[Wyjaśnione] Aktualizacja aplikacji mobilnej

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25428
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser25428

Guest
Mam problem - aplikacja mobilna wymaga aktualizacji.
Jak chcę wejść w swoje konto, wyskakuje mi komunikat o konieczności aktualizacji gry.
Jak chcę zaktualizować, to w Google Play jest napisane, że najnowsza wersja jest niezgodna z moim urządzeniem.
Mam system Android 5.0.1, a urządzenie, które jest dotknięte problemem, to Lenovo Tab S8-50L.
Laptoo zepsuł mi się.
Co mam robić?
 

DeletedUser5

Guest
Czy w ostatnim czasie robiłeś również aktualizację androida czy w tym tablecie wersja 5.0.1 jest domyśla?
 

DeletedUser19924

Guest
Po aktualizacji bodajże...normalnie tam powinien być 4.4 :)
 

DeletedUser5

Guest
W takim razie radziłabym zacząć od całkowitego odinstalowania aplikacji i próby zainstalowania jej ponownie.

Jeżeli to nie pomoże, warto zaktualizować aplikacje systemowe w Androidzie, np. Sklep Play oraz inne składniki systemowe w urządzeniu.
 

DeletedUser25428

Guest
Czy w ostatnim czasie robiłeś również aktualizację androida czy w tym tablecie wersja 5.0.1 jest domyśla?
Aktualizowałem.

Bo mi na telefonie Sony Xperia M2 Aqua działa Grepolis i jakoś mogłem zaktualizować mimo, że jest system Android 4.4
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Zgadza się, aplikacja powinna działać poprawnie, nie jest to kwestia wersji, ale najprawdopodobniej podczas aktualizacji Androida nie zaktualizowałeś niektórych aplikacji. U niektórych graczy z podobnym problemem pomogła właśnie aktualizacja sklepu Play.

17.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser25428

Guest
Zgadza się, aplikacja powinna działać poprawnie, nie jest to kwestia wersji, ale najprawdopodobniej podczas aktualizacji Androida nie zaktualizowałeś niektórych aplikacji. U niektórych graczy z podobnym problemem pomogła właśnie aktualizacja sklepu Play.
Mój Sklep Play jest aktualny.
Sprawdziłem w ustawieniach.
Chyba muszę ponownie zainstalować Grepolis.
 

DeletedUser19286

Guest
Najprawdopodobniej na urządzeniu nie były pobierane aktualizacje systemu, tylko aktualizacje aplikacji, które mogły wymagać składnika systemu dostępnego dopiero po jego zaktualizowaniu.

Proponuję aby usunąć aplikację i ponownie uruchomić urządzenie, następnie zaktualizować składniki oprogramowania, a potem zainstalować aplikację Grepolis.

Wymagane są aktualizacje aplikacji urządzenia, takie jak Sklep PLAY oraz wszelkie inne składniki systemu Android na urządzeniu ( aktualizacja składników oprogramowania - aplikacje - Centrum aktualizacji (niebieska ikona z robotem androida).

Aktualizacje są zwykle wymagane na nowych urządzeniach oraz po przywracaniu do ustawień fabrycznych urządzeń.
 

DeletedUser25428

Guest
Pomogła aktualizacja Androida.
Mam dalej 5.0.1, lecz jest ulepszony.
 
Do góry