunkier to atakujcie inne miasto z zaskoczenia.
 

DeletedUser

Guest
jesli niektorym graczom wydaje sie ze bedzie im latwiej jesli beda mogli kumulowac jednoski do ataku to sa w duzym bledzie
jesli ta propozycja zostalaby wprowadzona to automatycznie musialaby byc wprowadzona propozycja o kumulacji i mozliwosci manewrowania wsparciem
w rzeczywistosci nic by sie nie zmienilo oprocz cyferek
 

DeletedUser

Guest
jesli niektorym graczom wydaje sie ze bedzie im latwiej jesli beda mogli kumulowac jednoski do ataku to sa w duzym bledzie
jesli ta propozycja zostalaby wprowadzona to automatycznie musialaby byc wprowadzona propozycja o kumulacji i mozliwosci manewrowania wsparciem
w rzeczywistosci nic by sie nie zmienilo oprocz cyferek

Dlaczego sądzisz że bylibyśmy w błędzie? Jak sobie wyobrażasz kumulację wsparciem bo tego akurat nie rozumiem? Jeśli chciałbyś wysłać wsparcie w jednej większej sile to przecież możesz zgromadzić wojsko w jednym ze swych miast i stamtąd wysłać wojo.
Ja również wątpię w to aby taka opcja była wprowadzona, ale spróbować o to powalczyć warto. Po wprowadzeniu takiej zmiany gra zapewne stałaby się trudniejsza. Dla mnie trudniejsza = lepsza.
Pozdro.
 

DeletedUser

Guest
Odp: łączenie wojsk

Propozycja odrzucona, gdyż wprowadziłoby to zbytnie ułatwienie dla atakujących. Nie bez powodu jest wprowadzony chociażby antitiming.
 
Status
Zamknięty.
Do góry