[Wyjaśnione] Akademia

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30394
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser30394

Guest
Czy jeżeli wyburzę akademie to razem z wyburzaniem strace badania na danym poziomie?
 
Czy jeżeli wyburzę akademie to razem z wyburzaniem strace badania na danym poziomie?

Nie, jeśli masz punkty by rozebrać akademie. Wszystkie badania które zbadałeś będą działać nawet jakbyś rozebrał akademie do 1lvl - niestety teraz to jest bardzo trudne do zrobienia ale się da.
 

DeletedUser19924

Guest
Trzeba kolegę z gradem poprosić, aby wyburzył :)
 
panie *El Gato* podobno już Pan nie gra, tak myślę po o wielu Pana wypowiedziach w wielu wątkach, to proszę nie wprowadzać Nowego Gracza w błąd bo oni są w cenie
gracz pytał o samodzielne ( chyba ) wyburzenie akademii, nie da się tego zrobić jak Pan sugeruje do lv1 zachowując jednocześnie wszysktie swoje badania, zawsze na wyburzenie każdego następnego badania pojawia się wymóg dostępnych punktów badań do zlikwidowania

Odpowiedź Pana DonBeker jest teoretycznie poprawna z pominięciem faktu, że grad zniszczy budynek losowy
Nie jestem forumowym spamerem ani odpowiadaczem, mam zaledewie kilka wpisów zjechanych z góry na dół prze najlepszych graczy ale odpowiem tak:

Panie ThePork czy naprawdę jest panu aż tak potrzebne rozwalanie akademii? Każde anulowanie badania to 1 punkt kultury a rozwalanie akademii to raptem 3 ludziki na poziom
Nie pamiętam ale chyba kiedyś robiłem to dla picu i akademię w mieście ogni rozwaliłem do poziomu 13, niżej się nie da, czy na gryfy czy na manty, zyskasz tak kole 9 ogni, może 3 gryfy, może 2 manty, ale to tak na oko, tak na prawdę to jakieś 2/3 z tego w zależności od tego które badania zdecyduje ję się Pan zostawić. Może się zmienić linia frontu, może sojusznik zaatakuje, któż to wie co będzie dalej
 

DeletedUser19924

Guest
El Gato napisał jak najbardziej zgodnie z prawdą i poprawnie:
Nie, jeśli masz punkty by rozebrać akademie.

A co do mojej wypowiedzi, to grad jak najbardziej rozwala co popadnie...więc akademię także. Jak ktoś ma dużo czasu i nie problem dla niego budować miasto od nowa, to zburzenie sobie miasta gradem jest najszybszą metodą rozbiórki. Można też przez to przeskoczyć kilka ograniczeń i budować "super ogniówki" :)
 
Pan *El Gato* nie napisał tego tak ja to wyrwał z kontekstu pan DonBeker czyll:
"Nie, jeśli masz punkty by rozebrać akademie."
Pan *El Gato* po tym zdaniu napisał jeszcze zdanie następne:
"Wszystkie badania które zbadałeś będą działać nawet jakbyś rozebrał akademie do 1lvl"
Aby rozebrać Akademię do poziomu 1 należy zlikwidować wszystkie badania za wyjątkiem jednego na 4 punkty. z działających badań "bezpunktowych" zostanie tylko badanie statku kolonizacyjnego, podbój nie będzie działać bo nie będzie budynku
 

DeletedUser19924

Guest
Można rozebrać akademię do 1lv i zachować badania...grad jest tutaj narzędziem. De facto Ty rozbierasz, ale za pośrednictwem kolegi/koleżanki.


PS: To jest forum dyskusyjne, więc skończ z tymi tytułami, bo się to fatalnie czyta :)
 
Pan *El Gato* nie napisał tego tak ja to wyrwał z kontekstu pan DonBeker czyll:
"Nie, jeśli masz punkty by rozebrać akademie."
Pan *El Gato* po tym zdaniu napisał jeszcze zdanie następne:
"Wszystkie badania które zbadałeś będą działać nawet jakbyś rozebrał akademie do 1lvl"
Aby rozebrać Akademię do poziomu 1 należy zlikwidować wszystkie badania za wyjątkiem jednego na 4 punkty. z działających badań "bezpunktowych" zostanie tylko badanie statku kolonizacyjnego, podbój nie będzie działać bo nie będzie budynku

Jeśli już cytujesz zdanie to w całości :p
Wszystkie badania które zbadałeś będą działać nawet jakbyś rozebrał akademie do 1lvl - niestety teraz to jest bardzo trudne do zrobienia ale się da.

Rozebrać akademie do 1 poziomu można na 2 sposoby, poprzez grad lub błyskawice.

Można rozebrać akademię do 1lv i zachować badania...grad jest tutaj narzędziem. De facto Ty rozbierasz, ale za pośrednictwem kolegi/koleżanki.


PS: To jest forum dyskusyjne, więc skończ z tymi tytułami, bo się to fatalnie czyta :)

Jeszcze poprzez błyskawice.
 

DeletedUser19924

Guest
Mając grad chyba już nikt nie bawi się w błyskawice...szczególnie, że jest czasowe ograniczenie rzucania negatywnych czarów na miasto.
 

DeletedUser27549

Guest
Tak dla szpanu tylko :D
(ps.architekture i żuraw nie ja badałem te śmieci :pPPP)

bR90qwL1Tqy8bX4-Gqkduw.png
 

DeletedUser30653

Guest
Witam, chciałbym tylko nieco podsumować co zostało tu napisane, a więc poprzez samodzielne zburzenie akademii poprzez opcję w senacie, traci się punkty badań i związane z nimi badania i po ponownym odbudowaniu akademii są one niezbadane. Natomiast zburzenie akademii innym sposobem (katapulty, błyskawice) skutkuje tylko utratą poziomów akademii nie naruszając badań i po ewentualnym późniejszym odbudowaniu akademii są one aktywne. Jeśli gdzieś popełniłem błąd, proszę o poprawienie mnie. Próbuję podsumować, ponieważ będę przejmował miasto z niskim poziomem (6) akademii i jeśli zajdzie potrzeba to chciałbym się pozbyć niepotrzebnych badań, bez używania punktów kultury.
 

DeletedUser19924

Guest
Do tego w senacie nie rozbierzesz akademii jeśli nie masz wolnych punktów badawczych...cztery punkty badawcze na jeden poziom. Katapultami zburzysz bez patrzenia na to...i badania są aktywne nadal. Trzeba jednak pamiętać, że nie ma pewności, jaki budynek Ci te katapulty zrównają z ziemią.
 
Do góry