Świat International

Czy chcielibyście świat International ?

  • Tak

  • Nie

  • nie mam zdania


Wyniki ankiety widoczne po oddaniu głosu.
Status
Zamknięty.

DeletedUser29615

Guest
Wg mnie nic nie mowi. Chyba ze masz jakies glosy w glowie co do Ciebie mowia.
Kazda propozycja powinna byc:
Propozycja powinna być opisana jak najdokładniej, z uwzględnieniem wszystkich szczegółów. Należy podać jakie korzyści z niej wynikną i dlaczego warto ją wprowadzić.
Nic takiego nie widze zebys tu, w tym temacie cokolwiek napisal wiecej, wiec nie wymadrzaj sie tutaj z google translatorem :D
 

DeletedUser32923

Guest
chłopaku w innym temacie jest o tym :) tu jest tylko ankieta :)
ty akurat i tak prawie na wszystkie propozycje masz głos na nie
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29615

Guest
ok zajrze tam. Ale to wg mnie powinno wygladac ze to wszystko powinno toczyc sie w jednym temacie.
 

DeletedUser29238

Guest
Przeniosłem rozmowę z działu Pytania. Zbędne rozdrobnienie na Forum. Pod ankietą zazwyczaj jest również dyskusja, więc tak będzie wygodniej.
 

DeletedUser29615

Guest
heh, pisalem odpowiedz tam i juz temat nie isnieje
dobrze ze zazwyczaj kopiuje sobie do edytora tekstu, jakby cos sie wykrzaczylo czy u mnie czy 'po drugiej stronie kabla'
wiec tylko przekleje:

czas mozna przeliczac
wiec moznaby to tez na grze przeliczyc.
bonus nocny wg czasu utc, a kazda inna strafa czasowa przeliczana do niego.

czyli koncowy efekt
nie wazne z ktorego rejonu klikasz w gre, masz taki sam bonus wg Twojego czasu lokalnego jak kazdy inny gracz.
10 u Ciebie, to taka sama 10 np w moskwie czy los angeles.

Nie wiem to mozliwe technicznie i ile takie cos zabraloby zasobow serwera i jak technicznie zrobione, ale powinno byc mozliwe.
Jak ktos kto programuje niech sie wypowie.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
heh, pisalem odpowiedz tam i juz temat nie isnieje
dobrze ze zazwyczaj kopiuje sobie do edytora tekstu, jakby cos sie wykrzaczylo czy u mnie czy 'po drugiej stronie kabla'
wiec tylko przekleje:

czas mozna przeliczac
wiec moznaby to tez na grze przeliczyc.
bonus nocny wg czasu utc, a kazda inna strafa czasowa przeliczana do niego.

czyli koncowy efekt
nie wazne z ktorego rejonu klikasz w gre, masz taki sam bonus wg Twojego czasu lokalnego jak kazdy inny gracz.
10 u Ciebie, to taka sama 10 np w moskwie czy los angeles.

Nie wiem to mozliwe technicznie i ile takie cos zabraloby zasobow serwera i jak technicznie zrobione, ale powinno byc mozliwe.
Jak ktos kto programuje niech sie wypowie.
I według UTC on według swego atakuje Cię nie w bonusie, a u Ciebie by był bonus? Czy atak by szedł 1h dłużej, bo UTC?
Trzeba pamiętać, że musi być to najbardziej proste i najbardziej uniwersalne, aby powstało.
 

DeletedUser34424

Guest
Na mój mądry rozum wystarczy zrobić uniwersalne ramy czasowe , policzyć jak sie masz nasz timing do Portugali czy Moskwy i tyle
 

DeletedUser29238

Guest
Co z językiem komunikacji? Zapewne angielski, ale to też nie byłoby fer. Angielski? Ok, takie serwery już są. Zmienny bonus nocny to nierealne ustawienie. Bez bonusu nocnego?
 

DeletedUser29238

Guest
No właśnie. Liczyłem na to, że ktoś wychwyci tą ironię. Potrzebny byłby translator, uniwersalny dla wszystkich języków
Co w połączeniu z ewentualnym bonusem nocnym, zmiennym dla stref czasowych jest kompletnie nierealną propozycją.
 

dorocia

Zespół Grepolis
czas mozna przeliczac
wiec moznaby to tez na grze przeliczyc.
bonus nocny wg czasu utc, a kazda inna strafa czasowa przeliczana do niego.

czyli koncowy efekt
nie wazne z ktorego rejonu klikasz w gre, masz taki sam bonus wg Twojego czasu lokalnego jak kazdy inny gracz.
10 u Ciebie, to taka sama 10 np w moskwie czy los angeles.

Czy miałoby to oznaczać, że 7 rano i koniec bonusu nocnego w Polsce jest dla Los Angeles 12. w nocy i początkiem bonusu nocnego?
Jeżeli tak to czy takie ruchome ustawienie bonusu nocnego danego gracza w zależności od jego strefy czasowej nie daje możliwości manipulacji? Chociażby w kwestii bonusu do obrony wynikającego z tego bonusu? Ustawianie czasu na komputerze powodujące automatyczną zmianę czasu bonusu nocnego? Mieszkam w Polsce, idzie na mnie atak z wejściem o 14:45 - cyk, zmieniam odpowiednio czas na moim komputerze co skutkuje zmianą strefy czasowej (a więc i bonusu nocnego) i proszę! atak wchodzi w moim bonusie nocnym pomimo że tak na prawdę dalej jest 14:45.
Czyli na zawołanie darmowy bonus do obrony +100%, bez starania się, bez zdobywania... No powiem szczerze, że rozwiązanie genialne...

Jeżeli się mylę to proszę o skorygowanie :)
 

DeletedUser29615

Guest
7 w na grze jest dla kazdego kraju godzina 7. Bonusy zaczynaja sie tak samo i koncza (na grze, nie fizycznie bo to niemozliwe:))
Tak zeby wszyscy mieli takie same warunki. (troche skomplikowalyby sie czasy nietypowe, np w iranie, ale pominmy to narazie)
Serwer to co dostawalby od klienta, w zaleznosci od strefy czasowej przeliczal i czekal odpowiednia ilosc czasu tak zeby wszystko wygladalo jakby dzialo sie w jednej stefie czasowej i odsylane do klienta w odpowiednim czasie wyniki naszych klikniec.

Czy mozliwe by byly naduzycia np przez zmiane czasu w kompie. Nie bo zaczynajac serwer podawaloby sie strefe czasowa, jej zmiana bylaby mozliwa tylko na prosbe (np jade kilka stref dalej na wakacje i wiem o tym wiec wysylam prosbe - mogloby to tez byc inne rozwiazanie, ale proponuje pierwsze jakie mi przyszlo do glowy)

Upraszczajac gra wykonywalaby sie poniekad turowo, choc na kompach mielibysmy wynik ze dzieje sie to wszystko w jednej strefie czasowej czyli wynik natychmiastowy.

Jak to zrobic technicznie to sie nie znam niestety i czy bardzo to by zasoby serwera nadszarpnelo.
Dlatego pytalem czy to mozliwe jesli jest tu jakis programista obeznany.

W sumie nawet teraz graja przeciez polacy na 'polskich serwerach' z usa czy innych stref czasowych, i jest u nich czas inny i jak u nas noc to u nich np dzien itd.
A moj pomysl by to nijako niwelowal, nie musieliby slipic po nocach jak sobie ktos u nas posle atak w dzien.
 

DeletedUser15166

Guest
Według mnie czas bonusu nocnego, serwera powinien być ustawiony do czasu Londyńskiego od 23 do 7, wiadomo każda wersja językowa będzie miała inne godziny tego bonusu - Polska dla przykładu od 00 do 8,
aby ułatwić komunikację między graczami w zgrywaniu wysłanych poleceń po prostu należy dodać drugi czas, zegar w grze poniżej serwerowego z czasem w danej wersji językowej.
Taki zegar z czasem wersji językowej pełniłby tylko ułatwiającą funkcję informacyjną, a wszystko byłoby dostosowane do czasu serwerowego.
czas.PNG
Drugi czas można byłoby też dodać do widoku okienek ataków i wsparć ale wtedy nie wiem czy nie byłoby to zbyt skomplikowane do wprowadzenia ale moim zdaniem z pewnością rozwiązałoby wszystkie problemy czasowe.

Co do języka komunikacji to najłatwiej zrobić wszystko po angielsku, chociaż fajnie gdyby język interfejsu, gry zależał od wersji językowej z której wejdziemy na dany świat. Ogólnie mogłaby też zostać wprowadzona możliwość zmiany języka interfejsu w ustawieniach gry na każdym świecie nie tylko na tym hipotetycznym międzynarodowym.
 

DeletedUser34424

Guest
Ale ja tworząc ten post miałem na myśli serwer Inter ale Europejski , nie brałem pod uwage wgl USA ani Wgl Ameryki bo to nie mozliwe do zrobienia. Europę jeszcze można ogarnać.... Myślę że język angielski tylko i wyłacznie byłby bardzo dobrym rozwiązaniem . Ja tez nie jestem żadnym asem i mój angielski pozostawia wiele do życzenia , ale dla chcącego nic trudnego a nawet myslę ze pomogło by mi to jeszcze lepiej poznać ten jezyk przez takie rozwiazanie.
 

DeletedUser15166

Guest
Zgadzam się z Tobą, początkowo na pewno trochę trzeba w to zainwestować jednak myślę, że tego typu serwer cieszyłby się sporą popularnością nie tylko w Polsce.
 

DeletedUser30552

Guest
Imo najlepiej i najprościej byłoby stworzyć serwer typu cetral europe z czasem utc+2 lub po prostu europe z utc+1, zamiast robić zamieszanie z przeliczaniem tego wszystkiego xD Język oczywiście angielski, choć nie wiem jakim problemem byłoby wprowadzenie możliwości jego zmiany
 

DeletedUser15166

Guest
Problemem technicznym może być też kwestia nicków bo ile się orientuję(jeśli się mylę poprawcie mnie) to na innych wersjach językowych mogą być gracze o takiej samej nazwie jak my, ale i to myślę, że dałoby się rozwiązać poprzez przypisanie w jakiś sposób kodu państwa(de,pl itd.) do danego gracza i wtedy na jednym świecie mogłoby grać kilku graczy o takiej samej nazwie z różnych wersji językowych.
Dobrą opcją byłaby też dodanie ikony flagi w profilu graczy w zależności z której wersji językowej gry weszli, lub możliwość indywidualnego wyboru takowej flagi państwa przez gracza w ustawieniach gry.
 

DeletedUser32923

Guest
no to wtedy będzie grał itp. Rosjanin i Polak w jednej drużynie? troche dziwne to
 
Status
Zamknięty.
Do góry