[Akademia]Tarcza

  • Rozpoczynający wątek Mikekun
  • Data rozpoczęcia

Czy podoba się tobie ten pomysł ?

  • Naprawdę jest fajny, a odp są wyczerpujące

    Głosy: 20 66,7%
  • Pomysł jest do bani i powinien skończyć w śmietniku

    Głosy: 10 33,3%

  • W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Tarcza - podstawowa obrona każdego starożytnego wojaka w tamtych czasach. Nie raz użyta w ostatniej chwili ratowała mu życie. Proponują aby wprowadzić ją jako oddzielne badanie. Bowiem jest ona zbyt ważna aby ją pomijać jak na tamte czasy. Nawet Rzymianie oraz Grecy posiadali swoje własne oryginalne tarcze.

FAQ :

1.Co ona by nam dawała ?

10% do obrony i wytrzymałości jednostki.

2.Co by nam zabierała ?

Szermierz, Hoplita, Kawalerzysta byliby o 5 % wolniejsi. Również pojemność łupów zostałaby zmniejszona o 2 %.

3.A co by się stało jakby w ogóle nie została opracowana ?

Wszystkie jednostki posiadałaby standardowe proporcje.

4.Nie ma sprawy, a jakie koszty zostały przewidziane na nią ?

Ze względu na to, iż tarcza otwierałaby nam podstawy badań oraz tłumaczyła na jakiej zasadzie one działają. Koszty tego przedsięwzięcia byłby następujące :

Drewno 200 sztuk
Kamień 10 sztuk
Srebrne Monety 50 sztuk
Punkty badań naukowych O pkt
Czas ok 5 minut ....

5.Otwierały, a cóż to znaczy ?

Znaczy to iż jak mamy uruchomiony samouczek oraz instruktarz podstawowy jak należy zacząć budowę, kończyłby się on na tym poleceniu odkrycia tarczy, a nie jak dotychczas na wysłaniu podajże pomyślnego ataku. Wtedy dopiero można myśleć o zakończenia szkoleniu .....

6.A co jeśli mam jeszcze inne pytanie ?

To zamieść je poniżej a ja spróbuję na nie odpowiedzieć ......
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Pomysł dobry i jestem na tak.
Tylko koszt badania.. Przynajmniej z 3-4 punkty nic nie ma za darmo.
 

DeletedUser

Guest
Nom, całkiem fajne.

Squnqs, jest, ot choćby kolon jest za darmo (punkty badań) :]

Mikekun, rozumiem, że badanie dostępne na 1lvl akademii.
Rozumiem też, że badanie działało by zarówno na jednostki off, jak i def.
Dlaczego wybrałeś akurat te jednostki (szermierz - def, hopek i konik - off)?

Jeszcze jedno, ponieważ opracowanie Tarczy wpływało by niejako negatywnie na ww jednostki, zastanawiam się nad sensem wprowadzania tego do samouczka. Początkujący gracz, który zrobi samouczek od dechy do dechy, może potem żałować że spowolnił sobie jednostki, zwłaszcza jeśli nastawi się na atak, a nie obronę. Poza tym w badaniach panuję dobrowolność, a Ty wprowadzić chcesz konieczność:
kończyłby się on na tym poleceniu odkrycia tarczy
Ja to rozumiem jako konieczność wyższą, bo skoro koszary, senat, gospodarstwo kazali mi wybudować, to badanie też trzeba zrobić.

Squnqs, to jest właśnie powód dla którego badanie to jest darmowe :]
 

DeletedUser

Guest
Ad. 1 - co rozumiesz przez 'wytrzymałość' jednostki?
i do której obrony - przeciwko broniom obuchowym, tnącym czy dystansowym?

Chociaż, po dłuższym zastanowieniu... mój głos na NIE - wymienione przez Ciebie jednostki niejako mają już tarcze, co zresztą widać w informacjach danej jednostki - hełm broni przeciwko broniom obuchowym, zbroja przeciwko tnącym, a tarcza przed bronią dystansową. Dlaczego miałbym badać przedmiot, który jest już w użyciu?
 

DeletedUser

Guest
ten pomysł powinien wylądować w koszu albo jeszcze dalej kto to widział jak masz grę to ni narzekaj jak chcesz to se zrób nową i nie będziesz musiał tutaj pisać
 

DeletedUser

Guest
Mi się podoba tylko poza tym żeby samouczek się na tym kończył bo początkujący gracz może nie rozumieć jeszcze zasad a po przeczytaniu pomocy zorientować się że tego nie chce i ... musi płacić 1 punkt kultury niepotrzebnie ale cała reszta dobra.
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja została odrzucona.

Jest w tej chwili wystarczająco bonusów, a kolejnego badania nie ma po co wprowadzać.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry