[Filmy i Książki] Ambitne książki

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

ja mat-fiz i u mnie kicha była pod względem lektur a szkoła niby jedna z lepszych
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Czasem i tak się trafia. Poza tym lektury muszą być od autorów żyjących w danej epoce, która jest omawiana, więc P.Green raczej nie ma szans przejść.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

To że jest tak ustalone to nie znaczy że nie można tego zmienić.


ale już skończmy tak spamić bo MG się wścieka że pogrzebałem jego post o złych Krzyżakach
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Dział "Dionizje" - w opisie czytamy dyskusje o wszystkim. Wydaje mi się, że właśnie prowadzimy dyskusję :D [ciach!]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

tak ale MG mnie wyraźnie naciska żebyśmy porozmawiali o Krzyżaku lub Krzyżakach, sam już nie wiem po co :( jednym uchem wchodzi mi a drugim wychodzi
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

ja osobiście nie rozumiem fenomenu Krzyżaków.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Z ostatnich książek, jedyną rzeczywiście ambitną była „Obfite piersi, pełne biodra” chińskiego noblisty podpisującego swe książki jak Mo Yan. I chociaż wiele jest kontrowersji co do reżimowości autora i politycznej natury samej nagrody, to książka trzeba przyznać trzyma poziom.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

według mnie "Krzyżacy" to najnudniejsza książka na Ziemi.
Bez obrazy...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Czytał ktoś może "Kopalnia piasku" Pawła Górala?

Może przeczytał ktoś ostatnio coś fajnego? :)
Nie wiem za co się zabrać. =/
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Mogę Ci polecić "Śniadanie Mistrzów" Kurta Vonneguta Jr. Czytałem tę książkę kilka razy i jak dla mnie jest ona must have książek do przeczytania :)
 

DeletedUser4

Guest
Odp: Ambitne książki

Zalezy jakie ksiazki konkretniej lubisz Makaron ;) Ostatnio mam sporo z tematyki gorskiej i ogolnie jakis survival/wyprawy na tapecie, wiec duzo spoza tego zakresu nie moge polecic.. A dla kogos kto nie siedzi w tematyce beda nudne :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Z takich to czytałem tylko "Szkołę Przetrwania" Hugh McManners'a :) Ciekawe i możliwe, że kiedyś przydatne :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Czytam teraz na potrzeby uczelni :
kato-tata-nie-pamietnik-halszka-opfer-188205.jpg


Powiem Wam, ze książka jest strasznie realistyczna i az mi sie płakac chce jak ja czytam. Straszne...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Normalna, tylko będe musiała omówić ten problem społeczny na egzaminie :)

A teraz moi drodzy, pewnie kojarzycie film, ja obejrzawszy film, zabrałam się za książkę- "Lektor" Bernhard Schlink
 

DeletedUser14372

Guest
Odp: Ambitne książki

no więc czytasz dla swojej wiedzy a nie na potrzeby instytucji, to jest jednak różnica
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Być może. ale gdybym nie musiała, nie przeczytałabym tej książki.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ambitne książki

A ja lubię sobie poczytać "ambitną" literaturę. "Mistrz i Małgorzata" nigdy mnie nie znudzi, a czytałem już cztery razy:) "Władca Much", "Folwark Zwierzęcy", "Buszujący w zbożu", czy też "Proces" polecę każdemu! Takich klasyków jest zdecydowanie więcej i aż żal, jeśli człowiek nigdy po nie nie sięgnął.

A dla relaksu, w wolnych chwilach, kryminały w każdej postaci:) Deaver, Connelly, Child, Cook, Palmer, Christie, MacBride, Beckett, czy Coben pochłonięci w całości i czekam na kolejne ich (oczywiście nie wszystkich) wydania. A jak znam życie, to jeszcze kilku się ich nawinie...ostatnio wracam do książek, kosztem seriali i muszę przyznać, że warto sięgnąć po dobrą książkę!
 
Do góry