Agora

  • Rozpoczynający wątek NinJah
  • Data rozpoczęcia

Czy jesteś za wprowadzeniem mojej propozycji?

  • Tak, przydatna propozycja.

    Głosy: 5 23,8%
  • Nie, bez sens, nie opłaca się.

    Głosy: 14 66,7%
  • Jest mi to obojętne[...]

    Głosy: 2 9,5%

  • W sumie głosujących
    21
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam, mam pewną ciekawą i na pewno przydatną propozycję.

Proponowałbym, aby do gry została wprowadzona Agora na każdej wyspie, służyła by ona do komunikacji się z wszystkimi członkami wyspy. Jak dla mnie było by to bardzo przydatne, można wtedy łatwo sprawdzić kto z członków wyspy jest aktywny i się odezwie, można również planować z nimi rozbudowę wiosek.

Co o tym sądzicie ?

Pozdrawiam!

Niemal każdy na nie :/
No cóż, w Ikariam taka agora jest używana przez niemal każdą wyspę, a kto z jakiego sojuszu znaczenia nie ma :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

jestem na nie, jak chcesz zaplanować rozbudowę wiosek pogadaj z nimi na PW, poza tym jeśli są z innych sojuszów niż twój nie będą zbyt chętni żeby ci pomóc. niepotrzebne rozszerzenie nie wnoszące wiele do gry
 
Odp: Agora

Tak jak przedmówca- rozbudowę wiosek można dogadać na pw a jak są tam Twoi sojusznicy to na forum możecie to załatwić. Znając realia gry i tak część graczy nie chce się dokładać do rozbudowy wiosek bo wolą "podkradać" surkę z tych już rozbudowanych.
 

DeletedUser15166

Guest
Odp: Agora

moim zdaniem nie potrzebne, ja raczej zbytnio nie rozbudowuję wiosek, chyba że mam za dużo surowców, wolę korzystać z rozbudowanych przez innych i oszczędzać surowce.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

No cóż, w Ikariam taka agora jest używana przez niemal każdą wyspę

12.png


Nie wszyscy członkowie wyspy są członkami sojuszu a czasami są nawet wrogami, więc nie dziw się, że każdy jest na nie, bo to dałoby podpowiedź wrogom na temat tego, czy jesteś w grze.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

[...] Jak dla mnie było by to bardzo przydatne, można wtedy łatwo sprawdzić kto z członków wyspy jest aktywny i się odezwie [...]

No tak ,niemalże każdy byłby chętny pokazać wrogowi że właśnie rozbudowywuje wioski i że jest aktywny :)

[...]
w Ikariam [...]



Jak ktoś napisał wyżej - to jest Grepolis :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

No pewnie, od wrogów odczytuje dopiero po 96h :D

Poza tym ,jakby ktoś śledził ciągle ten czat to i tak by wiedział że owa osoba właśnie jest :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

Nie chcę schodzić z tematu ale z tego co widzę to ciężko żebyś coś załapał :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

:) Jak ktoś coś napisze to będzie to widać i że jest to nowy post czyli został on dodany w tej chwili..Więc nie rozumiem Twojego poprzedniego postu.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

O strategii pojęcie masz małe a podobno już wcześniej grałeś na Catcherze, ale to dobrze bo stworzysz pozory innym :)

Może i łatwiej ale to nadal za trudne dla takiego matołka jak ja :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

Co za riposta, nawet nie skomentuję.

Ale to już nie jest a propos Agory ,to całkiem oddzielna propozycja ,tam był pomysł żeby było gdzie gadać a omawianie rozbudowy wiosek to był przykład.Mi to obojętne i tak nie daję nic na rozbudowe.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

Propozycje przypominające inne gry firma innogames zwykła odrzucać z powodu przypominania innych gier.
W obecnym kształcie byłoby mi to obojętne... wyspa to i tak wrogowie których trzeba bić, a z ewentualnymi sojusznikami dogaduję się pm'em/przez forum.

Aby wykryć sępów, lepiej byłoby gdyby każda wioska rolnicza miała opcję wyświetlenia ile surowców wpłacił dany gracz... ale to już zupełnie inna propozycja.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Agora

W ikariamie coś takiego jest :)
Jak już wspomniałem:
12.png


Aby wykryć sępów, lepiej byłoby gdyby każda wioska rolnicza miała opcję wyświetlenia ile surowców wpłacił dany gracz... ale to już zupełnie inna propozycja.

Ja uzupełniam wioski tylko gdy wiem, że np. odbierając nagrodę lub farmiąc zdobędę surkę ponad pojemność magazynu, lub gdy magazyn zapełni mi się zanim rano wstanę a nie mam jak dodać budynków czy wojsk, bo kolejki pełne. Niestety jak mam dużo czasu, to często ta ilość surki wpłacanej wioskom wynosi zero :)

Po drugie wolę aby wróg wpłacił (nie lubię gdy na wyspie jest zbyt dużo friendsów na początku) a ja korzystał z jego hojności :) Przejście z 1 na 2 poziom wioski zwraca się dopiero po prawie 17h nieustannego farmienia co 5 minut. Z poziomu 2 na 3 zwrot następuje po kilku dniach takiego farmienia non stop co 5 minut. Oczywiście większość (w tym ja) nie jest w stanie siedzieć kilkanaście godzin i klikać co 5 minut, dlatego jeżeli ktoś podniesie poziom, to on ma w plecy X czasu zbierania surki w stosunku do mnie (o ile farmimy równo). Jeżeli natomiast by się okazało że zostałem sam na wyspie, bo reszta graczy rozbudowywała się przez 1-2 pierwsze dni, to czy wpłacałbym na rozwój wioski? W początkowym etapie gry zdecydowanie się nie opłaca. Kak wspomniałem na speedzie 1 z poziomu 1 do 2 zwraca się to nam po co najmniej 16-17h, z 2 do 3 kilka dni, a pamiętać należy, że mamy kilka wiosek.

Przy okazji jeden gracz poświęca dziennie 6 godzin na grę, inny 3 a jeszcze inny godzinę, więc nie każdy może wycisnąć tyle samo surowców. Jeden może dać więcej, drugi mniej a jeszcze inny w zasadzie nie powinien dawać nic, bo inaczej zamiast się rozwijać będzie czekał aż mu się zwróci inwestycja.
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Agora

Propozycja zaczerpnięta z innej Gry. Agorę już mamy w mieście i służy zupełnie czemuś innemu. Odrzucam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry