[Hobby] Anime/Manga oraz kultura Japonii

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser21190
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser21190

Guest
Witam, jak w temacie;) Interesuję się bardzo kulturą Japonii "Watashi wa Porandojin desu":p Troszeczkę próbowałem uczyć się języka, ale znam pewnie tylko ze 100-200 słówek i parę zasad gramatycznych (trzeba kiedyś spróbować znowu przebrnąć przez podręcznik;p)

Uwielbiam też oglądać Anime i czytać Mangi.

Jeśli są tutaj jacyś fani, to zapraszam do dyskusji:p
 

DeletedUser

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Ja również jestem wielką fanką tej kultury oraz anime. Świetny temat do dyskusji , będę tutaj częstym gościem ;) Szkoda, że do Japonii mamy tak daleko... to ogranicza moje możliwości poznawcze tego kraju. Filmy animowane pełnometrażowe zawsze mnie wzruszały, mają przesłanie i swoją głębię....
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Zgadzam się;) Też chętnie zwiedziłbym kiedyś Japonię... Odnośnie przesłania i głębi wg mnie Anime przewyższa pod tym i wieloma innymi względami większość filmów;)

Jakie są Twoje ulubione tytuły?:p
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Ogólnie, to że pod wieloma względami różnią się od nas;) Oczywiście nie wszystko jest dobre, ale np ich tradycjonalizm jest ciekawą sprawą, wierzenia, historia, wynalazki, muzyka, kultura a nawet język bardzo lubię:)

Jeśli chodzi zaś o Anime, jak widać w awatarze, też jestem fanem Naruto, choć akurat moją ulubioną postacią jest Shikamaru Nara;)
Jestem też fanem Bleacha, One Piece i Fairy Tail, ale najlepiej ocenianymi przeze mnie seriami są: Code Geass R1 i R2 oraz Steins;Gate, gorąco polecam:)
 

DeletedUser10819

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Ja oglądam anime, na mangę jestem za leniwa. Troszeczkę już anime obejrzałam. Podręcznik do nauki japońskiego leży na półce- nie mam motywacji by zacząć.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Naruto tak średnio lubię. Bleacha oglądałem i właśnie go powtarzam, One Piece tak samo, a Fairy tail jutro dojdzie nowy odcinek po dłuuugiej przerwie :D Czytam inną mangę autora Fairy tail - "Rave master". Czytam też "Shaman King" i "Mx0". Wow, nie wiedziałem że uzbiera się tego tak dużo. Moimi ulubionymi tytułami są Fairy Tail, One Piece, Death Note iiii do tego czwartego miejsca mam za dużo kandydatów żeby wybrać :( Jednak oprócz anime i mangi jakoś Japonia mnie nie pociąga. No i znam oczywiście wszelakie oglądane częściowo, to w telewizji, to w internecie, ale urywkami - Dragonball, Pokemon, Yu Gi Oh i inne takie. Moooże jak kiedyś będę miał duuużo czasu to je obejrzę całe , ale nie wiem bo są strasznie długie. Poza tym nie wiem czy mi się spodobają (Dragonballa oglądałem dużą część to chyba od tego zacznę).
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Yu Gi Oh:) Ostatnio oglądałem ze 120 odcinków z angielskim dubbingiem, bez napisów (lepszej wersji nie znalazłem):) Całkiem ciekawe;P
No za Fairy Tail będę musiał się znów wziąć jak będzie wychodziło, ale dopiero jak uzbiera się parę odcinków:p Aktualnie czytam mangę (tak samo Bleacha i Naruto:p)

A dla zainteresowanych lista obejrzanych przeze mnie Anime:

http://myanimelist.net/animelist/Angerdragon :)
 

DeletedUser22057

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Heh ja również fan anime ;d . Oglądałem dużo anime np. Naruto , Naruto Shippuuden i nadal oglądam :) , Mirai Nikki , Death Note , Sword Art Online ( Najlepsze anime według mnie , czekam na 2 serie ) , High School DxD ;p , Another , Atack on Titan . To na tyle szukam nadal jakiś anime ,ale żadnych nie mogę znaleść . Jeśli znacie jakieś fajne anime to mi piszcie ;d
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

No polecam: Steins;Gate i Code Geass (coś ala Death Note), Guilty Crowni Log Horizon (podobne do Sword Art Online:p), a High School of Dead (podobne do DxD:p)

Z wymienionych przez Ciebie tylko Anothera nie oglądałem:(

No i ofc: Bleach, Fairy Tail i One Piece (tasiemce jak Naruto i na tym samym poziomie:) )
 

DeletedUser22057

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

No polecam: Steins;Gate i Code Geass (coś ala Death Note), Guilty Crowni Log Horizon (podobne do Sword Art Online:p), a High School of Dead (podobne do DxD:p)

Z wymienionych przez Ciebie tylko Anothera nie oglądałem:(

No i ofc: Bleach, Fairy Tail i One Piece (tasiemce jak Naruto i na tym samym poziomie:) )

Ja to w naruto się tej wojenki nie moge doczekać ;p
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

A jakie są Twoje ulubione postacie z tych Anime które wymieniłeś?:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Sword art online też oglądałem ale taki klimat mi się nie podoba.
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Log Horizon wg mnie lepiej jest zrobiony pod wieloma względami (a właśnie bałem się, że będzie nieudaną kopią Sword Arta). Choć właśnie tematyka ta sama: "Przeniesienie się do wirtualnego świata gry"...

Chociaż z drugiej strony czy na pewno...

W pierwszej serii tego Anime powstało wiele pytań, mam nadzieje że gdy wyjdzie druga to poznamy na nie odpowiedzi:)
 

DeletedUser22057

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Kirito , Asuna , Eren , Sasuke , Kakashi ,Neji , Obito , Madara, Gai i dużo innych ;d
 

Adzi90

Zespół Grepolis
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Hmn też lubią czytać mangę głównie Naruto,Dragon Ball
 

DeletedUser

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

A moja ulubione postaci ze wszystkich anime to Monkey D. Luffy (One Piece), Natsu Dragneel (Fairy Tail), Gajeel jakiśtam (Fairy Tail, nazwiska nie pamiętam), Kurosaki Ichigo (Bleach), Haru Glory (manga Rave Master), Ryuk i Yagami Raito, L nie lubiłem (Death note)
 

DeletedUser21190

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

Jeśli chodzi o One Piece najbardziej lubię Zoro i Sanjego (pomijając kilka jego odchyłów;p)
Fairy Tail: też Erza i Mirajane:p;)
Bleach: oczywiście Shunsui Kyouraku;)
Naruto: Shikamaru Nara (pewnie już pisałem, ale przypomnę jeszcze raz:p)
Death Note: no akurat wolę L:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Anime/Manga oraz kultura Japonii

A naruto nie lubię z racji tytułowego bohatera. Brzydko wygląda, dziwnie się ubiera, a charakter jest najgorszy. A jak mam wybierać to chyba Deidara z Akatsuki :D Taki fajny czarny charakter ;)
 
Do góry