Anty-timing wsparcia

Czy jesteś za zwiększeniem anty-timingu dla wsparcia?

  • Tak

    Głosy: 7 29,2%
  • obojętne

    Głosy: 3 12,5%
  • Nie

    Głosy: 14 58,3%

  • W sumie głosujących
    24
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam

Trochę poszukałem i były tego typu propozycje ale nieco się różniły od mojej. Dodatkowo jest to moja pierwsza propozycja i nie wiem czy należycie zrobię ankietę itd. ale miejmy nadzieje że będzie wszystko jak trzeba

Moja propozycja jest nastepująca:
Zmienić anty-timing dla wsparcia na większy. Mysle że na światach gdzie dla ataku jest 10 sekund to dla wsparcia powinno być minimum 25.(w propozycjach poprzednich było raczej zmniejszenie anty-timingu do zera)

Teraz uzasadnienie. Bardzo irytujące jest tzw podstawianie. Polega to na wysyłaniu wsparcia na ostatnie sekundy przed kolona. Jest to z małym szczęściem jak najbardziej wykonalne. Mając antytiming dla wsparcia +/-30 sec na wsparcie to zupełna loteria. Nie można szukać w podstawianiu woja na ostatnia sekundę sposobu na obronę miasta. Kolonizatory najczęściej płyną 5h+. W tym czasie na te dosłownie ostatnie 10 sec można wysłać sporo wsparcia. Przez taki anty-timing mając nawet dużo więcej wojska niż obrońca nie podbijamy miasta. Czasami uda się przeciwnikowi również wrzucić biremy gdzieś gdzie potem wchodzi dajmy na to 5 ataków lądowych - Utopi nam wszystko aż do następnej fali statków ogniowych. Myślę że jest to dobry pomysł. Wiele na forach słyszy się zarzutów że to gra dla obrońców itd. Można było chociaż w taki sposób trochę wyrównać szansę.

AT jest według mnie jak najbardziej potrzebny ale niektórzy tylko podstawiają wojo na ostatnie sekundy. Szczególnie denerwujące jest to gdy mamy mało miast np. 5 - atakujemy z wszystkich 5 miast w tym jeden kolon. Gracz którego atakujemy ma np. 4 miasta. To nie jest prawie żaden problem z AT 10 sec podstawić pod ten ostatni atak ze 100 birem. Mając w mieście 300 birem to mamy 3 podejścia. I udaje sie nam jakos i przykładowe czasy ruchów wojskowych w mieście obrońcy wyglądają tak
12:00:00 - Atak(250 ogniowych)
12:00:03 - wsparcie(100birem)
12:00:04 - atak (200 ogniowych)
12:00:05 - atak (30 ogniowych, transportery a w nich 1500 procarzy)
12:00:09 - wsparcie(100 birem)
12:00:11 - atak(kolon, 50 ogniowych, transportery i 300 kawalerii)
12:00:13 - wsparcie(100 birem) - "Nie trafione"
12:00:13 - atak(150 ogni) - równiez "nie trafione"
Wyobrażacie sobie minę atakującego gdy kiedy pierwsze 3 ataki wchodzą prawie na czysto a kolon się utopi?
Jeszcze raz powtórzę to co napisałem wcześniej - jest sporo głosów że to gra promuje/wywyższa(jak zwał tak zwał) obrońców. Taka drobna zmiana trochę by wyrównała szansę. Tak jak również napisałem wcześniej z AT dla wsparcia na poziomie 30 sec takie sytuacje mogły by mieć miejsce również ale nie było by to takie proste. Przede wszystkim nie można by było na tym opierać swojej strategii obronnej.

Trochę się rozpisałem. Mam nadzieje że ma to jakiś sens. Nie wiem jak to wygląda ze strony programisty ale raczej jest to możliwe by wsparcie miało inny anty-timing niż atak. Wiem że pewnie zaraz znajdzie się tysiąc powodów dla których ta propozycja wniesie więcej złego niż dobrego itd. ale chciałem chociaż spróbować.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Jako, że jestem graczem bardziej Offowym to strasznie mnie wkurza jak takie coś mi się trafia, ale również z tego samego powodu nie posiadam za dużo Defa i sam dokładnie stosuję to samo i gdyby nie to miasta by mi padały.

Zawsze możesz wysłać dwa kolony, a między nimi sam wpasować się z ogniami służącymi antyklinowo. Nie wiem czy powinniśmy ułatwiać aż tak bardzo grę agresorom, ale...

Z racji tego, że sam nim jestem to powiem egoistyczne choć niepoprawne tak.
 

DeletedUser

Guest
Yoch, chodzi ma raczej o sytuacje gdy mamy mało miast. Gdzie mając 5 miast można się bawić w 2 kolony?
W późniejszym etapie to wiadomo atakujesz z sojuszem leci 100 ataków na miasto to jakoś to będzie ^^. Jednak nie zawsze jest tak że atakuje się w tylu graczy i wtedy te problemu dalej są ogromne.

Mur i tak wystarczająco pomaga defensorowi. Im woja jest więcej w mieście tym sa mniejsze straty. Dajmy na to atakujemy 500 kawalerzystami. Gdy w obrońca ma 1000 łuczników i 1000 szermierzy to rozwalimy na 25 murku 490 szermierzy i 490 łuczników. Gdy ten gracz ma 3000 łuczników i 3000 szermierzy to rozwalimy 395 szermierzy i 395 łuczników.
 

DeletedUser

Guest
Ja jestem na NIE

Niby to by pomogło agresorom, ale chyba trochę za bardzo. Ja też czasami stosowałem tą taktykę. Jest ona bardzo przydatna tylko, że nie jest banalnie prosta do wykonania - im mniejsze odstępy czasu pomiędzy ostatnim czyściochem, a kolonem tym trudniej.

A poza tym jak widzę 14 raportów czyszczących i widzę, że tam nic nie było, a nagle jak 15 atak z kolonem dociera to nie wchodzi. To mnie bardziej motywuje do walki z nim, bo lubię wyzwania :)
 

DeletedUser

Guest
każdy ma oczywiście swoje zdanie i je szanuje.
Troszkę za bardzo pomogło agresorom sora? To by dało tylko tyle że ciężej byłoby zrobić tzw. podstawianie i nic więcej. Dalej obrońcy mają przewagę w swoich miastach obronnych dostają masę punktów walki itd. Dzisiejsze zdobywanie miasta to masakra. By podbić jedno miasto trzeba się bardzo ostro namęczyć. Atakując łącznie 10 full zagonami woja niszczymy obrońcy najczęściej ze 3 full zagony a do tego dajemy mu masę punktów walki.

Nie koniecznie musi to być zwiększanie do tych 25-30 sec. 20 wystarczyłoby. TO marne zwiększenie o 10 sekund na pewno nie zmieni tyle że agresorzy będą podbijać miasto za miastem bez oporu. Nie przesadzajmy dalej będzie bardzo ciężko - bez porównania trudniej niz bronić.

PS: Jak już przedstawiłem propozycje to wypada jej bronić...
 

DeletedUser

Guest
nie jestem pewien czy to utrudni życie obrońcom czy ktokolwiek zauważy zmianę
zdarzało mi się tak wysyłać wsparcie sojusznikom, że wchodziło idealnie przed tymi atakami co trzeba, ale to nie jest takie proste
przede wszystkim trzeba ustawić się przy kompie o określonej godzinie, w kilku okienkach ustawić do wysłania wsparcie z tego samego miasta a potem zaczynamy zabawę
na coś takiego obecnie mam 10 s czyli w tym czasie muszę dokonać próby wstrzelenia się o określonym czasie, sprawdzić rezultat, anulować nieudaną próbę, przejść do drugiego okienka gdzie wcześniej już było przygotowane wsparcie, zrobić kolejną próbę itd. dość mało czasu i nerwowo - to jest maks dwie-trzy próby
oczywiście brak gwarancji na powodzenie
jeżeli zwiększymy antytiming dla wsparcia do 25 s to oznacza, że zacznę o te 15 sekund wcześniej i będę miał 25 sekund na wykonywanie powyższych czynności a co za tym idzie więcej możliwych prób, może się nawet okazać, że przy zwiększonym antytimingu z większą ilością prób będzie łatwiej :cool:
i w tym przypadku brak gwarancji na powodzenie, ale czy większa ilość prób nie będzie pomocna?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
w sumie to masz trochę racji. Nie do końca przemyślałem to w takiej sytuacji.

Jednak przy 10 sekundach zaczynasz takie próby 10 sec wcześniej i masz na nie 20 sekund łącznie(a nie 10) w związku z tym masz 5-6 prób. Co do tego czy będzie łatwiej nie wiem. Jakby dodać że cofnięte wojo musi wracać minimum 10 sekund to ma to sens.
 

DeletedUser

Guest
no rzeczywiście, nie doliczyłem, tych 10 s "po" z nadzieją że system doliczy -10 s
ale przy zwiększonym antytimingu do +/- 25 sekund też dostaniesz na takie próby odpowiednio więcej czyli aż 50 s tak?
w gruncie rzeczy to nie zmienia faktu, że takie celowanie i tak jest trudne i ustawienie większych widełek czasowych tego nie zmieni, po prostu będzie więcej okienek otwartych :)
więc raczej nie ma co kombinować, zagłosuję na obojętne
 

DeletedUser1888

Guest
lekka bzdura ta propozycja bo nawet z timingiem 1minuta lub 2wie wcisne ci moje biremki tuz przed kolonem :) dla chcacego nic trudnego ...

musisz sie tylko odpowiednio wbic biremkami i masz na to okreslony przedzial czasowy ... kwesia tylko tego ile razy bedziesz probowal sie wbic...

propozycja niepraktyczna i powiedzialbym ze bez sensu
 

DeletedUser6708

Guest
równiez jestem na nie, przeciez aby trafić tak czeba mieć szczescia duzo no i jezeli zdażymy wysłąć takie wsparcia to trzeba chyba z budzikiem być przy kompie aby była tylko szansa na wcisnięcie deffa. teraz jest wszystko dobrze
 

DeletedUser

Guest
okogi - napisałem już że nie do końca przemyślałem fakt że można próbować kilka razy. Nie musisz tgo pisac jeszcze raz.

By to miało sens trzeba by było zmienić jeszcze że wojo musi się cofac minimum 10 sekund. Teraz wiadomo znajdą się kolejne powody by tego nie robić

Co do trafienia w ten moment to tylko pozornie jest to trudne. Mając tyle podejść jeszcze z 2 miast np. To dla chcącego to żaden problem. Są gracze którzy tylko w ten sposób bronią miast.

PS: Widzę ze propozycja nie przejdzie - trudno się mówi.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jesli zwiekszenie AT ma byc utrudnieniem dla obroncy to jedynie na swiatach z nowym systemem podboju
 

DeletedUser10899

Guest
Propozycja Odrzucona

AT jest przemyślany i działa dobrze dlatego zmian nie będzie.

Temat Zamykam.
 
Status
Zamknięty.
Do góry