3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Status
Zamknięty.

Robin65

Zespół Grepolis
Starożytna Grecja 475 p.n.e. Pałac Królewski.
- Polemarcho, czy przybyli już posłowie z darami z okazji naszego jubileuszu?
- Nie panie, choć już dawno powinni dotrzeć. Posłańcy, którzy wrócili od sąsiadów donoszą, iż nikt ich nie widział.
- Niedobrze, przyjdzie nam samemu po nie popłynąć.
- Panie, zdrada - nasi żeglarze wczoraj wieczorem odnaleźli wrak, którym płynęli posłowie. Ślady wskazują, iż zostali napadnięci.
- To na pewno sprawka naszych wrogów, nie puścimy tego płazem...


Zaraz, zaraz, a czy do Ciebie dopłynęli już posłowie z darami? Nie? To musisz działać i to szybko.

Masz na to trzy dni. Konkurs startuje o godzinie 10:00, 17 lutego 2013 roku w dniu trzecich urodzin polskiego Grepolis. Kończy się 20 lutego 2013 roku również o godzinie 10:00. Termin zgłaszania upływa 20 lutego o godzinie 20:00.

Co musisz zrobić?
Musisz napaść na wrogie miasto, wygrać i osiągnąć jak najlepszy wynik, który potwierdzisz wklejając zrzut ekranu z raportu. Raporty będą weryfikowane przez członków teamu poprzez narzędzia administracyjne, więc jakiekolwiek przeróbki będą skutkowały wykluczeniem z konkursu. Oczywiście takiego raportu nie należy usuwać - jego brak spowoduje nieważność zgłoszenia.

Ile razy można to zrobić?
Napadać dowolną ilość razy, natomiast zgłosić raport tylko trzy razy. Oczywiście zgłaszanie słabszego wyniku niż już uzyskany nie ma sensu.

Jakie miasta można atakować?
Tylko graczy aktywnych. Raporty z opuszczonych miast nie wezmą udziału w konkursie.

Jak ocenić czy osiągnięty wynik jest dobry?
Spójrzmy na przykładowy raport:

konkurs3urodzny.jpg

Będziemy porównywać stosunek poniesionych strat, czyli dzielimy liczbę wolnych mieszkańców dla jednostek pokonanych obrońcy (licznik) przez liczbę wolnych mieszkańców pokonanych jednostek agresora (mianownik). W prezentowanym przykładzie 20 statków ogniowych czyli 20x10=200 dzielimy przez 3x10=30 i otrzymujemy 6,67 (zaokrąglamy do dwóch miejsc po przecinku zgodnie z regułami matematycznymi).

Co zrobić, jeśli agresor nie poniósł żadnych strat?
Jako dzielnik przyjmujemy 1. Gdyby zdarzyły się dwa jednakowe wyniki, ale jeden agresor stracił jedną jednostkę (zajmującą jedno miejsce w gospodarstwie), a drugi nie poniósł żadnych strat, ten drugi wynik będzie uznany za lepszy.

Czy tylko ataki morskie mogą być prezentowane?
Nie, nie ma to znaczenia. Ważne, by atakowane było miasto aktywnego gracza oraz walka na lądzie lub morska była wygrana. W prezentowanym przykładzie jednostki lądowe obrońcy są niewidoczne, ale walka morska została wygrana.

A gdyby w przykładzie obok statków ogniowych popłynął jeden transportowiec z siłami lądowymi i zostałyby one pokonane?
Walka morska i tak zakończyła by się sukcesem, ale do strat agresora należałoby doliczyć jednostki lądowe, natomiast z uwagi na przegraną straty obrońcy uwzględniałyby tylko jednostki morskie.

Kto wygrywa?
Oczywiście ta osoba, która osiągnie najwyższy wynik.

Co będzie jeśli dwie osoby uzyskają ten sam wynik?
Będą miały prawo do opublikowania dodatkowego raportu.

Po co zostały opublikowane daty trwania konkursu?
Tylko raporty, które zostały wygenerowane podczas trwania konkursu, mogą wziąć w nim udział.

Co musi zawierać zgłoszenie?

Oczywiście raport w postaci zrzutu ekranu wraz z obliczonym wynikiem oraz świat z jakiego pochodzi.
konkurs3urodzny2.jpg

Czy brak wymaganych danych lub ich błędne podanie, ma jakiś wpływ na zgłoszenie?
Tak, eliminuje zgłoszenie z konkursu.

Gdzie można takie zgłoszenie zamieścić?
W tym i tylko w tym temacie, umieszczone gdzie indziej będą nie ważne.

Czy można zamaskować jakieś dane?
Niestety nie.

Czy posty usunięte lub edytowane będą miały jakiś wpływ?
Tak, spowodują wyeliminowanie z konkursu.

Gdzie można komentować i dyskutować na temat konkursu?
Jak zwykle tutaj. Z tego tematu zbędne posty będą usuwane.

O co walczymy?
I miejsce - 600 sztuk złota
II miejsce - 500 sztuk złota
III miejsce - 400 sztuk złota

plus nagrody rzeczowe - warunkiem ich otrzymania będzie podanie swoich danych umożliwiających dostarczenie przesyłki pocztowej, dane te nie zostaną wykorzystane do innych celów.

Opiekunem konkursu jest Robin65 wszelkie wątpliwości i niejasności można zgłaszać poprzez PM-kę najlepiej zatytułowaną "Konkurs"
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17968

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Użytkownik: Grendell
świat: Efez
wynik: 1.12

raport.jpg
 

DeletedUser15613

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Wynik :7,65
Świat :Ateny
okej.jpg
 

DeletedUser17917

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Wynik: 5,80
Świat: Rho
Gracz: MEDUZA18
Raport:
2a9z11v.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Świat: Phi
Gracz: Auditoree
Wynik: 20
Raport:
24607622672765317846.png
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!


Świat- Korynt
Gracz-alfred23
Wynik-3,9
=======================================================================
Świat Korynt
Gracz - alfred23
Wynik- 1,3
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser8506

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Świat:Ateny
Wynik:12,26

rapek.png
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Świat : Psi
Wynik 26,5
Gracz kukuryku1976
 

DeletedUser

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Świat: Tau
Wynik: 1543
hWGwH.jpg
 

DeletedUser8506

Guest
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Świat:Ateny
Wynik:31,92

raport.jpg
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: 3 urodziny Grepolis. Gdzie moje prezenty?!

Konkurs dobiegł końca. Miałem nadzieję na większą ilość uczestników zabawy zwłaszcza, iż regulamin ułatwiał wykręcenie bardzo wysokiego wyniku. Zwycięzcom gratuluję. Z uwagi na niewielką ilość uczestników wszystkim postanowiliśmy przyznać nagrody rzeczowe niespodzianki. W celu odbioru nagród proszę o kontakt ze mną na forumowym PW.

5m5m 1543pkt I miejsce
MEDUZA18 580pkt II miejsce
jam85 465 pkt III miejsce
Grendell
Quasteer
xCasanti
Dajkan
Auditoree
alfred23
kukuryku1976
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry