[Wyjaśnione] Agresor a wieśniaki

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser4218
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser4218

Guest
Witam.

Mam pytanie, czy do punktów zliczających się na agresora
dnia, dolicza się również oddział obywatelski?
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

nie, nie wliczają jej
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser4218

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

No właśnie tu bym się nie zgodziła.
W opisie jest za jednostki - nie za punkty walki.

A jak ognie liczą do agresora według Ciebie?
Każdy ogień jako 10 punktów czy 1?

A co w takim przypadku?
Do agresora doliczą 17 punktów czy 765?

rapek.jpg

Według mnie jak za jednostki to wszystko po 1 punkcie, łącznie z wieśniakami :)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Jak dla mnie, to wieśniaki nie wliczają się do agresora, a każda jednostka jest liczona jako jeden. Przez to się czasem nieźle wkurzyć można, że rozbija się 10k birem, a druga osoba 10k lądu + 1 szermierz i agresor nie trafia do Ciebie, tylko do tej drugiej osoby.

A wieśniaki tak jak nie dają punktów, tak nie dają agresora...
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

No właśnie chcę to potwierdzić i czekam na odpowiedź z suportu :)
To, że jednostki liczą się jako 1 to wiem.
Ale co do tych wieśniaków to pewności nie mam :)
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

No właśnie tu bym się nie zgodziła.
W opisie jest za jednostki - nie za punkty walki.

A jak ognie liczą do agresora według Ciebie?
Każdy ogień jako 10 punktów czy 1?

A co w takim przypadku?
Do agresora doliczą 17 punktów czy 765?

View attachment 5507

Według mnie jak za jednostki to wszystko po 1 punkcie, łącznie z wieśniakami :)

Nie ucz ojca dzieci robić, mam prawie 100 agresorów na 1 świecie i doskonale wiem że każda jednostka liczona jest jako 1. Za straż punktów nie ma więc jej nie liczy, tak samo bohaterów których ubijesz. Liczą się tylko jednostki za które przyznawane są punkty walki. Mam nadzieje że lepiej wyjaśniłem sprawę.


PS za manty tylko 17 bo liczy sie ilość jednostek a nie punkty
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Właśnie to testujemy, damy znać, gdy poznamy wyniki :)

-- Połączono posty --

Wygląda na to, że oddział obywatelski wlicza się do odznaczenia. Sprawdziliśmy to na świecie testowym, gdzie w ciągu całej doby został wysłany tylko jeden atak, który zniszczył wyłącznie oddział obywatelski - w mieście nie było innych jednostek. Ów gracz otrzymał agresora dnia.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Jak dla mnie, to taka próba nie jest miarodajna i mógł to być równocześnie przypadek, a odznaczenie rozlosowane...traf chciał, że akurat ta osoba dostała.

Zawsze lepiej puścić dwa ataki, gdzie jeden rozbija wieśniaków, a od innej osoby drugi, który rozbija trochę mniej wojska. Wtedy się na pewno przekonamy, czy za wieśniaków jest odznaczenie, czy jednak za to wojsko będzie.


PS: To jednak tylko moje zdanie w sumie...
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Jak dla mnie, to taka próba nie jest miarodajna i mógł to być równocześnie przypadek, a odznaczenie rozlosowane...traf chciał, że akurat ta osoba dostała.

Zawsze lepiej puścić dwa ataki, gdzie jeden rozbija wieśniaków, a od innej osoby drugi, który rozbija trochę mniej wojska. Wtedy się na pewno przekonamy, czy za wieśniaków jest odznaczenie, czy jednak za to wojsko będzie.


PS: To jednak tylko moje zdanie w sumie...

popieram, agresora przyznało po prostu osobie która wysłała atak więc to co napisał don jest najlepszą próbą :)

gracz a - ubija odział
gracz b - ubija np 10 procarzy

i wtedy będzie wiadomo czy odział jest liczony, moim zdaniem nie chyba że znowu jakieś zmiany były o których nas team nie powiadomił...
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

To by potwierdzało moją tezę.
Miałam właśnie taki przypadek, że rozbiłam trochę jednostek.
Póżniej załączyłam zmysły, latałam po punkty i wszędzie straż.
Dostałam agresora dnia.
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Poprzedni post: 29.05.2015, 16:49

Jak dla mnie, to taka próba nie jest miarodajna i mógł to być równocześnie przypadek, a odznaczenie rozlosowane...traf chciał, że akurat ta osoba dostała.

Zawsze lepiej puścić dwa ataki, gdzie jeden rozbija wieśniaków, a od innej osoby drugi, który rozbija trochę mniej wojska. Wtedy się na pewno przekonamy, czy za wieśniaków jest odznaczenie, czy jednak za to wojsko będzie.


PS: To jednak tylko moje zdanie w sumie...

Ok, przetestujemy :)

Warto jednak zwrócić uwagę na to, że istnieje możliwość, że nikt nie otrzyma odznaczenia agresora dnia. Na zwykłych światach nie da się tego zaobserwować, bo oczywiście codziennie wysyłane jest mnóstwo ataków, natomiast na serwerach testowych to normalne, że danego dnia nikt odznaki nie dostanie, jeśli żaden atak nie został wysłany. Dlatego nie sądzę, żeby blaszka mogła zostać przyznana przez przypadek albo tylko dlatego, że ów gracz wysłał jakikolwiek atak. Mimo wszystko warto sprawdzić :)

-- Aktualizacja --

Wyniki dalszych testów potwierdziły, że oddział obywatelski zalicza się zarówno do agresora dnia jak i obrońcy dnia :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Dziękuję bardzo za sprawdzenie tego "moim" sposobem. Przynajmniej nie ma już miejsca na gdybanie w tej sprawie :)


PS: Co nie zmienia faktu, że to trochę dziwne jest, że wieśniaki punktów nie dają, a można na nich agresora/obrońce zdobyć.
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Miałam rację, jestem boska
smiley_emoticons_lol.gif
 

DeletedUser3480

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

PS: Co nie zmienia faktu, że to trochę dziwne jest, że wieśniaki punktów nie dają, a można na nich agresora/obrońce zdobyć.

no ale jedna rzecz nie powinna wykluczać drugiej. Agresor dnia to ilośc ubitego wojska, każdego, liczy się sztuka nie wazne jaka napakowana w ludzi. A punkty to punkty jednego jest więcej a drugiego mniej.

sposób na sprawdzenie jednak bardzo dobry.

- - - Automatycznie połączono posty - - -


i tego się trzymajmy :)
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

i tego się trzymajmy :)

Oj Manfred, jak Ty piszesz to stoję na baczność - czy się nie pomyliłam.
Wiedziałam, że tak jest, ale jak Adaśko, który ma tyle agresorów zaprzeczył,
wolałam zapytać. I sprawdzono - moja teza była dobra.


Najlepszy agresor to ten co najwięciej ubił jednostek i nie ważne jakich.
Atakował? Ma prawo do punktów za straż.
To raz, a dwa - agresor powinien być liczony tak jak punkty walki.

To ja teraz czekam od cwaniaków na te widły :)
 

DeletedUser23534

Guest
Odp: Agresor a wieśniaki

Oj Manfred, jak Ty piszesz to stoję na baczność - czy się nie pomyliłam.
Wiedziałam, że tak jest, ale jak Adaśko, który ma tyle agresorów zaprzeczył,
wolałam zapytać. I sprawdzono - moja teza była dobra.


Najlepszy agresor to ten co najwięciej ubił jednostek i nie ważne jakich.
Atakował? Ma prawo do punktów za straż.
To raz, a dwa - agresor powinien być liczony tak jak punkty walki.

To ja teraz czekam od cwaniaków na te widły :)

Nie odpowiadam za zmiany w grze. Na starszych światach też ubijałem sporo straży liczonej nawet w kilku tys a agresora nie było (+ inne jednostki). Znowu jakiś pacan po prostu zabrał się za "usprawnianie gry" a team nie poinformował o zmianie, tak samo jak było z działaniem wieży:) gracze sami doszli do tego bo z teamu nikt łaskawie nie powiadomił graczy o tak ważnej zmianie. Niedługo nasze "wspaniałe" inno wprowadzi odznaczenia za burzenie murków i budynków katami :) a może to i do agresora dojdzie bo przecież oni wiedzą jak najlepiej zmienić grę
cnfy7elqh8dotnsdp.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Agresor a wieśniaki

Zasadniczo masz kolego rację z jednym wszakże małym szczegółem się nie mogę zgodzić, by team mógł o czymkolwiek poinformować musi takową wiedzę posiąść. Nie jest to zatem kwestia naszej złej czy dobrej woli.
 
Do góry