[Wyjaśnione] Aplikacja Mobilna

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15831
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15831

Guest
Kolejne pytanie do wrozbity macieja i reszty jego swity:eek:
ru2vf6.png



Co to ma byc?:eek: Czy jest to zrobione celowo aby nie mozna bylo nikomu pomoc z telefonu? Czy moze jest to kolejny efekt ujednolicenia i uproszczenia interfejsu? czekam na odp:eek:
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Na apce niestety nie działa bbcode. Jeżeli sporo korzystasz na telefonie z grepo to polecam tą stronkę http://pl.grepolis.com/mobile/?mobile_lp=1#master/login. Jest to oficjalna strona i jak najbardziej legalna, więc o żadne bany się nie musisz martwić :) Idealna nie jest, ale przynajmniej forum i bbc działa :)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Tą stronkę wszyscy bardzo dobrze znamy. Tyle tylko, że po coś ta aplikacja została stworzona, nie? Jaki jest sens jej istnienia, skoro jest niefunkcjonalna, a zastąpiła świetnie spisującego się toolboxa (tak, wiem, że ta strona, to praktycznie toolbox, lecz nie o to mi chodzi)?
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

BB-Code nie zostały dodane do aplikacji dlatego wyświetla się nam numer ID miasta. Polecam dla Graczy mobilnych pisać nazwę miasta i Gracza, wtedy odnajdą miasto o którym mowa. Co do wprowadzenia BB-Codów, to już decyzja należąca do twórców gry.
 

DeletedUser15831

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Hola hola Mistrzu
smiley_emoticons_baby_junge2.gif
nie zamykaj mi tematu bo mam mnostwo pytan odnosnie tej aplikacji chyba ze mam zakladac codziennie oddzielny temat z kazdym pytaniem to zamknij i bede tak robil
smiley_emoticons_idea2.gif


prosze wytlumaczyc mi:

-W jakim celu zostala stworzona aplikacja mobilna grepolis.
-Czy firma inno games gmbh oferuje gracza ( klienta) w pelni wartosciowy produkt o nazwie aplikacja mobilna grepolis.
-Czy jest mozliwe korzystanie z pomocnikow poprzez aplikacje ( bo byc powinno skoro jest mozliwosc kupienia zlota.Chyba ze to zloto mamy wykorzystywac tylko w inny sposob.)

czekam na odp
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif


ps. nie mam polskich znakow wiec ich nie bede uzywac:)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Kilkakrotnie ulepszany interfejs, różne ikonki, grafika, ale prace techniczne, by wprowadzić BB-code to zbyt duże wyzwanie dla techników.
Więc skoro nie potrafią tego zrobić to trzeba ich zwolnić, zastąpić innymi.
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Bierzcie pod uwagę też to, że wprowadzenie bbcode zmieni wagę pliku z apką oraz jej wymagania. To nie jest tak, że wystarczy wsadzić dwie czy trzy linijki do kodu bo gdyby tak było to już dawno bbcode by działało.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Raczej rozchodzi się nam o to, że bbcode powinno być podstawą w tej aplikacji! A nie jakieś tam cuda graficzne...
 
Odp: Aplikacja Mobilna

Gram sam w 80% na wersji mobilnej i szczęśliwy jestem kiedy dopadne laptoka lub stacjonarny w domu.
Wersja mobilna otrzymała sporo ostatnio fajerwerków jeśli chodzi o wygląd itp. Mnie również denerwuje brak bbcode w mobilu ale dla mnie wersja mobilna to przede wszystkim powiadomienia o atakach-więc jeżeli decyduje sie pobrać wersje mobilną na swój smartfon to dlatego własnie,że nie chce zostac zaskoczony kolonem w mieście kiedy wróce do domu-i wcale mi nie przeszkadza powiadomienie na zebraniu,w podróży czy srodku nocy-po to jest. Moje pytanie brzmi czy grając na oficjalnej wersji grepo (link podany kilka postów wyżej) gdzie logujemy sie na wersje mobilną poprzez przeglądarke to powiadomienia nadal działają?
Tym bardziej mnie to zainteresowało ponieważ nie chcę paśc kolejny raz ofiarą blokady konta
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Link podany wyżej to strona z wersją mobilną. Powiadomienia są tylko wtedy jeżeli na swoje urządzenie masz ściągniętą aplikację.
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Ja mam u siebie apkę, ale jak chcę wejść na forum to wchodzę przez ten link :)
 

DeletedUser15831

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Prosze support o odpowiedz na moje pytania. Jesli dla was sa zatrudne czy mam pytac bezposrednio u niemcow?
smiley_emoticons_blush-pfeif.gif
mam jeszcze 20 kolejnych na ktore rowniez bede sie ubiegal waszej odpowiedzi jestescie przedstawicielem tej gry na nasz kraj wiec czekam
smiley_emoticons_kaffee2.gif
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Nie jestem suport, ale na te pytania masz odpowiedź na forum i wcale nie są nigdzie zakopane pod innymi informacjami ;)

- Aplikacja została stworzona, aby gracze mogli uczestniczyć w grze nie będąc w domu,
- Aplikacja jest dodatkiem dla graczy, a nie pełnowartościowym produktem,
- Listę dostępnych i zweryfikowanych "pomocników" znajdziesz na forum w tej zakładce.

http://forum.pl.grepolis.com/forumdisplay.php?117-Skrypty-i-programy-do-Grepolis
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

No właśnie chodzi o to, żeby support trochę się wysilił i zaczął odpowiadać na pytania zadawane tutaj. Ostatnio ich aktywność jest baaardzo mała i z tego co można zauważyć po nickach, coraz więcej osób z tego "pomagania" rezygnuje...czyli nie wszystko jest ok.

Ad 1) W takim razie po co ta aplikacja, skoro można pograć przez przeglądarkę? Oferowany tam produkt swoją prostotą bije na głowę aplikację. Sama w sobie ta aplikacja też nie byłaby zła, gdyby nie zostawała co chwilę nie wiadomo jak upiększana graficznie, a zaczęto by w końcu poprawiać jej funkcjonalność. O to się tutaj rozchodzi...
Ad 2) Nikt nie oczekuje tutaj, aby aplikacja pełniła wszystkie funkcje gry, że się tak wyrażę. Chodzi o to, aby dostępne w aplikacji były te najbardziej podstawowe funkcje, jak chociażby bbcode. Forum sojuszu na wielu telefonach wygląda równie tragicznie, bo w żaden sposób nie jest to dopasowane...o innych niedociągnięciach nie wspominając.
Ad 3) Mowa tutaj nie o skryptach, a o funkcjach premium, których nie ma dostępnych przez aplikację...a po coś się to złoto wydaje. Tym bardziej, że w menu aplikacji kupna złota jest wyszczególniona...
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Aplikacja Mobilna

Grepolis jest grą przeglądarkową i tylko w takiej wersji ma swoją pełną funkcjonalność. Aplikacja jest stale rozwijana, ale nie należy się spodziewać, iż kiedykolwiek dogoni pełną wersję. Zgadzam się, iż irytującym jest fakt wprowadzania nowej szaty graficznej przy pozostawianiu starych jakże uciążliwych niedoskonałości. Wymiana ludzi zajmujących się tworzeniem kodu ma swoje wady, ci co przyjdą będą albo przegryzać się przez nieznany dla nich program albo go będą pisać od nowa, skutek niekoniecznie musi być lepszy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

No właśnie chodzi o to, że aplikacja jest rozwijana jedynie pod kątem graficznym ostatnio, wprowadza się wiele niepotrzebnych elementów, zmieniając przy tym cały układ graficzny. Czy to jest takie potrzebne? Dla większości graczy raczej nie. Dla mnie potrzeba funkcjonalności...a tej z każdą kolejną aktualizacją jest coraz mniej. Tym bardziej, że to bbcode wcześniej działało na mobilu i nie było z tym problemu...

Może warto zwrócić w końcu na to uwagę?!
 

DeletedUser

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Grepolis jest grą przeglądarkową i tylko w takiej wersji ma swoją pełną funkcjonalność. Aplikacja jest stale rozwijana, ale nie należy się spodziewać, iż kiedykolwiek dogoni pełną wersję. Zgadzam się, iż irytującym jest fakt wprowadzania nowej szaty graficznej przy pozostawianiu starych jakże uciążliwych niedoskonałości. Wymiana ludzi zajmujących się tworzeniem kodu ma swoje wady, ci co przyjdą będą albo przegryzać się przez nieznany dla nich program albo go będą pisać od nowa, skutek niekoniecznie musi być lepszy.

To zatrudnijcie dodatkowe osoby z większym doświadczeniem, które będą współpracowały z obecnymi technikami.
Po co np. funkcja premium na wersji mobilnej skoro wersja ta nie ma możliwości czerpania z tego korzyści. A gdyby zamienić to na działający BB-code, popularność aplikacji zwiększyłaby się, zwiększyła by się również jej efektywność, a gracze których chcecie pozyskać bądź zatrzymać obecnych na serwerach Grepolis na pewno byliby bardziej usatysfakcjonowani, a dobrze wiemy na co to dalej wpływa...
 

DeletedUser21733

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Nie zapominajcie o tym, że to nie suport pisze kod gry tylko odpowiedzialne za to osoby zatrudnione w Inno, dlatego nie miejcie pretensji do osób z serwera polskiego. Jeżeli ktoś ma jakieś wątpliwości lub uważa że doskonale wie jak ściągnąć graczy, poprawić działanie gry, oraz przynieść dużo większe zyski to proszę napisać bezpośrednio do Hamburga a nie robić taki ferment na forum. Napiszcie co umiecie lub poproście o testowy plik a na pewno zostanie Wam przydzielony odpowiedni, który wątpię żeby 90% użytkowników forum ogarnęła. Oczywiście nie umniejszam nikomu, ale nie rozumiem dlaczego w każdym temacie, w każdej dyskusji użytkownicy czepiają się suportu.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Aplikacja Mobilna

Wiesz, sam "broniłem" supportu przy wielu okazjach. Ale ostatnio dzieje się w tym temacie coś niedobrego i sam przechodzę pomału na stronę "zła" :) A Ty widzę każdą naszą wypowiedź tutaj odwracasz, aby posłodzić supportowi. Od tego chyba jest to forum, aby dyskutować na temat gry, a support od tego, aby pełnić rolę łącznika między Inno a graczami, czyż nie? Dlatego też zwracamy tutaj uwagę na niedociągnięcia w grze, czy w tym przypadku aplikacji mobilnej, mając nadzieję, że nasze uwagi zostaną skierowane "wyżej".

Czy może nasze rozumowanie jest błędne?


PS: W sumie, to nie miejsce na taką dyskusję i chciałbym zostać przy temacie błędów/niedociągnięć aplikacji, a nie prowadzić jakieś teoretyczne rozważania, z kim to powinniśmy rozmawiać...bo znowu jakiś kolorowy przyjdzie i mi da ostrzeżenie za pisanie na temat, czemu on sam nie przeczył :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry