Żądanie wojsk-inne pytanie

  • Rozpoczynający wątek carl douglas
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Mam pytanie-od czego zalezy ilosc i rodzaj jednostek jakie 'pojmiemy'(badanie 'Żądanie wojska') w wiosce komputera?
 

DeletedUser

Guest
losowo

od nastroju , sily wioski to do ilosci jaka dostaniesz a resta jest generowana losowo
 

DeletedUser

Guest
dostajesz około 1-2% tego co wyślesz i w zależności od tego co wyślesz
Przykład:
wysyłasz 200 szermierzy 300 łuków 100 kawalerii
możesz się spodziewać że dostaniesz 2-4 szermierzy 3-6 łuczników 1-2 kawalerzystów i jak szczęście dopisze to jeden rydwan.

Nigdy tego nie używałem i nie będę bo uważam to za nie przydatne (jednostki są warte mniej niż surowce które można by zgrabić), odpowiadam na podstawie tego co wyczytałem we wcześniejszych tematach dotyczących żądania wojsk także nie odpowiadam swoją głową jeśli wprowadziłem w błąd ;)
 

DeletedUser

Guest
Czyli nie ma znaczenia czy poślę całą moją armię czy np 25 koni? Cała armia może zażądać tego samego co te 25 koni?
 

DeletedUser

Guest
Czyli nie ma znaczenia czy poślę całą moją armię czy np 25 koni? Cała armia może zażądać tego samego co te 25 koni?

powiem tak: na pewno 5 końmi nie zwerbujesz 20 jednostek. ale wysłanie 100 czy 200 już nie robi różnicy
 

DeletedUser

Guest
powiem tak: na pewno 5 końmi nie zwerbujesz 20 jednostek. ale wysłanie 100 czy 200 już nie robi różnicy

no przecież to oczywiste, tak samo ma się to w grabieży surowców - 100 koni przyniesie tyle samo surowców co 200 koni. co do ilości zrabowanych surowców są ograniczenia(6k), a co do zrekrutowanego wojska ma nie być?

@Grzes
ma znaczenie ile poślesz wojska, a sama ilość zdobytego wojska ma się podobnie do ilości zrabowanych surowców(wojsko mogące pomieścić 6k łupu zwerbuje więcej jednostek niż wojsko mogące pomieścić 2k łupu).
 

DeletedUser

Guest
ma znaczenie ile poślesz wojska, a sama ilość zdobytego wojska ma się podobnie do ilości zrabowanych surowców(wojsko mogące pomieścić 6k łupu zwerbuje więcej jednostek niż wojsko mogące pomieścić 2k łupu).

tyle że jak grabisz wioskę to łup zależy od siły. max to 6005.
a przy werbowaniu możesz zaatakować 200 końmi i dostać 5 procarzy
albo może być tez tak że zaatakujesz 50 końmi i dostaniesz 5 rydwanów.

więc mówienie o zależność ilości werbowanych od wielkości ataku to przesada. aczkolwiek jak wspomniałem - nie zwerbujemy 5 końmi 20 jednostek:)
 

DeletedUser

Guest
wszystko by się zgadzało lecz jeżeli werbujesz jednostki ma się ten sam przelicznik co przy grabieży surowców max 6k ludzi w przeliczeniu na surowce to 6k

to tyle
 

DeletedUser

Guest
Już czytam długo o tym żądaniu wojsk i mimo to dalej nie wiem czy to zbadać czy nie,a le chyba to zrobię żeby się w końcu samemu przekonać :D
 

DeletedUser1794

Guest
Ja zbadalem i narazie 3 razy zadalem wojska ;]! To i tak roznie ostatnio 6 hoplitow, wczoraj 6 lucznikow a dzis to po 2 szermierzy,2lucznikow,2 procarzy ;]! Jest to dobre bo masz za free wojo ;]
 

DeletedUser

Guest
Ja zbadalem i narazie 3 razy zadalem wojska ;]! To i tak roznie ostatnio 6 hoplitow, wczoraj 6 lucznikow a dzis to po 2 szermierzy,2lucznikow,2 procarzy ;]! Jest to dobre bo masz za free wojo ;]

a w grabieży masz za free surowce, też argument podałeś... na jedno wychodzi z tym, że surowców więcej dostaniesz.


@Alacant
to normalne. 15 procarzy ma ładowność 120 surowców, a najtańsza jednostka kosztuje ponad 160 surowców.
 

DeletedUser

Guest
z tego co czytałem to nie wiem czy masz więcej z surowców. Poza tym jak masz dużą armię to część wysyłasz po wojsko, a część po surowce. Lepsze to niż tylko surowce,
 

DeletedUser

Guest
masz więcej surowców. :)
wcale nie lepsze, lepiej całość wysłać po surowce.
 

DeletedUser

Guest
***

fakt dostajesz wiecej surowców, ale zobacz ile czasu zajmie Ci rekrutacja wojska które otrzymujesz z żądania i często możesz dostać wojsko które masz jeszcze nie zbadane
 

DeletedUser

Guest
czas rekrutacji? z tym nie ma żadnego problemu, od tygodnia nic mi w koszarach się nie produkuje. miejsce w gospodarstwie - to jest prawdziwy problem. ;)

częściej dostanę wojsko, którego nie potrzebuję - czyt. szermierze, łucznicy, hoplici, aniżeli kawalerię i procarzy.

więc wolę sobie sam produkować wojsko, takie jakie ja potrzebuję, a nie takie jakie mi przydzieli. i zostanie mi jeszcze surowców na rozbudowę budynków(które tanie nie są :)).

po drugie punkty badań z akademii są ograniczone, i można je wydać na coś przydatniejszego niż żądanie wojsk, które jest imo jako takim "dodatkiem" urozmaicającym grę.
 

DeletedUser

Guest
***

strasznie kosztowne badanie całe 4 pkt :)

ja polecam w przypadku pierwszej wioski, w ciągu dnia można zebrać z 8 wiosek ok 160 jednostek, a jak Cie ktoś atakuje to wszystkie jednostki są przydatne

w koszarach w tym czasie budować jednostki mityczne

ale to juz jak kto woli
 

DeletedUser

Guest
i tych 4 pkt może ci potem właśnie zabraknąć do zbadania jakiegoś naprawdę potrzebnego badania np. falangi. ;)

z rekrutacji wojsk w ciągu dnia 180 jednostek - a z zebranych w ciągniu dnia surowców można zrobić 270 jednostek. ;)

co do jednostek mitycznych - hehehe, a co łaski ci się przelewają, że chcesz 24h/dobę produkować w koszarach jednostki mityczne? :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry