AntyTiming

Czy jesteś za ograniczeniem maksymalnego AT do 5s?

  • Za

    Głosy: 12 40,0%
  • Przeciw

    Głosy: 16 53,3%
  • Obojętne

    Głosy: 2 6,7%

  • W sumie głosujących
    30
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Rozumiem, że Antytiming jest po to by chronić przed używaniem botów i łatwiej eliminować tego typu skrypty/programy z gry. Problem jest jednak taki, że nawet nie wprawiony w atakach gracz może spokojnie wysłać 2 ataki w przeciągu 10 sekund. Jaki jest efekt?
Wysyłane ataki:
Atak 1 (czyszczący) - czas dotarcia np. 21:10:12 +/- AT 10s
Atak 2 (kolon) - czas dotarcia np. 21:10:23 +/- AT 10s
czyli 11s później.
Dojścia:
Atak 2 (kolon) - czas dotarcia np. 21:10:16 (AT -7s)
Atak 1 (czyszczący) - czas dotarcia np. 21:10:17 (AT +5s)

Jak więc widać, to co ma chronić graczy, może ich do gry zniechęcać.

Moja propozycja jest taka, aby maksymalny AT wynosił 5s dla światów wojowników.

AT +/- 5s da nam do 10s wymuszonej przerwy pomiędzy wysyłanymi atakami.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

skoro na świecie X antytiming został ustawiony na takim a nie innym poziomie, to takich ustawień nikt nie zmieni.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Chodzi mi bardziej o przyszłe światy. Co do zmiany na istniejących światach to wiem, że możliwość takiej zmiany istnieje, ale ustawienia te były podane przed ich startem, więc teraz nie ma już sensu tego zmieniać.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Antytiming nie jest to by chronić graczy przed botami, a po to by nadać lekką losowość przy wchodzeniu ataków, w ten sposób gra nabiera charakteru, bo należy nauczyć się klinować i starać mimo AT wpasować ataki, co czasami jest ryzykowne i może skutkować przerzuceniem wsparcia przed atak i ataku po kolonie. Gdyby AT nie istniał mielibyśmy sytuację, że wszystkie ataki wchodziłyby sekundę przed kolonem, kolon i wszystkie wsparcia sekundę po. Gra straciłby swój strategiczny charakter, ponieważ nie można byłoby klinować, a bitwa o miasto odbywałaby się na zasadzie siły - kto ma więcej wojska ten wygrywa. Im mniejszy AT tym bardziej sprowadza się to do podanej przeze mnie sytuacji, także jestem zdecydowanie na NIE.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Antytiming nie jest to by chronić graczy przed botami, a po to by nadać lekką losowość przy wchodzeniu ataków, w ten sposób gra nabiera charakteru, bo należy nauczyć się klinować i starać mimo AT wpasować ataki, co czasami jest ryzykowne i może skutkować przerzuceniem wsparcia przed atak i ataku po kolonie. (...) Gra straciłby swój strategiczny charakter, ponieważ nie można byłoby klinować, a bitwa o miasto odbywałaby się na zasadzie siły - kto ma więcej wojska ten wygrywa. (...)

Właśnie na tym polega strategia wojenna, że atak można dokładnie zaplanować. Przez AT gra według mnie traci swój strategiczny charakter. Klinować można nawet bez AT licząc czas w ms. Wiem to z doświadczenia, bo nie raz puszczałem po 4-6 ataków w 1s i klinowałem na 100ms.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Ale to było w innej grze, w Grepolis masz dokładność do 1 sekundy i tyle. AT podobnie jak szczęście nadają trochę losowości w grze i to jest plus, bo nie możesz przewidzieć wszystkiego.
Właśnie na tym polega strategia wojenna, że atak można dokładnie zaplanować.
Podaj mi przykład jakiejkolwiek wojny, w której mogłeś wszystko dokładnie zaplanować.
Zaplanowany marsz wojsk miał wynosić 20 dni, pogoda pokrzyżowała plany - marsz trwał 22 dni.
Statki wypływające w morze, miały płynąć 5 dni, płynęły 6, bo nie było wiatru.
Wojska na każdej wojnie napotykają się na przeszkody, które krzyżują plany, w życiu realnym jest tego mnóstwo, w Grepolis masz AT i szczęście.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Ale to było w innej grze, w Grepolis masz dokładność do 1 sekundy i tyle. AT podobnie jak szczęście nadają trochę losowości w grze i to jest plus, bo nie możesz przewidzieć wszystkiego.

Podaj mi przykład jakiejkolwiek wojny, w której mogłeś wszystko dokładnie zaplanować.
Zaplanowany marsz wojsk miał wynosić 20 dni, pogoda pokrzyżowała plany - marsz trwał 22 dni.
Statki wypływające w morze, miały płynąć 5 dni, płynęły 6, bo nie było wiatru.
Wojska na każdej wojnie napotykają się na przeszkody, które krzyżują plany, w życiu realnym jest tego mnóstwo, w Grepolis masz AT i szczęście.

Przemarsze lub transport morski trwał różnie. Niektóre wojska wcale nie docierały na miejsce bitwy/oblężenia, albo docierały zdziesiątkowane. Inne wojska docierając na miejsce przeznaczenia były odrazu atakowane nim same do ataku przystąpiły. Nigdy jednak nie było tak w całej historii Świata by najpierw atakowały wojska, które dotarły na miejsce walki/oblężenia w celach obrony zajętych posterunków, a później odpierały ataki własnych wojsk, które posterunki miały zdobyć.

Skoro tak bronisz AT, to moja następna propozycja będzie:
Atak na własny posterunek/wsparcie zawsze dojdzie jako wsparcie.

___

Po przemyśleniach propozycja powinna wyglądać następująco:
- Każdy atak na miasto własne/sojuszu zawsze dociera jako wsparcie
- Każde wsparcie do miasta z poza sojuszu zawsze dociera jako atak
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser3312

Guest
Odp: AntyTiming

Ja prosiła bym jeszcze o poprawę ankiety o 3 opcję obojętne.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Przemarsze lub transport morski trwał różnie. Niektóre wojska wcale nie docierały na miejsce bitwy/oblężenia, albo docierały zdziesiątkowane. Inne wojska docierając na miejsce przeznaczenia były odrazu atakowane nim same do ataku przystąpiły. Nigdy jednak nie było tak w całej historii Świata by najpierw atakowały wojska, które dotarły na miejsce walki/oblężenia w celach obrony zajętych posterunków, a później odpierały ataki własnych wojsk, które posterunki miały zdobyć.

Skoro tak bronisz AT, to moja następna propozycja będzie:
Atak na własny posterunek/wsparcie zawsze dojdzie jako wsparcie.

___

Po przemyśleniach propozycja powinna wyglądać następująco:
- Każdy atak na miasto własne/sojuszu zawsze dociera jako wsparcie
- Każde wsparcie do miasta z poza sojuszu zawsze dociera jako atak

I tutaj jest problem, a co jeżeli sojusznik kończy grę a ty chcesz jedno z jego miast...? jeżeli wyrzucisz go z sojuszu to ktoś sobie je weźmie, a trudno żeby dało się jakoś zaznaczyć czy ma dojść jako wsparcie czy atak o.o

A teraz powiem moje zdanie, plemiona i grepolis są to gry bardzo podobne i tego samego wydawcy, ale różnią się taki rzeczami jak np. a grepolis jest at, a w plemionach możesz wjechać kilkaset setnych sekund przed grubym, tutaj mamy szpiegów, możesz zobaczyć ile ktoś ma wojo a on się nie dowie że go szpiegowałeś, a w plemionach wysyłasz zwiad, i gościu zawsze wie, w plemionach masz masę opuszczonych wiosek ;P same sie tworzą, w grepo masz statki, wyspy i walka też może być na morzu, a w plemionach sam ląd ;p w grepo zdobywasz pkt walki, pkt kultury, poziomy kultury i dopiero miasta ;P a w plemionach robisz monety i szlachce a to za surowce ;p w plemionach można spokojnie o wiele więcej farmić, zdobywać surowców na godzine, są bonusy w wioskach koczowniczy, a w grepo mamy bogów, te gry się różnią i sądzę że dlatego właśnie jest AT, żeby była różnica pomiędzy tymi grami, chociaż wolałbym gdyby nie było AT :p

- - - Automatycznie połączono posty - - -

I tak jak coś, klinować zawsze się da ;) jak leci na cb 20 ataków to niech leci do cb 10 wsparc, w kazdym 200-300 birem, jakoś 2-3 powinno trafić idealnie przed kolona, a po za tym graczom ofensywnym by się to spodobało że ataków ich nie przestawią ;P
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Kolejnym problemem z AT jest fakt, że w obecnej formie daje masywną przewagę stronie broniącej się, ponieważ można wyprowadzić wojska z miasta i zawrócić co do sekundy bez żadnej niepewności. I w ten sposób atak wchodzący dwie sekundy przed kolonem może zastać puste miasto a sam kolon masywną ilość birem i lądu plus oddziały obywatelskie. To moim zdaniem zdecydowanie należy poprawić skoro w innych działaniach obowiązuje AT tak i przy zawracaniu wojsk wysłanych jako wsparcie nim dotrą do celu powinien.
 
Odp: AntyTiming

Kolejnym problemem z AT jest fakt, że w obecnej formie daje masywną przewagę stronie broniącej się, ponieważ można wyprowadzić wojska z miasta i zawrócić co do sekundy bez żadnej niepewności. I w ten sposób atak wchodzący dwie sekundy przed kolonem może zastać puste miasto a sam kolon masywną ilość birem i lądu plus oddziały obywatelskie. To moim zdaniem zdecydowanie należy poprawić skoro w innych działaniach obowiązuje AT tak i przy zawracaniu wojsk wysłanych jako wsparcie nim dotrą do celu powinien.

Niekoniecznie pomaga broniącym się.
A gdy chcesz klina wstawić? i ataki różnią się o 3/4 sekundy - robiłem tak nie raz i czasami jest to trudniejsze niż atakowanie.
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Kolejnym problemem z AT jest fakt, że w obecnej formie daje masywną przewagę stronie broniącej się, ponieważ można wyprowadzić wojska z miasta i zawrócić co do sekundy bez żadnej niepewności. I w ten sposób atak wchodzący dwie sekundy przed kolonem może zastać puste miasto a sam kolon masywną ilość birem i lądu plus oddziały obywatelskie. To moim zdaniem zdecydowanie należy poprawić skoro w innych działaniach obowiązuje AT tak i przy zawracaniu wojsk wysłanych jako wsparcie nim dotrą do celu powinien.

Zdarza się tak jeżeli miasto jest deffensywne ;p ale jeżeli atakujecie gracza offensywnego to raczej nie będzie z tym problemu ;p
 

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

A teraz powiem moje zdanie, plemiona i grepolis są to gry bardzo podobne i tego samego wydawcy, ale różnią się taki rzeczami jak np. a grepolis jest at, a w plemionach możesz wjechać kilkaset setnych sekund przed grubym...

Na wybranych światach plemion nie ma ms, więc ataki wysłane w danej sekundzie wchodzą o jednym czasie (nie pamiętam w jakiej kolejności), a na większości światów jest ustalony minimalny czas pomiędzy atakami gracza co ułatwia klinowanie. Sporadycznie pojawia się świat z AT, ale nie przypominam sobie +/- 10s(?!).

... w plemionach można spokojnie o wiele więcej farmić, zdobywać surowców na godzine ...

Tu też nie mam problemów z farmieniem.

w grepo zdobywasz pkt walki, pkt kultury, poziomy kultury i dopiero miasta ;P a w plemionach robisz monety i szlachce a to za surowce ;p

Właśnie dlatego tu jest mi łatwiej.

te gry się różnią i sądzę że dlatego właśnie jest AT, żeby była różnica pomiędzy tymi grami, chociaż wolałbym gdyby nie było AT :p

Różnice widzę, a AT samo w sobie mi nie przeszkadza. Przeszkadza mi jego kolosalny wręcz rozmiar. Ideałem dla mnie byłoby 1-3s. Niestety narazie nie mogę zagrać na świecie bohaterów (AT +/- 5s), ale postaram się temu szybko zaradzić

To moim zdaniem zdecydowanie należy poprawić skoro w innych działaniach obowiązuje AT tak i przy zawracaniu wojsk wysłanych jako wsparcie nim dotrą do celu powinien.

A nie obowiązuje przy zawracaniu?! Jeśli tak jest faktycznie to jest to bardzo poważne niedopatrzenie ze strony twórców, bo grę czyni bardzo pasywną.

A gdy chcesz klina wstawić? i ataki różnią się o 3/4 sekundy - robiłem tak nie raz i czasami jest to trudniejsze niż atakowanie.

Jeżeli AT nie obowiązuje przy zawracaniu to można to uczynić z palcem ...
Wysyłając kliny z innych miast to 3-4s pomiędzy atakami też nie stanowią problemu.

Zdarza się tak jeżeli miasto jest deffensywne ;p ale jeżeli atakujecie gracza offensywnego to raczej nie będzie z tym problemu ;p

Zależy od strategii.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Zdarza się tak jeżeli miasto jest deffensywne ;p ale jeżeli atakujecie gracza offensywnego to raczej nie będzie z tym problemu ;p
Z ofensywnym jest równie prosto się tak obronić, wystarczy wpuścić kolona, który często nie ma dużego deffa na wstępie, bo przeciwnik oczekuje walki, część jednostek padnie na samych oddziałach z murem, a off który Ty miałeś w mieście wysyłasz na wsparcie i zawracasz, żeby wrócił na sekundę po kolonie. Jeżeli Twoje jednostki ofensywne wracają do miasta okupowanego to nie wspierają okupacji, tylko ją atakują. W tym momencie jeżeli ktoś nie ustawił silnego deffa z kolonem, ani w sekundę po jego wylądowaniu co z obecnym anty-timingiem jest niezwykle trudne najprawdopodobniej ląd padnie, kolon wróci, albo jeżeli zawracasz ognie to i kolon wyląduje w komnatach posejdona.

A nie obowiązuje przy zawracaniu?! Jeśli tak jest faktycznie to jest to bardzo poważne niedopatrzenie ze strony twórców, bo grę czyni bardzo pasywną.
Absolutnie nie obowiązuje jeżeli jednostki nie dotrą do celu. W ten sposób przy starcie swojej zabawy z Grepo broniłem się przez parę dni przed kolonami i atakami 3 osób wrogiego sojuszu nie musiałem nawet "no-lifić" wystarczyły notyfikacje o atakach na telefonie i rozplanowanie kiedy wysyłać i zawracać ataki. Sprowadzało się to do poświęcenia minuty czasu przy każdym wchodzącym ataku, lub kilku w małym odstępie. Co do czynienia gry pasywną, takiego zjawiska nie zauważyłem, bo chyba niewiele osób stosuje ten manewr, ale w gruncie rzeczy nie widzę jak można przebić taką defensywę jeżeli jest dobrze prowadzona, chyba, że ktoś wyśle dość ataków, żeby następowały sekunda w sekundę, ale no właśnie dzięki antytimingowi życzę powodzenia w uzyskiwaniu tego efektu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: AntyTiming

Wywalić to lamerstwo do kosza i byłoby pięknie.

Albo wprowadzić AT również przy cofaniu wsparcia, przez co zniknie cwaniactwo z pewnych mordek, które jedną wioską 300 birem są się w stanie obronić przed każdym. (no dobra, prawie każdym)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser10899

Guest
Odp: AntyTiming

Na świecie Achilles jest antytiming 5 sekund. Na innych nie ma możliwości zmiany ustawień serwera, wypuszczenie świata z takim antytimingiem nie jest zależna od nas lecz bezpośrednio od InnoGames. Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry