Świątynia na zkolonizowanej wyspie.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser1608
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser1608

Guest
Witam, założyłem sobie nowe miasto, wybudowałem świątynie i miałem nadzieje, że na każdej wyspie będą nie zależnie rosły łaski z wizją, że 2x szybciej będę czarować rydwany. Więc ją wybudowałem wybrałem Zeusa jak w moim macierzystym mieście patrze, a tutaj od razu łaski 32 i produkcja na godzinę 3.2 tak jak to jest na mojej 1 wyspie. Wydaje mi się, że coś jest nie tak bo to by nie miało największego sensu robić świątyni w nowym mieście i ją rozwijać. To jakiś błąd czy Wy też tak macie?
 

DeletedUser

Guest
Nie to nie jest żaden błąd. Łaski ze świątyń z tym samym bogiem się sumują. I w dodatku z każdego kolejnego miasta z tym samym bogiem przybywa mniej łask za każdy poziom świątyni. To wcale nie jest złe, bo inaczej to nic by tu ludzie z kilkoma wioskami innego nie robili tylko gromami rzucali.
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=2009
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser1608

Guest
Czyli nie opłaca się brać w 2 miastach tego samego boga?
 

DeletedUser

Guest
W pierwszych miastach nie bardzo. W kolejnych raczej nie ma innego wyjścia. Jakbyś chciał w tym drugim zmienić boga to najpierw zużyj łaski, bo inaczej Ci znikną.
 

DeletedUser1608

Guest
Kiedy zmieniłem boga produkcja w 1 mieście wynosi 3.0, a mieście drugim 1.4, więc razem równa się to 4.4 przy tym samym bogu produkcja się łączyła i wyniosła 3.3, czyli 1.1 łaski zyskujemy mając inne bóstwa.
 

DeletedUser803

Guest
Z tego co zauwazylem to poziomy swiatyn czczacych jednego boga sie sumuja:) Z tad mniejsza liczba lask:)
 

DeletedUser

Guest
/ciach/ To wcale nie jest złe, bo inaczej to nic by tu ludzie z kilkoma wioskami innego nie robili tylko gromami rzucali.
/ciach/
To akurat jest złe i jest to zwykłe oszustwo... .
Mając 4 miasta i jednego boga (przy 10lvl świątyni w każdym) daje mi to świątynię na 40 lvl, czyli 6,3 łaski na 1h (9,5/h przy Arcykapłance). Natomiast gdybym w każdym mieście miał innego boga, suma łask wychodzi 12,8/h (18,8/h). Co daje o 100% więcej łask niż w 1 przypadku.
Domyślam się również, że Posąg działa tylko na 1 miasto (tak jak zapewne i innych super-budowli), a nie na wszystkie, czyli jego wpływ nie będzie się _sumował_. Tak samo nie _sumuje_ się maksymalna ilość łask, jaką można od danego boga mieć. A to już jest niekonsekwencją w strategii gry. Albo robimy, że w danej dziedzinie coś się sumuje, albo nie.

A gromami by nie rzucali, w końcu jest ograniczenie...
 
Status
Zamknięty.
Do góry