[To nie błąd] Świat Itaka - nieudany podbój

DeletedUser

Guest
Wysłałem statek kolonizacyjny z ekspedycją do podboju miasta oczyszczonego wcześniej z wojska, gdzie po poprzednim ataku została tylko pojedyncza birema. Birema ta została zniszczona podczas ataku ekspedycji ze statkiem kolonizacyjnym, jednak zamiast rozpocząć okupację, cała ekspedycja razem ze statkiem wykonała tylko atak na miasto i wróciła z surowcami.
 
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Jesteś pewien, że miałeś wystarczająco punktów kultury i że wygrałeś walkę zarówno na lądzie jak i na morzu? Jeśli tak, to napisz ticket do supportu, a wówczas dokładnie przeanalizują Twoją sytuację.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

A miałeś wtedy akurat wolny slot na miasto?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Sprawdź, czy miałeś wystarczający poziom punktów kultury. Jeśli tak to napisz ticket, wówczas będziemy mogli szczegółowo sprawdzić co się stało.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Tak, miałem 6 poziom kultury, miasta 5/6. Napiszę ticket.
 
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Tak, miałem 6 poziom kultury, miasta 5/6. Napiszę ticket.
Upewnij się jeszcze, czy na pewno miałeś ten 6 poziom kultury w momencie dotarcia ataku do miasta docelowego, a nie na przykład kilka godzin później. Pamiętaj o tym na przyszłość :)
 

DeletedUser19832

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

By podbić miasto trzeba mieć zbadany jeszcze podbój
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Żeby nie było wątpliwości: to był mój trzeci podbój, a 6 poziom miałem od dawna.
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Wygląda na to, że woj2702 wysłał atak z jednym tylko statkiem ogniowym, który zatapiając tę nieszczęsną biremę sam poszedł na dno, a ponieważ statek kolonizacyjny nie może spełnić swojego zadania bez osłony floty wojennej, to wszystko się tak zakończyło:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Czyli wygląda, że metoda wysłania wcześniejszego ataku czyszczącego, a potem tylko formalnej ekipy do zatknięcia flagi jest nieskuteczna :)
 
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Czyli wygląda, że metoda wysłania wcześniejszego ataku czyszczącego, a potem tylko formalnej ekipy do zatknięcia flagi jest nieskuteczna :)


Być może birema była w budowie i po ostatnim ataku została wyprodukowana ,a Twój ognik się o nią rozbił:)
 

DeletedUser19286

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

To faktycznie trochę przykry zbieg okoliczności, ale np moje doświadczenie w grze zawsze podpowiada mi, żeby wysyłać możliwie jak najsilniejszą ekipę do podboju, bo niespodzianki się zdarzają:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Kiedyś poruszałem na forum temat odnośnie branderów - jeżeli w mieście nie było jednostek lądowych, a flota składała się z - przykładowo - 100 branderów to wysłanie statku kolonizacyjnego przy ilości nawet 2 ogni rozpoczyna podbój. Także jak stąd wynika to i w tej sytuacji statek kolonizacyjny powinie wejść...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Świat Itaka - nieudany podbój

Kiedyś poruszałem na forum temat odnośnie branderów - jeżeli w mieście nie było jednostek lądowych, a flota składała się z - przykładowo - 100 branderów to wysłanie statku kolonizacyjnego przy ilości nawet 2 ogni rozpoczyna podbój. Także jak stąd wynika to i w tej sytuacji statek kolonizacyjny powinie wejść...
Wcale nie. Jeśli wysyłasz atak z kolonem i nawet 1 ogniem na wyczyszczone miasto z lądu, a na morzu zostają tylko brandery (obojętne ile) to przechodzą one na Twoją stronę, służą jako wsparcie kolona.
Dlatego można normalnie przejąć miasto.
Powracając do tematu, to nie jest żaden błąd, kolon bez jakiejkolwiek floty nie może podbić miasta.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry