Abdera - rozmowy o świecie i nie tylko!

DeletedUser29996

Guest
Dominacja rozpoczęta .
Trochę to inaczej wygląda niż na zdjęciu smerfy osiągnęły już 40% ctg ma lekko ponad 30% zapowiada się ciekawa końcówka.
Teraz pytanie czy mix kilku ekip utrzyma prowadzenie i wygra świat , a może doświadczenie i zgranie ctg odwróci losy tego świata.
 

DeletedUser3480

Guest
Moim skromnym zdaniem sprawa jest przesądzona. Smerfy nie oddadzą już prowadzenia no chyba że ktoś z sojuszu popełni jakiś błąd lub sabotaż.
Ale jeśli wszystko będzie szło tak jak teraz to wygraną mają w kieszeni.

Pozostaje tylko pogratulować
 
Cóż, nabraliśmy nowych doświadczeń. Powalczymy oczywiście do końca, tym razem najwięcej z systemem, który wybierał wyspy pod dominację.
A wybrał wyjątkowo niekorzystnie dla nas- nasze wyspy, zasiedlone prawie od początku świata zostały pominięte, w ogóle całe m 44 zostało bardzo skąpo obdarzone wyspami z gwiazdką. Na m 45 gwiazdki dostały wyspy z kilkoma graczami i np. 11 palikami.
 
Jodełko.
Tu nie decydują rankingi w ataku/obronie - tylko położenie wysp, o których się dowiadujesz podczas startu dominacji. Z założenia jest to losowe. Jestem tutaj tylko obserwatorem, ale przyznam szczerze, że zaskakuje mnie dysproporcja jaka jest pomiędzy obu sojuszami. Spodziewałem się mniejszej różnicy. Smerfy jednak nie śpią i osiągają lepsze wyniki. Patrząc na ostatnie kilkanaście godzin to i tu smerfy zyskują przewagę.
 
Jesteś na tym serwerze, to widzisz skąd taka wielka dysproporcja. Gdyby środek świata wypadł gdzie indziej, inaczej by to wyglądało. A tak to nasi gracze z sojuszu dominacyjnego mają po kilkanaście, a nawet niektórzy ponad trzydzieści miast na wyspach nie liczących się do dominacji. Zanim to powymieniamy to trochę czasu minie. Smerfy też nie próżnują, wymieniają, palikują i zdobywają. Trzeba dodać, że oprócz tego,że szczęście im dopisało, niewątpliwie ich doświadczenie pomogło temu szczęściu.
Osobiście jestem bardzo zadowolona z gry na tym świecie, chociaż chwilami było bardzo ciężko (nie miałam tylu buntów wbitych na wszystkich światach na których grałam razem wziętych, co na Abderze). Teraz czas na odpoczynek i zbieranie sił na jesień.
 

DeletedUser4218

Guest
Alpha masz tu mapkę zrobioną przez RabbiTekk1337:

mapa.png

Tak, tak - zdecydowanie system wybiera wyspy losowo (a nie środek świata) i zdecydowanie ilość smerfnych miast w tym obszarze, to tylko szczęście Smerfów i zero strategii przez cały serwer.
 
Ostatnia edycja:
Smerfiątka gratulacje takie szczere . Mało co atakowaliście ale to nie ataki są wyznacznikiem wygranej .
Nie wiem czy wszyscy ale większość CTG nigdy nie zagra na tak zdymanym zakończeniu gry jakim jest "dominacja" .
Taczkowanie surki na cudaki jest głupie ale ta "dominacja " ... ten co to wymyślił musi iść do dobrego lekarza albo zmienić dilera.
 
Spójrzmy na to inaczej - dla CTG to pierwszy serwer, gdzie liczyło się jako sojusz w walce o dominację. Lapitos nie brałbym pod uwagę bo wiadomo co tam było i jak się skończyło. Ten serwer to był tak naprawdę zbieraniem doświadczeń.
 
Nie no, ogólnie, jeśli chodzi o robienie slotów, to smerfy ograły kasyniarzy, jak nato kaddafiego.
Ale obiektywnie patrząc, to mapka rzeczywiście jest trochę nierówna, bo najwięcej obszaru jest na M55, a najmniej na m44.
Nie wiem, może wiąże się to też z tym, że lewy górny róg m44 jest zapełniony zwykłymi wyspami, a prawy dolny m55 skałkami, ale mam urlopik, wiec ktoś inny musi to za mnie potwierdzić.
Tak czy siak system wydaje się "losowy". Zapewne czysta losowość przy wybieraniu wysp nie istnieje, tylko po prostu wybierane są wyspy, które są zasiedlone najszybciej, ale w takim wypadku mamy do czynienia z losowością przy przydzielaniu graczy na poszczególnych wyspach itd. itd.

Ferdziu69 Nie gadaj głupot.
Tzn. dominacja to syf, tu pełna zgoda i racja.
Ale taczkowanie surki na cudaki jest fajne, ja to lubię robić xD.
Jest ranking wysyłania surki, czasem ranking skrótów, jest więc o co się ścigać, jest więc frajda :D
Ja naprawdę nie kumam, czemu ludzie tak cudaków nie lubią xD.
 
Alpha ...Kasyniarze nie grają wiosną i latem bo to czas dla rodziny , melanżów i innych podróży :)
Dominacja ( ta zrobiona przez twórców gry ) to syf , cudaki to nuda ale ... są jakieś emocje .

Wiosną nie gramy ,lato dla Rodziny ale kolejna jesień ... Już teraz zbieram skład . Już teraz a jest nas trzech ( o zgrozo ) szukam przeciwników . Wejdziemy tylko pograć żadnych dominacji ,żadnych cudaków.
 
Wpadniemy ot tak ...w odwiedziny . Bez zobowiązań , bez stresu ,,bez obliczania cudakowego czy dominacyjnego.Tak tylko dla ... handlu .
 
Te setki tysięcy złota już zostały wydane. Trzeba zdobyć kolejne.
Wracając do zdjęcia, które wkleiłem przed rozpoczęciem dominacji. Trochę byłem zaskoczony tak szybkim osiągnięciem przez Smerfy 40%. Myślałem, że to trochę dłużej potrwa. Mogę jedynie ten obrazek porównać do ostatniego eventu, bo sytuacja dominacyjna przedstawia się inaczej, tak jak zaznaczacie.

Szczerze przyznać trzeba ,że przewagę cały czas miał wasz sojusz(Smerfy), więc należy się wam za tą przewagę. Różnica procentowa jest spowodowana kumulacją miast w środku dominacji jak widzimy to na mapce. Macie większe doświadczenie lub szczęście, dzięki wam poznaliśmy pełne zasady taktyczne na takie światy. Dziękujemy za walkę, zdobyte doświadczenia i poświęcony czas. Choć do końca zostało trochę dni liczymy na jeszcze jakieś atrakcje i spotkanie na innym świecie.
 
"Zdjęcie akurat dobre, tak szybko jechaliście, że aż wy... padliście poza obszar dominacji."~RabbiTekk312 wersja familyfriendly

To tak dla potomnych, bo żart smieszny, a oryginalny post zaraz zniknie.
"
 
Do góry