[Omawiane] Aplikacja a telefon

  • Rozpoczynający wątek Lukasz1440
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Cześć
Dzisiaj po raz pierwszy zainstalowałem aplikacje na swoim telefonie. Niestety powiadomienia o ataku się nie pojawiają. Kolega który wysyłał atak na mnie dla sprawdzenia mówił że to może być przez model tel. Mój telefon to Huawei lua-l21. W ustawieniach aplikacje jest automatycznie ustawione o powiadomieniach o atakach. Jak wchodzę na gre przez aplikację to dopiero widzę atak a nie jak to powinno być - przed wejściem.Nie informuje mnie też żaden dźwięk. Jakieś rady jak to rozwiązać aby aplikacja działała ?
 

DeletedUser5

Guest
Lukasz1440 w telefonach Huawei są ogólnie problemy z powiadomieniami wymuszonymi i dotyczy to wszystkich aplikacji, nie tylko Grepolis. Jakiś czas temu znaleźliśmy artykuł na ten temat - dostępny jest tutaj. Warto poczytać i przetestować czy któraś z tych metod pomoże.
 

DeletedUser

Guest
Po zastosowaniu się do zaleceń z tego artykułu aplikacja wogole nie chce się włączyć. Wczytuje długo po czym wyskakuje komunikat o błędzie. Przy kolejnych próbach nie mogę się nawet zalogować na konto. Jutro spróbuję na innym telefonie.
 

DeletedUser

Guest
A podasz coś więcej wersję Emui, plus wersję androida ;)
EMUI 3.1 Lite
Android 5.1

Dzisiaj się grepo włączyło na tel ale nadal nie ma powiadomień o ukończonej budowie czy szkoleniu jednostek w koszarach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Lukasz1440 mógłbyś mi podać tutaj lub w prywatnej wiadomości nick i świat, na którym grasz? Upewnię się czy powiadomienia są wysyłane od nas do urządzenia.
 

DeletedUser

Guest
**Szrromoo94** to mój nick, świat Paros ale właściwie nie gram tylko testuje apke :D
 

DeletedUser5

Guest
Dzięki, sprawdziłam i powiadomienia wychodzą od nas, masz po kilka od poniedziałku do dzisiaj. Czy jesteś zalogowany do konta Google w telefonie? Usługi Google są konieczne, żeby powiadomienia przychodziły. Warto byłoby przetestować wyłączenie wszystkich opcji oszczędzania baterii, nie tylko dodać Grepolis do wyjątków. Możliwe, że jeśli któraś aplikacja jest zablokowana, to ma również wpływ na naszą appkę. Jeśli to nic nie da, to poszukałabym różnych artykułów na temat powiadomień wymuszonych w Huaweiach, przejrzałam kilka i są tam najróżniejsze porady, ale nie mając takiego telefonu jak ty nie jestem w stanie sprawdzić co może zadziałać.
 

DeletedUser

Guest
Tak, jestem zalogowany z telefonu w google. Dodałem wszystkie aplikacje jakie miałem żeby powiadomienia przychodziły nawet gdy tel jest uśpiony. Dodałem szerkra do szkolenia wiec powinien mi komunikat wyskoczyć zaraz na tel ale szczerze w to wątpie. Nie mam za bardzo czasu na sprawdzenie aplikacji na innym tel dzisiaj. Może to ja robie coś nie tak i na innym tel aplikacja bedzie normalnie chodzić.
 

DeletedUser

Guest
Jest jakiś przełom. Na górze ekranu wyskoczyło mi powiadomienie duża litera "G" o zakończeniu szkolenia jednostek. A teraz poprosiłem kolege o atak i miałem też to samo "G" tylko teraz o ataku. Był sygnał tylko bardzo cichy. I teraz moje pytanie, czy tak to powinno działać ? jeśli jest atak to sygnał alarmowy słychać tylko do czasu odczytu, np odczytam w pracy ale muszę coś zrobić i wejdę za minutę to już nie bede miał przypomnienia bo było ?
 

DeletedUser19924

Guest
Tak. Powiadomienie jest wysyłane tylko raz, w czasie wysyłania ataku i wtedy mamy sygnał na tel. Sygnał jest krótki i raczej powinien być głośny (a przynajmniej u mnie zawsze jest).
 

DeletedUser28993

Guest
EMUI 3.1 Lite
Android 5.1

Raczej nie powinieneś mieć problemu z powiadomieniami, z tą wersją Emui oraz androidem. Na pewno wszystko zrobiłeś ?
Może tak dam ci po kolei co masz zrobić aby mieć pewność że wszystko jest dobrze ustawione.


Wpierw sprawdź czy sama aplikacja ma włączone powiadomienia, czyli wejdź w grę, ustawienia -> powiadomienia (pusch notifications)
i pozaznaczaj najlepiej tak ;)
Screenshot_2017-02-09-06-24-32.jpeg
Następnie wejdź w ustawienia telefonu ->zarządzaj aplikacjami -> znajdź zeusa i zaznacz tak

Screenshot_2017-02-09-06-25-12.jpeg

Dalej sprawdź w ustawienia telefonu -> aplikacje chronione -> odnajdź zeusa i zaznacz tak

Screenshot_2017-02-09-06-25-42.jpeg

Na sam koniec Manager powiadomień znajdziesz go w ustawieniach telefonu :p i zaznacz tak

Screenshot_2017-02-09-06-33-04.jpeg

Powiedz jeżeli nadal będzie brak powiadomień ;)

Sprawdzane na telefonie Huawei Y635 Emui 3.0 android 4.4.4
 

DeletedUser

Guest
Są powiadomienia ale nie mam pewności czy za każdym razem. Bo miałem dzisiaj np ale wczoraj mam wrażenie że nie było powiadomienia a atak był. Do tego bardzo cichy ten dźwięk i jednorazowy. Jeśli by się powtarzał to jeszcze ok ale przy jednym dziku to kiepsko, pasowałoby aby był głośny.
 

DeletedUser24204

Guest
To sobie podmień dźwięk na taki jaki tobie odpowiada zdaje się że już gdzieś tu na Fo Oszczep o tym pisał :)
Tylko nie chce mi się szukać gdzie...
Wadą jest to że trzeba to po każdej aktualizacji robić :)
 

DeletedUser19924

Guest
U mnie wystraszyć się można na atak, bo trochę hałasu robi...może kwestia podgłośnienia powiadomień w telefonie i będzie ok. Przy włączonym głosie w telefonie tego powiadomienia nie da się przeoczyć, a przynajmniej u mnie :)

Dźwięk rzeczywiście można sobie zmieniać po każdej aktualizacji, trudne specjalnie to nie jest...a jak się jest w towarzystwie, to często ludzie dziwnie patrzą na Ciebie jak się ten standardowy odzywa, więc można sobie zmienić na jakiś bardziej "neutralny" :) Co nie zmieni faktu, że ten alarm po zmienia nadal będzie jednorazowy...no chyba, że sobie wgrasz jakiś godzinny, czy dłuższy jeden plik muzyczny, to będzie dłużej powiadamiał ;)
 

DeletedUser

Guest
Rozumiem, dziękuje za podpowiedzi :)
Jak zmienić ten dźwięk ?
 

DeletedUser27505

Guest
nie wiem jak jest dokładnie na twoim telefonie ale być może nie masz możliwości zmiany dzwieku ....miałem podobnie na samsungu wiec zainstalowałem "ring tone maker " i sprawę załatwiło. Program ten daje ci możliwośc ustawienia dzwięków jakie chcesz :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry