łaski z kilku miast

  • Rozpoczynający wątek mysticexe
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Świat Jota:

3 miasta

13lvl świątyni
6lvl świątyni
8lvl świątyni
+
Arcykapłanka

Według tabeli na wiki powinienem dostawać:
13lvl - 3,6x4(prędkość świata)=14,4
6lvl - 2,4x4=9,6
8lvl - 2,8x4=11,2

14,4+9,6+11,2=35,2/h

Bez arcykapłanki powinienem dostawać ok. 35,2 łaski/h
Nie liczę już z arcykapłanką bo nawet nie wiem jak mam to policzyć (z sumy łask czy na miasto? czy może jeszcze inaczej?)

Z arcykapłanką dostaję dokładnie 30,6łask/h

Gdzie leży problem?

- moje obliczenia?
- bug?
- błąd?
 

DeletedUser1360

Guest
Zły tok obliczeń. Jeżeli wyznajesz w kilku miastach tego samego boga to lvl sumują się.

13+6+8=27lvl
teraz sprawdź ile wynosi
 

DeletedUser

Guest
27lvl - 5,2x4=20,8łask/h - bez arcy

7,8x4=31,2łask/h z arcy

a mam 30,6łask/h z arcy

Jest jakiś limit łask na godzinę?
 

DeletedUser

Guest
Raczej wątpię, ale nie mam pewności.
Mi jedynym rozwiązaniem wychodzi że któraś świątynia jest niżej niż pisze, lub gra myśli że jest o 1 poziom niżej i wtedy: 5,1x4=20,4łask/h x arcykapłanka(nie zawsze warto wierzyć wiki) i wychodzi twoje 30,6 łask /h ;P Sprawdź może mam rację, a może to błąd gry.
 

DeletedUser1360

Guest
Podzielam przedmówce mi także wychodzi że masz jeden poziom mniej niż podajesz . Co do wiki to liczby w tabeli są określone w przybliżeniu zaokrąglone do jednej liczby po przecinku.
 

DeletedUser5

Guest
Dane w wiki odnoszą się do sytuacji, gdy posiada się tylko jedną świątynię danego boga. Jeśli posiadasz więcej, stosowany jest specjalny wzór, który uwzględnia poziomy rozbudowy, jednak nie sumuje ich.
 

DeletedUser

Guest
Trudno... A myślałem, że zaszpanuję tajną wiedzą ;) Nie rozumiem tylko czemu nie jest on ujawniony...
 

DeletedUser

Guest
Dziwi mnie w takim wypadku jedna rzecz. Dlaczego wiki podaje ilość łask do 50 poziomu świątyni. Skoro poziomy świątyń się nie sumują to świątynia ma max 25 poziomów + 5 za posąg. czyli 30. Potem w grę wchodzi ten dziwny wzór. A nie ma czegoś takiego jak 50 poziom.
 

DeletedUser

Guest
Może to idzie jednak tak jak jest na wiki a gdy się ma łącznie 50 poziom świątyni to już nie wzrasta?? Kto ma z 3 miasta ze świątyniami na max i jednego w nich boga? można by to wtedy sprawdzić xD
 

DeletedUser

Guest
Może to idzie jednak tak jak jest na wiki a gdy się ma łącznie 50 poziom świątyni to już nie wzrasta?? Kto ma z 3 miasta ze świątyniami na max i jednego w nich boga? można by to wtedy sprawdzić xD

Oj wzrasta wzrasta. Pamiętam przy prędkości 2 przy 50 miastach przybywało mi jakieś 0.1 - 0.2 łaski/h za każdy poziom świątyni.
 

DeletedUser

Guest
no to w skrócie jeżeli ktoś nie używa jednostek mitycznych to ARCYKAPŁANKA jest w późniejszym etapie nie opłacalna...
 

DeletedUser5

Guest
Trudno... A myślałem, że zaszpanuję tajną wiedzą ;) Nie rozumiem tylko czemu nie jest on ujawniony...
Taka decyzja została niestety podjęta przez twórców gry.

Dziwi mnie w takim wypadku jedna rzecz. Dlaczego wiki podaje ilość łask do 50 poziomu świątyni. Skoro poziomy świątyń się nie sumują to świątynia ma max 25 poziomów + 5 za posąg. czyli 30. Potem w grę wchodzi ten dziwny wzór. A nie ma czegoś takiego jak 50 poziom.
Dobre spostrzeżenie. Z tego co pamiętam, dane dotyczące produkcji łask w świątyni zostały nam przekazane przez twórców gry i znajdował się tam spis do 50 poziomu. Skoro jednak nie są nam one potrzebne, pozwoliłam sobie wykasować tę tabelę z wiki i połączyć ją z informacjami o kosztach rozbudowy.
 

DeletedUser

Guest
a jak mam dwa miasta i w każdym innego boga to łąski będą szybciej leciały niż jak bym miał jednego boga w tych 2 miastach???
 

DeletedUser1360

Guest
a jak mam dwa miasta i w każdym innego boga to łąski będą szybciej leciały niż jak bym miał jednego boga w tych 2 miastach???

To znaczy przyrost sie zmniejszy bo najwiekszy przyrost daje kilka pierwszych poziomów potem im większy lvl świątyni czy to sumowany z kilku miast, czy też z jednego miasta, spada przyrost łask aż do 0.1 na godzinę na jeden poziom świątyni
 
Do góry