[Naprawiony] źle liczony bonus nocny

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser462
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser462

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Mnie nie interesuje co może zrobić Robin65, ale nie zamierzam pozostawiać bez komentarza dziwacznych tekstów.

Znasz znaczenie słowa "ewentualne"? To takie, które może nastąpić, a wcale nie musi. Czy przedstawiciel teamu ma prawo sugerować, że firma może pozostawić bez rozpatrzenia roszczenia graczy o zwrot tego co potracili wskutek błędu jakiegoś pracownika Innogames?

Pozwalajmy na to dalej, a każde słuszne żądanie graczy będzie mogło zostać pominięte milczeniem.

Śmieszne? Może. Mnie to raczej mało bawi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Luz team polski, a Team niemiecki to jest różnica. Nasi są uzależnieni od strony niemieckiej. I krótko mówiąc bez ich zgody Ci na pewno niczego nie obiecają. A niemcy pewnie zdecydują co z tym dalej zrobić jak już rozwiążą problem. Jakbyś nie zauważyła to w każdej zgłoszonej sprawie dostaję się odpowiedź w tym stylu.... Bo nie mogą Ci powiedzieć czegoś czego sami nie wiedzą.I dalszy bieg sprawy zależy już od strony niemieckiej.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

e tam, w kategorii best community support (european games award 2011) inno zajęło trzecie miejsce (19% procent głosów) a wygrał support z innej firmy (34% głosów) i jakoś polska część zwycięskiego supoortu potrafi błyskawicznie na forum umieszczać komunikaty o zgłoszonych błędach oraz informować na którą godzinę którego dnia planowane jest zakończenie prac naprawczych/konserwujących, jakie będą rekompensaty itd. jezeli eliminacja usterki nie zostanie zakończona pomyślnie w podanym terminie to również i o tym informują
informują nawet o przypadkach zgłoszeń błędów które po zbadaniu wcale nie okazały się błędami i umieszczają komunikat że taka lub inna sytuacja nie jest błędem
jesli moderatorzy forum czegoś nie wiedzą to w zasadzie nie ma sytuacji gdy gracze pozostają w niewiedzy o rozwoju sytuacji gdyż szybko pojaiwa się komunikat że błąd został zgłoszony i trwa oczekiwanie na informację zwrotną od techników/twórców gry, a ta pojawia się też dość szybko
a przecież nie podejrzewam że polska część tamtego supportu jest na tyle niezależna od zagranicznej części żeby sama wszystko robić :)
czyli nawet nie będąc niemieckim teamem tylko polskim można a nawet powinno się "wiedzieć" o ile oczywiście zechce się wypracować pewne standardy komunikacji wewnętrzej i zewnętrznej
ale to już kwestia dbania o wizerunek danej firmy na który pracuje zarówno część niemiecka jak i polska
 

DeletedUser462

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Luz team polski, a Team niemiecki to jest różnica. Nasi są uzależnieni od strony niemieckiej. I krótko mówiąc bez ich zgody Ci na pewno niczego nie obiecają. A niemcy pewnie zdecydują co z tym dalej zrobić jak już rozwiążą problem. Jakbyś nie zauważyła to w każdej zgłoszonej sprawie dostaję się odpowiedź w tym stylu.... Bo nie mogą Ci powiedzieć czegoś czego sami nie wiedzą.I dalszy bieg sprawy zależy już od strony niemieckiej.

A co to ma wspólnego z tym czego oczekuję od polskiego supportu?

Jak klient przychodzi np do banku i zgłasza błąd żądając naprawienia szkody, którą ów błąd spowodował to pani z okienka jest zobowiązana reklamację klienta przyjąć, niezależnie od tego, kto błąd spowodował i kto jest władny podjąć decyzję z tej sprawie. Ba, ma nawet obowiązek potwierdzić klientowi przyjęcie wniosku i udzielić informacji o terminie jego rozpatrzenia.

Co będzie jeśli pani w banku powie: może się sprawą zajmiemy, a może nie? (a właśnie to usłyszeliśmy od pracownika polskiego supportu, który napisał o "ewentualnym rozstrzygnięciu wniosków"). Pani zostanie zwolniona z pracy.

Dlaczego ta chyba mało skomplikowana i powszechna zasada ma nie dotyczyć InnoGames? Bo to jest tylko gra komputerowa i gracze mogą być traktowani jako klienci gorszej kategorii? Jeśli tak jest to chciałabym to usłyszeć z ust pracownika polskiego suportu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

A możecie choć uściślić (pytam adminów) w jakich godzinach rzeczywiście są liczone bonusy nocne? Wg informacji przesunięcie wynosi 2h - czyli np na PI zamiast od 00.00-7.00 bonus trwa od 2.00-9.00. Tyle w teorii, ponieważ wczoraj wysłałem na próbę atak wchodzący o 1.58. Wg tabelki ataku atak wchodził przed bonusem. Rano spojrzałem w raport - bonus zadziałał...

W takim razie w jakich godzinach bonusy działają FAKTYCZNIE? Wydaje mi się, że to bardzo ważna informacja dla graczy, póki problem nie zostanie rozwiązany. Jesteście w stanie na to pytanie odpowiedzieć czy mam sprawdzać empirycznie wysyłając ataki w nocy i patrzeć w raporcie, które weszły w bonusie, a które nie?
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

i jakoś polska część zwycięskiego supoortu potrafi błyskawicznie na forum umieszczać komunikaty o zgłoszonych błędach oraz informować na którą godzinę którego dnia planowane jest zakończenie prac naprawczych/konserwujących, jakie będą rekompensaty itd. jezeli eliminacja usterki nie zostanie zakończona pomyślnie w podanym terminie to również i o tym informują
informują nawet o przypadkach zgłoszeń błędów które po zbadaniu wcale nie okazały się błędami i umieszczają komunikat że taka lub inna sytuacja nie jest błędem
no... bo pewnie otrzymują te informacje od firmy - zapewniam Ciebie, że żaden team od InnoGames nie otrzymuje takich rzeczy, więc niby jak mogliby informować o tym graczy? :rolleyes:

czyli nawet nie będąc niemieckim teamem tylko polskim można a nawet powinno się "wiedzieć" o ile oczywiście zechce się wypracować pewne standardy komunikacji wewnętrzej i zewnętrznej
team niemiecki także nie zachowuje się tak jak ten z innej gry o której mówisz...

ale to już kwestia dbania o wizerunek danej firmy na który pracuje zarówno część niemiecka jak i polska
oraz kwestia tego jak firma chce by te sprawy wyglądały - jak widać Inno ma inne podejście... co najwyżej możesz poprosić Polski support o przekazanie swoich zastrzeżeń co do ich "polityki" albo samemu do nich napisać - atakowanie polskiego teamu na pewno nic w tej kwestii nie zmieni :rolleyes:

Co będzie jeśli pani w banku powie: może się sprawą zajmiemy, a może nie? (a właśnie to usłyszeliśmy od pracownika polskiego supportu, który napisał o "ewentualnym rozstrzygnięciu wniosków"). Pani zostanie zwolniona z pracy.
członkowie teamu nie są pracownikami InnoGames to po pierwsze, a po drugie jeśli pani w banku by miała wytyczne aby w ten sposób podchodzić do danej sytuacji to też by tak postąpiła... chyba nie uważasz, że pani w banku jest dla Ciebie miła i gotowa zrobić wszystko, bo Cię lubi i szanuje? ona robi to co pracodawca od niej wymaga, tak samo jak support robi to co InnoGames chce (i na podstawie informacji jakie mu dostarcza)
 

DeletedUser462

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

członkowie teamu nie są pracownikami InnoGames to po pierwsze, a po drugie jeśli pani w banku by miała wytyczne aby w ten sposób podchodzić do danej sytuacji to też by tak postąpiła... chyba nie uważasz, że pani w banku jest dla Ciebie miła i gotowa zrobić wszystko, bo Cię lubi i szanuje? ona robi to co pracodawca od niej wymaga, tak samo jak support robi to co InnoGames chce (i na podstawie informacji jakie mu dostarcza)

A mnie jako klienta InnoGames nie interesuje, jaki stosunek prawny łączy polski suport z ta firmą. Mogę oczekiwać odpowiedzialności i rzetelności i nie czynię nic więcej.

Zapewniam Cię, że pani w banku nie ma żadnych wytycznych w tej sprawie. W cywilizowanym świecie jest tak, że usługobiorca nie ponosi i ponosić nie może żadnych konsekwencji faktu, kto u usługodawcy ponosi odpowiedzialność za wystąpienie błędu, jaki jest przepływ informacji u usługodawcy i kto ma kompetencje do podjęcia jakich decyzji.

Po drugie, to nie ja wymyśliłam, ze klient (nazywany w prawie polskim konsumentem) ma szereg praw gwarantowanych przez prawo. Jest bowiem oczywiste, że w starciu z silniejszym przeciwnikiem jakim jest firma zawsze będzie stał na straconej pozycji.
 

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

no... bo pewnie otrzymują te informacje od firmy - zapewniam Ciebie, że żaden team od InnoGames nie otrzymuje takich rzeczy, więc niby jak mogliby informować o tym graczy? :rolleyes:

team niemiecki także nie zachowuje się tak jak ten z innej gry o której mówisz...
w zasadzie o zachowaniach niemieckiego teamu wiem tyle ile sam napisales - czyli odpowiedź której nie mogłeś uzyskać od naszych dostałeś od niemców niemal od ręki lub znalazłeś szybko na ichnim forum
no dobra, robi się kolejna w sumie zbędna dyskusja o pracy supportu, wiemy jak to działa, support tez wie, lecz nie powie ;) nie ma potrzeby pisać znowu o tym samym i kolejny raz wytykać błędów


spoko, ale zaraz umknie nam gwóźdź programu
chciałbym się dowiedzieć w końcu, w jakich godzinach w chwili obecnej działają bonusy nocne na wszystkich światach
wiem ze są one błedem, ale chcę wiedzieć jak my, gracze, mamy sobie ustawiać czas na poszczególnych światach, nic więcej nie oczekuję na tą chwilę
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

A mnie jako klienta InnoGames nie interesuje, jaki stosunek prawny łączy polski suport z ta firmą. Mogę oczekiwać odpowiedzialności i rzetelności i nie czynię nic więcej.
od firmy tak, od przedstawicieli możesz oczekiwać jedynie tego na co im firma pozwoli... jak Ty to sobie wyobrażasz? że team wbrew wiedzy i możliwości jakiegokolwiek wpływania na decyzje zagwarantuje Ci odszkodowanie?

Zapewniam Cię, że pani w banku nie ma żadnych wytycznych w tej sprawie. W cywilizowanym świecie jest tak, że usługobiorca nie ponosi i ponosić nie może żadnych konsekwencji faktu, kto u usługodawcy ponosi odpowiedzialność za wystąpienie błędu, jaki jest przepływ informacji u usługodawcy i kto ma kompetencje do podjęcia jakich decyzji.
ale jeśli jesteś niezadowolona z jakości usług świadczonych przez ten przykładowy bank (np. przypadku gdy pani "z okienka" nie ma możliwości udzielenia Tobie odpowiedzi w kwestiach usług które Ciebie interesują, bo bank na to się nie zgadza) to masz pretensje do pani "z okienka" czy do banku ją zatrudniającego?

Po drugie, to nie ja wymyśliłam, ze klient (nazywany w prawie polskim konsumentem) ma szereg praw gwarantowanych przez prawo. Jest bowiem oczywiste, że w starciu z silniejszym przeciwnikiem jakim jest firma zawsze będzie stał na straconej pozycji.
no właśnie - Twoim przeciwnikiem jest tutaj (w tej konkretnej sprawie) firma a nie support :rolleyes:

w zasadzie o zachowaniach niemieckiego teamu wiem tyle ile sam napisales - czyli odpowiedź której nie mogłeś uzyskać od naszych dostałeś od niemców niemal od ręki lub znalazłeś szybko na ichnim forum
dlatego jak już wcześniej powiedziałem - jeśli krytykować to z głową a nie bezmyślnie winić za wszystko support, który akurat w tej kwestii czy kwestii 2.0 nic zrobić nie może...

chciałbym się dowiedzieć w końcu, w jakich godzinach w chwili obecnej działają bonusy nocne na wszystkich światach
wiem ze są one błedem, ale chcę wiedzieć jak my, gracze, mamy sobie ustawiać czas na poszczególnych światach, nic więcej nie oczekuję na tą chwilę
no to faktycznie byłaby pomocna informacja, ale mam wrażenie, że nikt tego tak naprawdę nie wie :p w sumie to chyba największa techniczna wtopa InnoGames w historii tej gry (ja przynajmniej nie przypominam sobie czegoś tak poważnie wpływającego na rozgrywkę) i sam jestem Ciekaw jak z tego wszystkiego wybrną
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9664

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

W sumie jak byście czytakiz e zrozumieniem to byście wiedzieli co i jak...


Błędny czas bonusu nocnego

(utworzono 03-11-11 o godzinie 21:36) W związku z błędem, który pojawił się na światach V2.xx w zakresie bonusu nocnego prosimy o uwzględnienie jego występowania w Waszych działaniach do czasu naprawy, która mamy nadzieję nastąpi wkrótce. Bonus jest przesunięty o 2 godziny, czyli jeśli na przykład w opisie świata trwa on od 21 do 7, w wyniku błędu jest przesunięty na godziny 23 do 9. Problem dotyczy wszystkich wersji językowych i trwają prace nad jego usunięciem, o ich postępach będziemy informować.

Tekst z głównej strony logowania do gry!!! Czy boli popatrzeć chwilkę??
 

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

W sumie jak byście czytakiz e zrozumieniem to byście wiedzieli co i jak...

Błędny czas bonusu nocnego

(utworzono 03-11-11 o godzinie 21:36) W związku z błędem, który pojawił się na światach V2.xx w zakresie bonusu nocnego prosimy o uwzględnienie jego występowania w Waszych działaniach do czasu naprawy, która mamy nadzieję nastąpi wkrótce. Bonus jest przesunięty o 2 godziny, czyli jeśli na przykład w opisie świata trwa on od 21 do 7, w wyniku błędu jest przesunięty na godziny 23 do 9. Problem dotyczy wszystkich wersji językowych i trwają prace nad jego usunięciem, o ich postępach będziemy informować.

Tekst z głównej strony logowania do gry!!! Czy boli popatrzeć chwilkę??

Ta wiadomość nijak ma się do realiów. Dla pewności radze wszystkim założyć że bonus zaczyna się o normalnej porze a kończy 2 godziny później, przynajmniej uniknie się wtopy.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

newsy z forum niemieckiego:
1. pstryczek w nos naszemu supportowi - w Niemczech do graczy zostały wczoraj rozesłane wiadomości "o błędach w liczeniu bonusu nocnego, że problem ten będzie także tej (minionej) nocy występować i jutro (dziś) zostanie naprawiony, bo dziś (wczoraj) nie było to niestety możliwe." dalej pojawia się coś co może wskazywać na to, że żadnych odszkodowań nie będzie, bo sposobem na nieponiesienie szkód z tym związanych ma być ta powyższa informacja :rolleyes: na koniec łagodzące obyczaje "także dla nas ta sytuacja jest bardzo denerwująca/przykra i możemy was zapewnić, że gorączkowo pracujemy nad rozwiązaniem tego problemu"
nie można było pójść za przykładem kolegów z Niemiec i zrobić tego samego u nas?

2. na niemieckie światy została wgrana jakaś poprawka, ale z pierwszych reakcji graczy wnika, że nie naprawiła ona tego problemu :rolleyes:

3. z wypowiedzi członków teamu można wywnioskować, że bonus nocny przesuwa się różnie na różnych światach... poza tym wiadomo, że powodem wystąpienia błędu była zmiana czasu, ale sama natura problemu nie jest związana z nią (w sensie, że nie jest to kwestia błędnego przestawienia/nieprzestawienia czasu)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Czyli jednak da się coś zrobić, żeby sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wystarczą chęci i pomysł.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Czyli jednak da się coś zrobić, żeby sytuacja wyglądała zupełnie inaczej. Wystarczą chęci i pomysł.
to jedno, inna sprawa to informacja na stronie gry jakoby przesunięcie wszędzie wynosiło 2h co nie jest najwyraźniej prawdą, skoro niemiecki Community-Manager na zarzuty o to, że nie podano jak czasy bonusów przesunęły się na poszczególnych światach odpowiedział, że sprawa nie jest tak jednoznaczna i nie da się tego zakomunikować w ten sposób - więc ktoś tu podaje nieprawdziwe informacje...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser462

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

jak Ty to sobie wyobrażasz? że team wbrew wiedzy i możliwości jakiegokolwiek wpływania na decyzje zagwarantuje Ci odszkodowanie? (...)

no właśnie - Twoim przeciwnikiem jest tutaj (w tej konkretnej sprawie) firma a nie support :rolleyes:

(...)

dlatego jak już wcześniej powiedziałem - jeśli krytykować to z głową a nie bezmyślnie winić za wszystko support, który akurat w tej kwestii czy kwestii 2.0 nic zrobić nie może...

Przestaje mi się z Tobą chcieć gadać.

Wyraźnie napisałam, że mój protest dotyczył wypowiedzi pracownika teamu, z której wynika, że ktoś (i mam w nosie kto) "ewentualnie" rozstrzygnie nasze wnioski. Polemizując ze mną tworzysz tezy z kosmosu, bowiem nigdzie nie wyraziłam oczekiwania, że support zrobi coś bez wiedzy przełożonych.

Jeśli moim "przeciwnikiem" jest firma, to chyba jasne i oczywiste jest, że adresatem moich pretensji będą przedstawiciele firmy na nasz kraj czyli polski team grepolis.

Ostatniego cytowanego zdania nawet nie skomentuję. Jakoś niemiecki support mógł, co wynika z Twojego własnego wpisu z godziny 13.44.
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Przestaje mi się z Tobą chcieć gadać.
mi też, więc skończmy już ten temat, ok? postępuj jak uważasz, jeśli na końcu tego będzie Twoja wygrana i lepszy serwis dla graczy ze strony supportu wszyscy na tym skorzystają :)

natomiast wracając do meritum sprawy - czy ktoś z teamu mógłby się wypowiedzieć n/t gorszego traktowania graczy niż ma to w niemieckiej wersji tej gry oraz podawania najwyraźniej błędnych informacji dot. tego błędu?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9664

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

Graj jest niemieckiegho pochodzenia, polska wersja to głównie przetłumaczony tekst gry tylko... Reszta najprawdopodobniej (kod gry) jest robionuy przez Niemieckich programistów, wiec skoro
to oni popsuli (robiąc update), to nie wińcie anszych operatorów, skoro nie oni zawinili, a do tego mają mały wpływ na postępowanie i naprawę...

A nie dziwne w takim wypadku że niemieccy gracze wiedzą więcej, szybciej...
A skoro ma wyjsc nakładka na obecne błędy (update) to nzów trzeba po otrzmaniu kodu, robić translejta ;]
 

DeletedUser946

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

@Retryk - Ty się naucz najpierw czytać ze zrozumieniem a później dopiero się wypowiadaj, co? :rolleyes:
Polski support nie mógł wysłać informacji do graczy w grze o istnieniu tego problemu?
czemu Polski support podał nieprawdziwe informacje na stronie głównej jakoby bonus nocny na wszystkich światach był przesunięty o 2h?

i dochodzi nowe pytanie - czemu temat został przed chwilą zamknięty a mój post skasowany? temat tyczy się istotnego błędu w grze i sposobie minimalizacji jego skutków... przecież nikt tutaj nie robi na złość teamowi tylko ma na względzie dobro graczy... na niemieckim forum toczy się równolegle ta sama dyskusja i tam jakoś członkowie teamu wypowiadają się bardzo aktywnie (co zresztą zacytowałem powyżej) - więc nie zasłaniajcie się tutaj jakimiś "wytycznymi z góry" bo najwyraźniej są one inne niż twierdzicie...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser9664

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

czytam czytam.. ale wiesz, nie mogę cały czas przestać się śmiać z wielu wołań o pomstę do nieba.. bo coś się popsuło...

Popsute wiec naprawiają... a że kolorowych mało, to nie każdy siedzi 24/7 ]
Z resztą tam gdzie ja gram (KSI) bonus jest 2h przesunięty...

Pozatym chyba możesz sprawdzić sam, sprawdzajać czas dojscia ataku o 1:50 w nocy i o 2:10 w nocy, a potem o 7,8,9 rano... to nie takie trudne ;]

Poza tym osobiście nic do supportu, i techników nie mam... :cool:
naprawią to naprawią i tyle...

Nawet nie marudzę ze ticket z błędem (dość ważnym dla mnie)
wisi już ponad 14h, bo wiem że mają roboty dużo...

Trzeba cierpliwie czekać ']
 

DeletedUser5

Guest
Odp: źle liczony bonus nocny

mi też, więc skończmy już ten temat, ok? postępuj jak uważasz, jeśli na końcu tego będzie Twoja wygrana i lepszy serwis dla graczy ze strony supportu wszyscy na tym skorzystają :)

natomiast wracając do meritum sprawy - czy ktoś z teamu mógłby się wypowiedzieć n/t gorszego traktowania graczy niż ma to w niemieckiej wersji tej gry oraz podawania najwyraźniej błędnych informacji dot. tego błędu?

Z informacji, które otrzymaliśmy początkowo, oraz ze zgłoszeń graczy, wynikało, że bonus został przesunięty o 2 godziny. Możliwe jest jednak, że problem dotyczy tylko nieprawidłowego wyświetlenia informacji o bonusie. W tym momencie nie możemy być tego pewni, dlatego przepraszamy za wprowadzenie w błąd.

e tam, w kategorii best community support (european games award 2011) inno zajęło trzecie miejsce (19% procent głosów) a wygrał support z innej firmy (34% głosów) i jakoś polska część zwycięskiego supoortu potrafi błyskawicznie na forum umieszczać komunikaty o zgłoszonych błędach oraz informować na którą godzinę którego dnia planowane jest zakończenie prac naprawczych/konserwujących, jakie będą rekompensaty itd. jezeli eliminacja usterki nie zostanie zakończona pomyślnie w podanym terminie to również i o tym informują
informują nawet o przypadkach zgłoszeń błędów które po zbadaniu wcale nie okazały się błędami i umieszczają komunikat że taka lub inna sytuacja nie jest błędem
To bardzo dobra sugestia i weźmiemy ją sobie do serca.
 
Status
Zamknięty.
Do góry