[Nowość] Świat bez funkcji premium

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser29607
  • Data rozpoczęcia

Czy popierasz pomysł na taki świat?


  • W sumie głosujących
    74
Status
Zamknięty.

DeletedUser29607

Guest
Cześć!
Proponuję aby powstał świat na wzór tych, które powstają w innej grze InnoGames, czyli plemiona. Powstają tam światy bez funkcji premium, tzn., bez przyspieszania za złoto, bez kupowania surowców za złoto, bez bonusów do produkcji surowców za złoto. W Grepolis proponowałbym zostawić jedynie doradców, ew. samego Zarządcę ulepszonego o funkcję kapitana, za np. 200złota. Myślę, że Grepolis dzięki temu mogło by odżyć, tak jak stało się to w Plemionach. Oczywiście nie proponuję świata całkowicie bez złota, bo to jest nierealne. Co sądzicie o takich światach? Myślę, że przyciągnęłyby one graczy, którzy nie nie chcą wydawać dużej ilości gotówki na grę, a do tego rywalizacja opierałaby się tylko i wyłącznie na skillu, a nie grubości portfela.
 
Było to wałkowane X razy, pomysł jak zawsze z dobrym odzewem ale nic sie nie dzieje w tej sprawie, co do funkcji to moim zdaniem powrót do starego systemu skracania czyli jednorazowo -50% jużby uszedł bo to da się nadrobić normalnymi bonusami i inno aż tak nie straci, ale możemy sobie nawet o tym esej napisać na kilkanaście stron a i tak oni zrobią swoje :)
 

DeletedUser29607

Guest
Było to wałkowane X razy, pomysł jak zawsze z dobrym odzewem ale nic sie nie dzieje w tej sprawie, co do funkcji to moim zdaniem powrót do starego systemu skracania czyli jednorazowo -50% jużby uszedł bo to da się nadrobić normalnymi bonusami i inno aż tak nie straci, ale możemy sobie nawet o tym esej napisać na kilkanaście stron a i tak oni zrobią swoje :)
Napisałem ten post, ponieważ wcześniej wysłałem tę propozycję do supportu, to dostałem odpowiedź, żeby to tutaj napisać. W Plemionach potrafią takie coś zrobić, żeby gra odżyła, a w Grepolis najwidoczniej czekają tylko na śmierć.
 

DeletedUser32004

Guest
Zobaczymy co odpowie założyciele gry gram od alfa i naprawde kiedyś te 50 % skracania było jeszcze do przełkniecia dla normalnego gracza ale i tych graczy co złocili było mniej niż teraz
Tą gre tak stworzyli żeby zarabiać pamietam takie czasy że ludzie zapełniali cały serwer nie grało ludzi do 5 tysi na serwer tylko jak ruszał on automatycznie byl pełny teraz to jak wyjdzie świat to cale m 55 45 44 54 jest zapełnione graczami z czasem trafiają inni na morza sąsiedzkie ale to wszystko gdzie swiaty gdzie było ludzi od groma i te morza były zapełnione na co najmniej 10 czy 15 morzach czasem nawet wiecej
 

DeletedUser29607

Guest
Pomysł spoko tylko pamiętajmy że inno nie jest firmą non profit.
Pewnie, że nie jest, ale dokładnie te same zasady stosuje w grze Plemiona. To nie jest mój autorski pomysł, tylko ściągnięty z ich innej gry. Tam im się to najwyraźniej opłaca, skoro to już taki świat któryś z kolei, a i gra odżyła. Więcej graczy wróciło do gry. Poza tym, gra nadal będzie posiadać zarządców + można dołożyć inne funkcje premium, które nie będą wpływać na rozgrywkę, jak różne dodatkowe bajery.
 

DeletedUser29757

Guest
jak dla mnie to nawet by mogło być "wpisowe" na taki świat. 100 zł wpisowego, doradcy automatycznie włączeni dla wszystkich i zero golda (albo tak jak było na ostatnim świecie eventowym - 2k golda dla każdego i brak możliwości dokupienia). Ja bym wbił na taki świat.
 

DeletedUser22560

Guest
100 zł wpisowego to za dużo, lepiej wprowadzic jak już abonament np. 10 złoty albo najlepiej ograniczyć się tylko do zarządców. A jeżeli jest jeszcze inno aż tak pazerne na tego golda to wprowadzić stary system skracania, czyli -50%... co im szkodzi wypuścić jeden taki świat. Zobaczy się czy jest opłacalny czy nie
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
 

DeletedUser29607

Guest
100 zł wpisowego to za dużo, lepiej wprowadzic jak już abonament np. 10 złoty albo najlepiej ograniczyć się tylko do zarządców. A jeżeli jest jeszcze inno aż tak pazerne na tego golda to wprowadzić stary system skracania, czyli -50%... co im szkodzi wypuścić jeden taki świat. Zobaczy się czy jest opłacalny czy nie
smiley_emoticons_grepo_pacman.gif
W Plemionach wypuszczają i dobrze im to wychodzi, sam wróciłem dzięki temu do Plemion. Tutaj nie wiem, chyba już sobie odpuścili tę grę i jedyne co robią to koszą niedobitków. Tych co wydają najwięcej, a resztę mają gdzieś. Nawet tutaj nikt nie umie napisać stanowiska do takich propozycji, a na supporcie tylko zbywają, żeby tutaj napisać i leżało aż temat nie zdechnie. Dla mnie to jest żałosne zachowanie i tchórzostwo. Rozumiem, gra ma zarabiać, ale bez przesady, nie kosztem graczy. Chyba, że Inno już totalnie grę olało i niech będzie jak było, po co eksperymentować, póki gra przynosi dochód niech stoi, jak przestanie to zamykamy i do widzenia. Ogólnie no to widać co się stało z grepo po tym czasie. Graczy nie ma, kiedyś 2 światy na raz startowały pełne, teraz 1 świat i 2 sojusze.
 
przypominam
smiley_emoticons_grepolove.gif
to nie tylko polskie serwery ;)
gdyby mieli się wyłącznie utrzymywać ze złota zakupionego w PL ... no cóż ... to chyba na "waciki" by starczyło tylko

jeżeli wprowadzą świat bez złota , nie obejdzie się bez lamentu na pozostałych zagranicznych serwerach ...
a co to to nie , na to sobie
smiley_emoticons_grepolove.gif
nie może pozwolić ... bo oni patrzą na to po godpodarsku ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29607

Guest
przypominam
smiley_emoticons_grepolove.gif
to nie tylko polskie serwery ;)
gdyby mieli się wyłącznie utrzymywać ze złota zakupionego w PL ... no cóż ... to chyba na "waciki" by starczyło tylko

jeżeli wprowadzą świat bez złota , nie obejdzie się bez lamentu na pozostałych zagranicznych serwerach ...
a co to to nie , na to sobie
smiley_emoticons_grepolove.gif
nie może pozwolić ... bo oni patrzą na to po godpodarsku ;)
Gwarantuje Ci, że serwery w Polsce utrzymują się tylko z polskich graczy. Gdyby przynosiły straty to jaki sens byłby prowadzić tutaj tę grę? Piszesz głupoty, bo mówiłem, to samo już jest w Plemionach, to nie jest mój pomysł, a Inno z ich innej gry. Myślisz, że te serwery są aż tak kosztowne? Bez przesady, myślę, że jeden porządny złotnik byłby w stanie je utrzymać(znam osoby co po 20k ładowały w grepo). Przykład to np. serwery prywatne Metin2, tam normalnych ludzi stać na postawienie serwerów, a tutaj to jest gra przeglądarkowa, która na pewno jest o wiele prostsza i tańsza w obsłudze. Oni tutaj zarabiają ogromne pieniądze, tylko pytanie, jak długo jeszcze? Bo gracze odchodzą, nowych nie przybywa, bo gra jest zbyt mało przyjazna dla nowych graczy. Wystarczy zwykła losowość np. wioska obok doświadczonego złotnika, żeby nowy gracz zraził się totalnie do gry.
Reasumując raz jeszcze, TO NIE JEST MÓJ POMYSŁ, jest zaczerpnięty z innej gry Inno Games, "Plemiona", ja tylko przypominam, że Grepolis też zasługuje na jakieś rozwijanie, a nie tylko na poprawianie jakiś pierdół. Bo gra ma potencjał, ale twórcy tego nie widzą, co ostatnio jest bardzo popularne na rynku gier. Smutne nastały nam czasy dla gier online.
PS.
TO NIE JEST ŚWIAT BEZ ZŁOTA, tylko świat bez funkcji premium CZYLI:
-brak natychmiastowej rekrutacji
-brak natychmiastowej rozbudowy budynku (np. murek w parę chwil z 0 do 25)
-brak eventów na zasadzie, im więcej złota wpakujesz, tym mocniejszy się stajesz(to jest w ogóle żart)
-brak innych funkcji premium, jak przedłużanie bonusów itd.
-ewentualnie brak handlu surowcami za złoto(to jest do dogadania, dla mnie np. może to zostać, ale ze zmienionym systemem, bez limitu ceny złota za surowce)
Zarządcy jak najbardziej mogą zostać, z tego by się ten serwer utrzymywał. Graczy byłoby więcej, a więc więcej osób kupiłoby zarządców, bo oni są jednak podstawą. Gra nabrałaby w końcu aspektu typowo skillowego, a nie "kto da więcej".
 

DeletedUser16121

Guest
Znowu, po latach mam na mailu prośbę o wypełnienie ankiety od InnoG.
Pytają:
Dlaczego nie grasz? Czekamy na ciebie... co się stało, że nie grasz? itd ;)
Powód jest jeden. Już wiele lat temu gra została zniszczona przez złoto i granie na kilku światach. Kto pamięta początkowe serwery to czuje, że niewiele zostało z klimatu jaki był na początku. Nie powiem... próbowałem grać na nowych, zbójeckich zasadach ale to jak walka z wiatrakami. W sumie to podziwiam tych co chcą tu jeszcze grać bez założenia wydawania większych pieniędzy. Muszą mieć masochistyczną naturę lub lubią być mięsem na pożarcie :) Właśnie takie mam obecnie odczucia drogie InnoG. o tej grze. i ni jak nie da się tego ująć w Waszej ankiecie :)
Limit kupowanego złota, brak premium, brak natychmiastowej rekrutacji... którekolwiek ograniczenie w kupowaniu złota byłoby dobre. Jednak lata lecą, a tutaj bez zmian. Widać biznes dobrze się kręci, a graczy więcej nie potrzeba...
 

DeletedUser29615

Guest
a probował ktoś pominąć jeden szczebelek a nawet dwa i udrzyć z taką propozycją wprost na 'wilczy szaniec' grepo?
 

DeletedUser16121

Guest
a probował ktoś pominąć jeden szczebelek a nawet dwa i udrzyć z taką propozycją wprost na 'wilczy szaniec' grepo?

Pewnie równie skutecznie można by próbować rozbić głową jednego procarza mur na 25LV...
Dobrze pamiętam odpowiedzi do tego typu postulatów zmian sprzed wielu lat. Było ich wiele ale wszystkie w tym samym tonie, że się nie da, że gra musi się finansować, że przecież wielu graczom podoba się tak jak jest, że zmiany idą w innym kierunku itd.
 

DeletedUser32923

Guest
jestem za byla by w koncu uczciwa gra... tylko to na pewno nie przejdzie xd premki to musza byc
 
Mogą robić jak w Plemionach, że będą wypuszczane 2 światy: jeden jak dotychczas, drugi bez złota, eventów et ecera.
 
Status
Zamknięty.
Do góry