[Ulepszenie] Agresor dnia/ obrońca dnia, a rozwalone wojska

Agresor dnia za rzeczywiste rozbicie wojsk, a nie za powiększone przez zmysły.


  • W sumie głosujących
    15
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.
Cześć,
mam propozycję zmiany sposobu przyznawania odznaczenia agresor dnia/obrońca dnia. Obecnie wygląda to tak, że ten kto zdobędzie więcej punktów w danym dniu ten dostaje te odznaczenie. Nie jest to do końca uczciwe. Powinno być ten kto rozwalił więcej wojska ten ma odznaczenie. Dla przykładu sytuacja z wczoraj:
dostałem za wczorajszy dzień odznaczenie agresora dnia na Tegea, nabijając 100k w ataku na zmysłach (x2 pkt), czyli w rzeczywistości rozbiłem wczoraj 50k wojska od wrogów. Jedna z graczek rozbiła wczoraj 63k bez zmysłów. Kto był lepszy w ataku tego dnia? Na pewno nie łysy. Zapraszam do dyskusji.
 
Z tego co kojarzę to kiedyś opis tego odznaczenia brzmiał "pokonał najwięcej jednostek danego dnia" teraz jest to blaszka "zdobył najwięcej punktów walki".
Czyli cofnęlibyśmy się do aktualizacji kilka lat temu.
Po drugie kto w 2021,gdzie złom od lat wypacza jakiekolwiek rankingi patrzy jeszcze na blaszki agresora xd
Wbijesz te blaszke waląc po bunkrach i się pocąc, a następnego dnia dostanie ją ktoś komu kolega podstawił wolne transy do zbicia.Tyle jeśli chodzi sprawiedliwość na grepo.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Wraz z aktualizacją 2.106 z 24.02.2016
"Zmieniliśmy wymagania do otrzymania odznaczeń obrońca dnia oraz agresor dnia. Od tej aktualizacji brana pod uwagę będzie liczba zdobytych punktów walki, a nie liczba zabitych jednostek."

Nie ma idealnej metody kwalifikacji do tego typu odznaczeń. Zmiana spowodowana była uwagami Graczy, że zaliczanie pojedynczych jednostek bez względu na to, ile punktów walki zostaje za nie przyznane/zdobyte, nie jest właściwe. Na przykład jeden gracz pokonał 1 erynię (55 mieszkańców/pw) i pokonanie jej dawało 1 jednostkę, drugi gracz pokonał 5 szermierzy (5x1=5 mieszkańców/pw) i system odznaczeń zaliczał 5 jednostek.
 
Wraz z aktualizacją 2.106 z 24.02.2016
"Zmieniliśmy wymagania do otrzymania odznaczeń obrońca dnia oraz agresor dnia. Od tej aktualizacji brana pod uwagę będzie liczba zdobytych punktów walki, a nie liczba zabitych jednostek."

Nie ma idealnej metody kwalifikacji do tego typu odznaczeń. Zmiana spowodowana była uwagami Graczy, że zaliczanie pojedynczych jednostek bez względu na to, ile punktów walki zostaje za nie przyznane/zdobyte, nie jest właściwe. Na przykład jeden gracz pokonał 1 erynię (55 mieszkańców/pw) i pokonanie jej dawało 1 jednostkę, drugi gracz pokonał 5 szermierzy (5x1=5 mieszkańców/pw) i system odznaczeń zaliczał 5 jednostek.


O to właśnie chodzi aby system naliczał za tę erynię 55pkt, a nie jako 1. Skoro przelicza normalnie dając punkty pw, to nie wiem dlaczego miałby tego poprawnie nie zliczać do odznaczeń dziennych.
 

dorocia

Zespół Grepolis
O to właśnie chodzi aby system naliczał za tę erynię 55pkt, a nie jako 1. Skoro przelicza normalnie dając punkty pw, to nie wiem dlaczego miałby tego poprawnie nie zliczać do odznaczeń dziennych.

Tak właśnie system zalicza punkty walki do odznaczeń dziennych - za erynię 55 punktów, za szermierza 1 punkt.

Problem by się chyba im pojawił przy wsparciach xd

Każdy rodzaj działania ma swoje odrębne odznaczenie:
Agresor dnia - Dnia XX udało ci się zdobyć w tym świecie najwięcej punktów walki w roli atakującego!
Obrońca dnia - Dnia XX udało ci się zdobyć w tym świecie najwięcej punktów walki w roli obrońcy! (dotyczy obrony własnych miast)
Pomocnik dnia - Dnia XX udało ci się zdobyć w tym świecie najwięcej punktów walki za wspieranie innych graczy!

Więcej na temat odznaczeń dziennych (i nie tylko) można przeczytać na tej stronie naszej Wiki Grepolis.
 
Status
Zamknięty.
Do góry