[Filmy i Książki] Ambitne książki

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Dla lubiących książki historyczne na temat 2 wojny światowej polecam "Czarne krzyże nad Polską" gen. Stanisława Skalskiego.
 

DeletedUser10819

Guest
Odp: Ambitne książki

Ja tam lubię "Zbrodnię i karę"
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Ambitne książki

Skończyłem właśnie poradnik Bear Gryllsa - całkiem fajna książka, lekka i przyjemna.

Zna ktoś jakieś fajne książki o tematyce militarnej?
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Ambitne książki

Czytał ktoś sagę wiedźmina:) ? Niedawno wyszedł "Sezon Burz", już nie od sagi, ale głównym bohaterem też jest Biały Wilk:)
 

DeletedUser4

Guest
Odp: Ambitne książki

Czytałem sage i wciagnela. Sezon burz lezy u rodzinki i bede musiał go wyciagnac jak przerobie stosik kilkunastu ksiazek, ktore sie nagromadziły..
GreeN Theme - co rozumiesz przez militarne? O wojsku i np. roznych akcjach ktore wykonywali? Czy takie wlasnie survivalowe?
Z militarnych:
  • Przetrwac Belize [Naval] - całkiem niedawno wydana, napisana przez byłego GROMowca, o jednym ze szkolen w dzungli Belize (srodkowa ameryka). Do tego troche o tym jak sie znalazl w GROMie
  • Tropiac Bin Ladena - w Afganskiej matni [Aleksander Makowski] - ksiazka napisana przez naszego byłego wywiadowce, opisujaca w bardzo przejrzysty i ciekawy sposob sytuacje w Afganistanie od czasow upadku ZSRR do poczatku konfliktu po 11wrzesnia.. Niestety auto mial duze problemy po publikacji raportu Macierewicza, a dodatkowo pokazuje jak ow Pan zawalił wszystko tym raportem - gdyby nie ujawnił naszych agentow, prawdopodobnie bysmy siedzieli w Afganie duzo spokojniej i nie byli tak czesto atakowani, gdyz Makowski mial i dojscia wszedzie i był tez szanowany przez lokalnych.. Wiec by z pewnoscia zadbał o to by naszych nie atakowano, a oni by sie odwdzieczali pomoca
Z survivalu na pewno polece "Pierwsza pomoc w warunkach ekstremalnych" - Schimelphening Tod - moze zakrawa pod medyczna troche, ale masa przydatnej wiedzy z dala od cywilizacji.. Nie wiadomo kiedy sie przyda, nawet w miescie


A z nowych ksiazek moge polecic "Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo" - Eben Alexander
Wspaniała ksiazka o przekroczeniu granicy "tamtego swiata" i powrocie.. Autor skupia sie na tym, co tma przezyl i co zrozumiał.. Do tego analizuje i probuje wyjasnic to jako halucynacje czy inne urojenia, ale nie pasuje to do urojen.. A ot wszystko z perspektywy neurochirurga ktory stracił wiare w Boga na długo przed choroba.
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Ambitne książki

Czytał ktoś sagę wiedźmina:) ? Niedawno wyszedł "Sezon Burz", już nie od sagi, ale głównym bohaterem też jest Biały Wilk:)
Zarówno sagę jak i "Sezon burz" już zaliczyłem. W prawdzie do sagi nowej pozycji daleko i śmiem twierdzić, że to brak poczytności innych produkcji i zapewne deficyt budżetowy autora sprawił, iż pozycja ujrzała światło dzienne to czyta się przyjemnie i z pewnoscia przypomni sagę czytelnikom, którzy z ochota do niej powrócą.
 

DeletedUser7800

Guest
Odp: Ambitne książki

Mi się bardzo przyjemnie czytało:) pierwsze rozdziały były... słabe;d Ale potem już powrócił do przyzwoitego poziomu, choć jak wspomniał Robin do sagi jej daleko:)
 

DeletedUser5716

Guest
Odp: Ambitne książki

Czytałem sage i wciagnela. Sezon burz lezy u rodzinki i bede musiał go wyciagnac jak przerobie stosik kilkunastu ksiazek, ktore sie nagromadziły..
GreeN Theme - co rozumiesz przez militarne? O wojsku i np. roznych akcjach ktore wykonywali? Czy takie wlasnie survivalowe?
Z militarnych:
  • Przetrwac Belize [Naval] - całkiem niedawno wydana, napisana przez byłego GROMowca, o jednym ze szkolen w dzungli Belize (srodkowa ameryka). Do tego troche o tym jak sie znalazl w GROMie
  • Tropiac Bin Ladena - w Afganskiej matni [Aleksander Makowski] - ksiazka napisana przez naszego byłego wywiadowce, opisujaca w bardzo przejrzysty i ciekawy sposob sytuacje w Afganistanie od czasow upadku ZSRR do poczatku konfliktu po 11wrzesnia.. Niestety auto mial duze problemy po publikacji raportu Macierewicza, a dodatkowo pokazuje jak ow Pan zawalił wszystko tym raportem - gdyby nie ujawnił naszych agentow, prawdopodobnie bysmy siedzieli w Afganie duzo spokojniej i nie byli tak czesto atakowani, gdyz Makowski mial i dojscia wszedzie i był tez szanowany przez lokalnych.. Wiec by z pewnoscia zadbał o to by naszych nie atakowano, a oni by sie odwdzieczali pomoca
Z survivalu na pewno polece "Pierwsza pomoc w warunkach ekstremalnych" - Schimelphening Tod - moze zakrawa pod medyczna troche, ale masa przydatnej wiedzy z dala od cywilizacji.. Nie wiadomo kiedy sie przyda, nawet w miescie


A z nowych ksiazek moge polecic "Dowód. Prawdziwa historia neurochirurga, który przekroczył granicę śmierci i odkrył Niebo" - Eben Alexander
Wspaniała ksiazka o przekroczeniu granicy "tamtego swiata" i powrocie.. Autor skupia sie na tym, co tma przezyl i co zrozumiał.. Do tego analizuje i probuje wyjasnic to jako halucynacje czy inne urojenia, ale nie pasuje to do urojen.. A ot wszystko z perspektywy neurochirurga ktory stracił wiare w Boga na długo przed choroba.

Dziękuje za wypisanie, chyba pokuszę się na dwie ostatnie książki które podałeś - w wakacje będzie trochę survivalu to też trzeba ogarnąć pierwszą pomoc :D

Co do militarnych to czytam sobie Target Basra (2 miesiące przerwy) ale przeceniłem swoje możliwości językowe bo wydaje mi sie że nie wszystko rozumiem jak trzeba (czyt. po ingliszu)

hmm.. czytał ktoś trylogię Greya? Ostatnio o tym głośno :)
 

DeletedUser3312

Guest
Odp: Ambitne książki

hmm.. czytał ktoś trylogię Greya? Ostatnio o tym głośno

Przeczytałam ponieważ było głośno o tej książce. Koleżanki się zachwycały. Moje zdanie to taki zmierzch dla dorosłych , czytając kilka rozdziałów zaczyna drażnić, nudzić ( w każdym razie mnie). Przewidywalne , nie powaliła mnie z nóg.
Już wolę sobie poczytać cykl inkwizytorski Jacka Piekary. Ciekawe, wciągające pełne akcji.. Mordimer Madderdin świetna postać .
 

DeletedUser13617

Guest
Odp: Ambitne książki

"Z dziką radością kierowałem ogniem. Ambasadę sowiecką zniszczyliśmy do fundamentów. Nie przerwałem ognia nawet wtedy, gdy wedle wszelkiej logiki strzały nie były potrzebne. Bałem się, że może przeceniam zniszczenie, że może jeszcze coś zostało z tego gniazda szerszeni. Egipską ambasadę otoczyłem już mniejszą troską. Przy okazji oberwały inne przedstawicielstwa, jako że mieściły się przy tej samej alei. Natomiast to, że inne ambasady oberwały „przy okazji” uznaję za sprawiedliwe: po co było z takim pośpiechem uznawać komunistyczny, narzucony przez obcą armię reżim?"

7.jpg
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki


[ciach]

Dla Pan polecam:
* "Biała wilczyca" + "Wszystkie marzenia swiata" - T. Revay
* "Heretycka krolowa" - Michelle Moran
* Evans - rozne roznosci - literatura czysto kobieca
* Amanda Quick - romanse historyczne z nutka przygody w tle

Czytam bardzo duzo ksiazek. nie przywiazuje jednak wagi do tytulow, wyzej wymienione akurat leza na biurku :)

Moge polecic jeszcze jedna ksiazke, jest to jednak bardzo ambitna i zmudna lektura, tylko i wylacznie dla osob wytrwalych:
"Dzien tysiaca godzin" - W.S. Kuniczak.
Jest to ksiazka o II wojnie swiatowej, ktora sklada sie z bagatela 850 stron :D

Co do Polskich pisarzy i pisarek to raczej stronie od ich tworczosci. Z reguly nudza mnie one i wydaja sie byc napisane na "jedno kopyto".
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Ambitne książki

* Evans - rozne roznosci - literatura czysto kobieca
* Amanda Quick - romanse historyczne z nutka przygody w tle

U mnie w domu są wszystkie książki ich autorstwa. A to znaczy, że Paniom można śmiało polecić, bo moja mama nie bierze się zbyt często za słabe książki, a tym bardziej takich nie kupuje :)
 
Odp: Ambitne książki

Tym którzy lubią trochę mroczniejszą literaturę polecam serię książek Marka Krajewskiego o przedwojennym Wrocławiu i komisarzu Mocku
"Śmierć w Breslau " ,"Koniec świata w Breslau " , "Widma w mieście Breslau ", " Festung Breslau ", " Dżuma w Breslau" ,"Głowa Minotaura "
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Polecam S.Kinga "Oczy Smoka". To nie jest horror, tylko taka tam fajna książka. Moim zdaniem jego wszystkie książki są fajne :D
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Ostatnio pochłaniam J.L.Borges'a. Polecam "Powszechna historia nikczemności", "Fikcje" i "Alef". Zdecydowanie literatura na najwyższym poziomie, zamówiłem kolejne 3 jego książki.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Ja z kolei natknęłam się na "Anioły jedzą trzy razy dziennie" Barbary Jaielskiej, cos mnie tknęło i kupiłam. Przeczytałam ją w dwa dni. Mimo liczych przekleństw i niesmacznych incydentów - podoba mi się.
 

DeletedUser4

Guest
Odp: Ambitne książki

Jakies 2 tygodnie temu skonczylem "Milosc i inne dysonanse" J.L. Wisniewskiego.. Jezeli ktos kojarzy tego autora ( S@motnosc w sieci ), to polecam, utrzymane w podobnym, charakterystycznym dla tego autora klimacie. Na poczatku troche wolno, jak dla mnie, rozwijała sie akcja, ale potem koncowka nadrobiła całosc ;)

Obecnie na tapecie "Chinski Maharadza" Wojtka Kurtyki - raczej dla osob majacych bliski kontakt z gorami i wspinaniem, gdyz jest dosyc specyficzna. Do tego na czytniku "Adept Magii" R. Feist'a - dobra fantastyka, osadzona w czasach a'la sredniowiecznych - jest to pierwszy tom całej duuuzej sagi, ktora pewnie bedzie mnie zajmowac minimum do konca roku, bo wciaga. UWAGA! Grozi nie wysypianiem sie, jezeli macie w zwyczaju poczytac na dobranoc :p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ambitne książki

Nie tylko "Biblioteka Babel" to arcydzieło! "Ogród o rozwidlających się ścieżkach", "Nieśmiertelny", "Alef"... mógłbym tak wymieniać i wymieniać. Gość miał niesamowity dar, po przeczytaniu książki zostaje niedosyt i chce się więcej i więcej jego opowiadań.
 
Do góry