Aktywacja urlopu...

  • Rozpoczynający wątek SNAJPER007
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam znowu!

We wtorek w godzinach popołudniowych doszło przeze mnie do aktywacji urlopu i miał się on włączyć w ten czwartek o tej samej porze. Godzinkę z hakiem po tym wszedłem na sponsorpay by zarobić monety na urlop, które ostatecznie zakupiłem. Wchodzę dzisiaj na grepolis i klikam w ustawienia a następnie w urlop, by sprawdzić o której ostatecznie się włączy.
Pierwsze wrażenie co zobaczyłem? Nic, dosłownie nic!
Co się okazało? Nie doszło do aktywacji urlopu hahaha! Czemu mnie to śmieszy? Jest to drugi błąd w którym tracę kolejne ważne miasto. W jaki sposób? Bo nie mogłem posłać odbicia, a co to oznacza? Miałem blokadę przed atakami która była aktywna cały wczorajszy dzień na Delcie i Achillesie bo na Ypsilonie to nie wiem!
Ktoś mi to wytłumaczy? Piszę o tym z supporterem ale jak zwykle "to Pańska pomyłka".
Nie chodzi mi o miasta tylko oto że muszę przez to dłużej siedzieć a czas już miałem rozplanowany.
Tylko proszę bez bzdur i odpowiedzi team'owców że "serwer nie kłamie", "do aktywacji doszło dopiero dzisiaj" bo wtedy wyjdzie że po prostu jesteście na haju i gdzieś maci graczy, nie stwierdzam tego, tyle że odpowiedź w tym stylu będzie potwierdzeniem tezy (słówka kursywą).

Mam nadzieję że odpowiecie prawidłowo, ponieważ czytałem wiele wymówek i wątpię by coś mnie zdziwiło, nawet bany czy warny.

Z poważaniem S007
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Snajper, jak sam napisałeś wszedłeś w ustawienia, co znaczy że się zalogowałeś a co za tym idzie Twój urlop się wyłączył...
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Snajper, jak sam napisałeś wszedłeś w ustawienia, co znaczy że się zalogowałeś a co za tym idzie Twój urlop się wyłączył...

Wyłączył urlop przed tym, jak ten urlop mu się w ogóle włączył????
A nie jest przypadkiem tak, że urlop można przerwać najwcześniej po upływie doby jego trwania (czyli 3 od momentu jego aktywacji)?

Proszę o wskazanie momentu kiedy zmienił się regulamin gry albo wskazanie jakie konsekwencje będą wyciągane wobec tych członków teamu, którzy udzielają na forum absurdalnych odpowiedzi.

Z wiki grepolis:

Oczekiwanie na urlop trwa 48 godzin.
Minimalny czas trwania urlopu to 24 godziny.
Czas potrzebny na uzyskanie pełnego dostępu do gry to 72 godziny.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Niee! Aktywowałem go we wtorek, czyli wczoraj a sprawdzić go chciałem o której się już całkowicie włączy że mnie nie będą wcale atakować etc. i wtedy to zobaczyłem, urlopu nie przerwałem, chyba że to wasz nowy sposób o którym pierwsze słyszę. Poza tym jak jestem na urlopie i chcę z niego wrócić to mam powiadomienie! Akcja cała toczyła się itoczy w ciagu tych 48godzin od aktywacji do włączenia.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Się zdarza- 4Gramper.
4jedicus- co?! Yyy, gdzie to wyczytałeś?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Aktywacja urlopu...

Tylko proszę bez bzdur i odpowiedzi team'owców że "serwer nie kłamie", "do aktywacji doszło dopiero dzisiaj" bo wtedy wyjdzie że po prostu jesteście na haju i gdzieś maci graczy, nie stwierdzam tego, tyle że odpowiedź w tym stylu będzie potwierdzeniem tezy (słówka kursywą).
W danych serwerowych zapisywane są działania użytkownika w postaci logów działań zakończonych sukcesem lub porażką. Jeśli administrator weryfikujący zgłoszenie nie znajdzie wpisu dotyczącego wykonania danej czynności to zachodzą dwie możliwości:
1- czynność nie została wykonana
2- mamy do czynienia z błędem
Jeśli chodzi o pierwszy wariant to właściwie trudno tu cokolwiek dodać, druga możliwość to błąd oprogramowania lub chwilowe zakłócenie jego funkcjonowania. Błąd oprogramowania byłby powtarzalny i takich zgłoszeń było by sporo (na chwilę obecną nic na ten temat nie jest mi wiadome). Chwilowe zakłócenie czyli błąd serwera - zawsze istnieje teoretycznie taka możliwość, nie będę się tu jednak kusił na określenie prawdopodobieństwa jego wystąpienia, ale jest bardzo małe.

Mam nadzieję że odpowiecie prawidłowo, ponieważ czytałem wiele wymówek i wątpię by coś mnie zdziwiło, nawet bany czy warny.
Co znaczy odpowiecie prawidłowo? Zgodnie z tym co możemy odczytać z logów czy zgodnie z oczekiwaniami gracza? W którym z tych przypadków będziemy "na haju i gdzieś maci graczy".
 

DeletedUser462

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Co znaczy odpowiecie prawidłowo? Zgodnie z tym co możemy odczytać z logów czy zgodnie z oczekiwaniami gracza? W którym z tych przypadków będziemy "na haju i gdzieś maci graczy".

Wydaje mi się, że w świetle postu Grampera ta wypowiedź jest co najmniej niestosowna.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Aktywacja urlopu...

Wydaje mi się, że w świetle postu Grampera ta wypowiedź jest co najmniej niestosowna.

Gramper zauważył swoja pomyłkę i się z niej wycofał.
Wpis Snajpera na forum, ma pełny sens dopiero w kontekście z utworzonym wcześniej przez niego ticketem ("Piszę o tym z supporterem") do którego nie każdy ma dostęp i do tego odnosi się moja wypowiedź.


edit: Niestosownym i niezgodnym z regulaminem jest natomiast umieszczenie wpisów nic nie wnoszących do tematu.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Jedicus! Ale nie chodzi oto że jak go aktywujemy to możemy go wyłączyć w 24h tylko po tym jak on się już całkowicie włączy i już będę na urlopie te przymusowe 24h. Przeczytaj to dokładnie bo sam nie wiesz co czytasz teraz, bez urazy...

Zawsze powołujecie się na serwer, który widocznie często zawodzi. Pisałem też że miałem blokadę przed atakami(?), tzn. że nie mogłem atakować. Pisałem. Ja nie wiem czemu ale te błędy coś lubią się mi w różny sposób przytrafiać ;/ Pfffy <wzdycha>

EDIT: Czy ja mam kogoś zabić może?! Teraz mi i wszystkim wytłumaczcie co można nowego robić na świecie bohaterów podczas 48-godzinnej aktywacji urlopu. Ja odkryłem że można atakować, czy to jakoś dozwolone może jest? Dlaczego wcześniej o tym nie słyszałem?

EDIT 2: Można atakować aby szaraki, ale i to powinno być zablokowane chyba?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Właśnie, zależy jak kto rozumie. W ciągu 48h od aktywacji, czyli kliknięciu włącz urlop, do czasu jego rozpoczęcia, czyli Twojego definitywnego bycia poza grą, nie można go anulować. Dopiero po upływie minimum 24godzin od jego rozpoczęcia, czyli JUŻ tego bycia poza grą. Rozumiemy się? Bo ja Ciebie średnio kumam :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

O czym wy pierdzielicie o.o

Nie ma tu miejsca żaden błąd. Skoro pierwszy post w tym temacie był napisany wczoraj, a piszesz że urlop aktywuje się w czwartek, to wnioskuję że we wtorek włączyłeś sobie urlop. Jak sam napisałeś ZOSTANIE ON AKTYWOWANY W CZWARTEK po upływie 48 godzin od momentu kliknięcia na "aktywuj urlop" (czyli dziś). Do tego czasu konto jest w pewnego rodzaju okresie przejściowym, w którym można normalnie wchodzić na swoje konto i wykonywać tam wszelkie operacje, inni mogą Cie cisnąć, lecz Ty nie możesz wysyłać ataków ani wsparć na innych graczy. Rzeczywisty urlop aktywuje Ci się po 48 godzinach, i przez pierwsze 24 godziny od tego momentu nie będziesz mógł go deaktywować. A więc urlop będziesz mógł wyłączyć dopiero jutro po upływie 24 godzin od pełnej aktywacji urlopu, która będzie miała miejsce dziś (lub już miała miejsce, jeżeli aktywowałeś go we wtorek przed godziną napisania mojego posta)

W okresie przejściowym można Ci nawet odebrać wszystkie miasta a Ty nie możesz nawet nikomu oddać, i to nie jest żaden błąd tylko normalna mechanika działania urlopu w grepolis.

Błąd będzie miał miejsce tylko wtedy, jeżeli dzisiaj nie dojdzie do pełnej aktywacji urlopu, choć przez ostatnie >40godzin nie mogłeś wysyłać ataków i wsparć na innych graczy.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Mirek ale on napisał że:
Wchodzę dzisiaj na grepolis i klikam w ustawienia a następnie w urlop, by sprawdzić o której ostatecznie się włączy.
Pierwsze wrażenie co zobaczyłem? Nic, dosłownie nic!
Co się okazało? Nie doszło do aktywacji urlopu hahaha!
a powinno mu tam pisać że urlop zostanie aktywowany w czwartek w godzinach popołudniowych :p już samo to jest błędem


PS a modki to niech idą do szkoły a nie pociskają takie głupoty że chyba na syberii ich znaleźli bo tylko pijani ruscy potrafią takie idiotyzmy pociskać
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

Wiem właśnie, edytowałem posta 4 min przed Tobą, i napisałem kiedy można mówić o błędzie w tym przypadku.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

a ja napisałem że nawet jeśli dzisiaj się aktywuje to sam fakt że mu nie wyświetla tego jest błędem :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

+Alexander+ Ty nie rozumiesz o co chodzi? ja pisałem że aktywowałem urlop i nie mogłem słać ataków a następnego dnia w czasie 48-godzinnego oczekiwania on mi zniknął sam z siebie i wczoraj go na nowo aktywowałem i do jutra muszę czekać aż mi się ostatecznie włączy i będę total chroniony! Czyli błąd jest...

88.
prezent3.png
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

To można wiedzieć czy błąd zostanie naprawiony a urlop dzisiaj włączony tak jak być powinien? Czyli w okolicach godziny 17:30-18?
 

DeletedUser946

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

a Ty taki niekumaty - trzeba było sobie bana z ochroną załatwić, idę o zakład, że to działa bez problemu ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aktywacja urlopu...

a Ty taki niekumaty - trzeba było sobie bana z ochroną załatwić, idę o zakład, że to działa bez problemu ;P

Wykorzystywanie bana do ochrony skutkuje banem :)
Inaczej mówiąc:
§6 Próba wymuszenia blokady


§6.1 Próba wymuszenia bana będąc atakowanym lub na odwrót

Pierwsze przewinienie: ban na 7dni bez ochrony, możliwość restartu.
Drugie przewinienie: ban globalny.

Zanim coś napiszesz to poczytaj sobie regulaminy i tabelę kar ale owszem zgadzam się z Tobą to na pewno działa bez problemu :)
 
Do góry