Alfabet grecki

  • Rozpoczynający wątek auburn
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Kochani! Nie zeta. Takiej litery w pisowni greckiej nie ma (wiem bo jestem Grekiem). Literka "Ζ" lub jej mniejsza forma pisowni " ζ" to dzeta. Jedynie dopuszczalna jest nonszalancka w y m o w a - zeta.
Wy pisząc tutaj zeta tworzycie nowy alfabet.
 

DeletedUser

Guest
sam właśnie kiedyś czytałem "dzeta" i się zdziwiłem, no ale skoro tak jest to trudno
 

DeletedUser

Guest
heh no może oni nie są grekami i nie wiedzą że jest dzeta i napisali zeta no i rozwiązanie :D:D:D:D:D:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
To jest to samo jak np Jah..Czyta się Dża tak samo jest z Zetą. Polski język tak wymawia nazwę tego świata.
 

DeletedUser

Guest
To jest to samo jak np Jah..Czyta się Dża tak samo jest z Zetą. Polski język tak wymawia nazwę tego świata.

Sądziłem, że zrozumiale napisałem. Wymowa jest wymową a pismo jest pisane. Tutaj się pisze a nie wymawia.
 

DeletedUser

Guest
Kochani! Nie zeta. Takiej litery w pisowni greckiej nie ma (wiem bo jestem Grekiem). Literka "Ζ" lub jej mniejsza forma pisowni " ζ" to dzeta. Jedynie dopuszczalna jest nonszalancka w y m o w a - zeta.
Wy pisząc tutaj zeta tworzycie nowy alfabet.

Malakija Kirie auburn czy jak sie to tam pisze. Efharisto :D
 

DeletedUser

Guest
Język polski zezwala na czytanie wyrazów obcych "po polsku".
 

DeletedUser

Guest
Ja się tylko zastanawiam co twórcy gry zrobią kiedy skończy się alfabet, a zaistnieje konieczność stworzenia nowych światów
 

DeletedUser

Guest
mi się zdaje że będą robić takie światy jak Warszawa radamia :D:D:D
 

DeletedUser

Guest
Kochani! Nie zeta. Takiej litery w pisowni greckiej nie ma (wiem bo jestem Grekiem). Literka "Ζ" lub jej mniejsza forma pisowni " ζ" to dzeta. Jedynie dopuszczalna jest nonszalancka w y m o w a - zeta.
Wy pisząc tutaj zeta tworzycie nowy alfabet.


taki z Ciebie grek jak ze mnie afrodyta :p
ζῆτα (wym. zita) a w grecji mowimy zita chyba ze nie umiesz czytac po grecku
w wymowie lacinskiej dzeta (wym. dzeta lub zeta)
w wymowie polskiej rowniez dzeta


zreszta na wiele spodobow mozna to odebrac zeta jako zlotowka


dose mu zeta
 

DeletedUser

Guest
Dawno tu nie byłem. Wielkie dzięki za korektę nazwy świata.

pizamka - pisząc (nie wymawiając, czyli posługując się "łapą" a nie "otworem gębowym") sam przyznajesz mi rację.

Bez obrażania, logika to przydatna dziedzina.

Temat uważam za zamknięty.
 
Status
Zamknięty.
Do góry