Źle naliczane punkty łaski

  • Rozpoczynający wątek Kosiar
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Posiadam 3 miasta. W każdym z nich, jako boga wybrałem Herę. Mam włączoną opcję Arcykapłanki (+50% do łaski). W miastach znajdują się świątynie: lvl 10, lvl 8 i lvl 12.
Jak wynika z pomocy w moim przypadku powinienem mieć co godzinę poziom łaski podnoszony o 14.1 pkt. A mam przypływ łaski na poziomie 8.2 pkt. Czyli ktoś mnie tu robi w bambuko... .
Nawet gdybym nie miał Arcykapłanki, łaski powinny powiększać się o 9.5 pkt./h...

EDIT:
Już wiem o co biega... .
Poziomy świątyni są SUMOWANE :/
W moim przypadku jest to 8+10+12=30 i tyle właśnie daje świątynia na 30 lvl z Arcykapłamką.
Mimo wszystko jest to trochę dziwny sposób i krzywdzący dla graczy chcących mieć jednego boga. Podejrzewam, że w przypadku gdybym wybrał 3 różnych bogów, suma pkt. łaski wynosiłaby 14.1...

EDIT2:
To w związku z tym mam pytanie.
Czy posąg działa tylko na jeddno polis czy też na więcej?
Bo jeżeli na jedno, to widzę tu niekonsekwencję w strategii gry... :/
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Błąd w naliczaniach

Nie znalazłem, gdzie jest jakieś logiczne objaśnienie sumowania łask z wielu świątyń, ale już teraz rozumujesz źle.
Przy jednej pełnej (30 poziom) świątyni z aktywną arcykapłanką dostajesz 30 łask na godzinę. Wg Twoich wyliczeń przy dwóch świątyniach powinno być to 2x30 czyli 60 łask na godz. Jest 42,4.
Występuje tu jeszcze inny paradoks: przy posiadanej ilości świątyń (74 - zdecydowana większość na najwyższym poziomie) rozbitej równo na 4 bogów miałem łączną produkcję powyżej 500 łask na godzinę. Po zmianie bogów na mniej przyrost łask spadł o ponad 100 na godzinę. A to już jest ciekawsze ;)
 
Do góry