Akademia, cofanie badań, punkty kultury

  • Rozpoczynający wątek livius
  • Data rozpoczęcia

Czy zmiana powinna być wprowadzona?

  • Tak

    Głosy: 19 70,4%
  • Nie

    Głosy: 8 29,6%
  • Nie, bo i tak zawsze jestem na nie ;-)

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    27
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

wydaje mi się,
że twórcy troszeczkę przesadzili jeśli chodzi o cofanie badań w akademii
żeby to zrobić trzeba stracić punkt kultury

rozumiem, że trzeba by było zapłacić surowcami - ok
rozumiem również, że gdyby nie było to związane z punktami kultury
to każdy badał by(a później by sobie cofał do woli)
tańsze wojsko i budynki, szybszą produkcję wojska i budynków
itp. obecnie musi to dobrze przemyśleć i to jest OK

natomiast uważam, że jeśli przejmiemy czyjąś wioskę
i to nie my badaliśmy dane technologie w akademii tylko poprzedni właściciel
to powinniśmy mieć możliwość cofnięcia badania za same surowce bez mieszania w to punktów kultury

podsumowując
obecnie:
- cofnięcie każdego badania w akademii kosztuje punkt kultury (i surowce które zostały wydane na badanie)

zmiana:
-cofnięcie badania w akademii zbadanego przez danego gracza
kosztuje punkt kultury (i surowce które zostały wydane na badanie)
-natomiast cofnięcie badania w przejętej wiosce zbadanego przez innego gracza
(gdzie nie my badaliśmy daną technologię)
kosztowało by ileś tam surowców bez punktów kultury

bo tu nie tylko chodzi o punkty kultury ale i o czas
trochę głupio jeśli doprowadzenie wioski do ładu zajmie mi miesiąc przedstawień teatralnych, festynów czy pochodów triumfalnych ..
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
rozumiem, że trzeba by było zapłacić surowcami - ok

a jaką widzisz różnicę między płaceniem surowcami a pkt kultury?
by zdobyć 1 pkt kultury trzeba albo wydać na przedstawienie (lub festyn) trochę surki albo wybyć trochę wojska przeciwnikowi (co również wiąże się ze stratą surowców przez nas - chociażby na wojsko lub mur)

zrobi ci różnicę jeśli cofnięcie badania będzie kosztowało zamiast 1 pkt kultury np 15000d,18000k,15000s lub 10000d,12000k,15000s?
 

DeletedUser

Guest
pewnie, ze zrobi to różnice żeby zdobyc pkt kultury trzeba np. w moim przypadku (jak ktos ma wiecej miast to pewnie więcej ) 900 przeciwników w tym czas 4 h
tym bardziej , że jestem juz na 2 wyspach i obie czyste a wokól sojusznik wiec nawet gdzie nabic nie mam no chyba, ze 13h do celu

nie wspomne juz o wystepach bo nie kazdy inwestowal w teatr

albo np. (zapomiałam .. to co sie placi zlotymi monetami) i trwa 2,5 dnia - jakas masakra


jestem za jak najbardziej, żeby za anulowanie badania nie zabierali pkt kultury
 

DeletedUser

Guest
livius, Ty to chyba nie przepadasz za interpunkcja? Nie ma to jak solidny enter tu i tam:>

Czy to czasem nie jest zbyt duże ułatwienie? Czy czasem przy wprowadzeniu Twojego pomysłu, coś takiego jak festyny i występy teatralne nie stracą na znaczeniu? Sama nie wiem, średnio mi się podoba pomysł, o ile w ogóle.
Dobra organizacja załatwi problem i punktów kultury i badań w akademii.
Przykro mi, jestem na nie :p

monia81, to że nie masz na kim nabić punkcików, to nie jest wina twórców gry, a tym bardziej powód na wprowadzanie zmian. Jest to wina zbyt dużego nagromadzenia sojuszników w jednym miejscu.
 

DeletedUser

Guest
To nie będzie rzadna różnica tylko plus taki ,że 12 godzin mniej będziesz czekać na cofniecię jest dobrze jak jest.
 

DeletedUser

Guest
To nie będzie rzadna różnica tylko plus taki ,że 12 godzin mniej będziesz czekać na cofniecię jest dobrze jak jest.

niekoniecznie. przez większość czasu masz więcej punktów kultury niż potrzeba na ilość miast jaką posiadasz (czyli masz np 5 miast, ale więcej niz 18 pkt kultury) i nie musisz czekać aż ci się punkt wyprodukuje. więc w zasadzie zamiana pkt kultury na surowce nic nie da.
 

DeletedUser

Guest
niekoniecznie. przez większość czasu masz więcej punktów kultury niż potrzeba na ilość miast jaką posiadasz (czyli masz np 5 miast, ale więcej niz 18 pkt kultury) i nie musisz czekać aż ci się punkt wyprodukuje. więc w zasadzie zamiana pkt kultury na surowce nic nie da.

tylko co powiesz na przejęte miasto w którym wszystkie technologie po-kolei były rozbudowane przez jakiegoś noba od pierwszego poziomu dotąd dokąd starczyło punktów

żeby doprowadzić takie miasto do porządku potrzebuje 9 punktów kultury
i patrząc
najkrótszy scenariusz 9x4 godziny=36godzin=1.5dnia (pochód)
troszkę gorszy 9x12godzin (festyn)=108godzin=4.5dnia
najgorszy 9x60godzin=540godzin=22.5dnia (teatr) he he :D

czyli stopujemy się w podbojach na niezły czas żeby tylko doprowadzić wioskę do porządku
 

DeletedUser

Guest
znam ten ból kasowania badań. nie przeszkadza mi. zawsze to jakieś utrudnienie - przez nie właśnie gry są ciekawsze.

żeby doprowadzić takie miasto do porządku potrzebuje 9 punktów kultury
i patrząc
najkrótszy scenariusz 9x4 godziny=36godzin=1.5dnia (pochód)
troszkę gorszy 9x12godzin (festyn)=108godzin=4.5dnia
najgorszy 9x60godzin=540godzin=22.5dnia (teatr) he he :D

1. no zależy ile napsuł poprzedni właściciel:) czasem wystarczy 3 pkt kultury.

2. a jeśli masz już 'nadmiar' pkt kultury w momencie przejęcia miasta to te badania cofasz od razu. potem po prostu nabijasz te np. 9 pkt kultury - przy dużej ilości miast to nie 4,5 dnia a 12h
 

DeletedUser

Guest
No to nieźle trzeba by wojska natłuc - ja z 3 przejętych wiosek tylko jednego miałem dobrego zawodnika a reszta to 100 szermierzy i 200 łuków ..
czyli 300 punktów zarobiłem <brrr>
 

DeletedUser

Guest
Co racja to racja wlasnie przejalem wioske w ktorej poprzedni wlasciciel bral badania po kolei jak leci :mad: Na szczescie nie rozbudowal zbyt wysoko akademii bo jakby zrobil kilka poziomow wiecej tobym chyba zjadl myszke ze zlosci :D
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja została odrzucona.

Niestety, cofnięcie badania kosztuje punkt kultury ponieważ za błędy trzeba płacić nawet gdy to nie my ustaliliśmy te badania.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry