Ares

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13671
  • Data rozpoczęcia

Co o tym sądzisz ???

  • Jestem Za

    Głosy: 5 35,7%
  • Jestem Przeciw

    Głosy: 9 64,3%

  • W sumie głosujących
    14
  • Głosowanie zakończone .
Status
Zamknięty.

DeletedUser13671

Guest
z godnie z obietnicą przedstawiam pomysł dodania boga Aresa
Ares jako bóg okrutnej wojny był symbolem nie kończących się walk...

Czary:

Wojna Domowa - W mieście wybucha wojna domowa po pewnym czasie jednak zostaje zażegnana podpisaniem traktatu pokojowego lecz jednak są ofiary(ginie 6-10 jednostek lądowych)(koszt 300)

Flota - Nie opodal twojego portu toczyła się wojna morska i nieliczne ofiar błąkały się po okolicy na swoich łodziach.(do twojego portu zawitała birema i statek ogniowy mogą być one przydatne w twojej flocie)(koszt 110)

Szczęśliwy wypadek - Na skałach koło twojego portu rozbił się statek handlowy na jego pokładzie znaleziono kilka przydatnych rzeczy (do miasta trafia 10 monet i 20 kamienia)(koszt 35)

Upał - Przez gorąc wojska stają się bardziej wolne i muszą częściej stawać na odpoczynek ( atak dociera 15% później)(220)

Jednostki:

Mityczny wojownik - wojownicy polegli na polu bitwy i wskrzeszony przez Aresa aby móc walczyć dla jego wyznawców

broń tnąca 600
obrona:
obuchowa 120
tnąca 560
dystansowa 800
koszty:
srebro 1700
kamień 1200
drewno 900
łaski 260
(od poz 14)

Lew z Brązu - lew z brązy jest drapieżny i bardzo silnym nie jest on łatwym przeciwnikiem

broń obuchowa 400
obrona:
obuchowa 600
tnąca 95
dystansowa 500
koszty:
srebro 1450
kamień 1700
drewno 30
łaski 110
(od poz 9)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

przy jednostkach nie podałeś wartości obrony. czy zaklęcie wojna domowa miała by działać na jednostki z tego miasta (a co sie stanie jeżeli wyśle je na wsparcie)
 

DeletedUser13671

Guest
Odp: Ares

przy jednostkach pisze że koszt i pk obrony zostaną ustalone
a wojna domowa działa tylko na jednostki w swoim rodzinnym mieście i tylko te obecne w nim
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Zawsze popierałem jak ktoś chciał wprowadzić nowego boga, ale wydaje mi się że on jest trochę za silny. I tak jestem na tak
 

DeletedUser14494

Guest
Odp: Ares

szczęsliwy wypadek -10 srebrnych monet i 20 kamienia (co to za wynagrodzenie za 35 łask ,powinno być przynajmniej 100 i 200)

flota -powinno być ogień lub birema losowo.

upał - w tym wypadku musiało by być ograniczenie rzucania czaru tylko na własne ataki.
Np.Kolon wchodzi o 12;00 ,rzucasz czar a on przeskakuje za wsparcia które wchodziły pare sekund po 12:00.
Ten czar jak dla mnie jest nie do przyjęcia
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Czary:

Wojna Domowa - W mieście wybucha wojna domowa po pewnym czasie jednak zostaje zażegnana podpisaniem traktatu pokojowego lecz jednak są ofiary(ginie 6-10 jednostek lądowych)(koszt 300)

Flota - Nie opodal twojego portu toczyła się wojna morska i nieliczne ofiar błąkały się po okolicy na swoich łodziach.(do twojego portu zawitała birema i statek ogniowy mogą być one przydatne w twojej flocie)(koszt 110)

Szczęśliwy wypadek - Na skałach koło twojego portu rozbił się statek handlowy na jego pokładzie znaleziono kilka przydatnych rzeczy (do miasta trafia 10 monet i 20 kamienia)(koszt 35)

Upał - Przez gorąc wojska stają się bardziej wolne i muszą częściej stawać na odpoczynek ( atak dociera 15% później)(220)
1. znacznie lepsze czary są rzucane na idący atak
2. słaby koszt ale pomysł ciekawy (jednak ograniczyłbym się do jednej jednostki: skoro Ares to wojownik, to do ogniowego lub triremy)
3. są znacznie lepsze czary (chociażby Hery). Brakuje czaru dającego sam kamień.
4. już nie raz mówiono o tym że to będzie doskonała ochrona przed kolonizatorem.

Jednostki:
Mityczny wojownik - wojownicy polegli na polu bitwy i wskrzeszony przez Aresa aby móc walczyć dla jego wyznawców
Lew z Brązu - lew z brązy jest drapieżny i bardzo silnym nie jest on łatwym przeciwnikiem
Po raz kolejny polecam Mitologię Jana Parandowskiego... Nie ma tam ani słowa o takich stworzeniach mitycznych jak mityczny wojownik, czy lew z brązu...

ostateczny głos: NIE
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Pomysł z bogiem Aresem jest dobry, lecz administrator ma rację... jestem na nie.

Oferuję trochę inne czary:

Wsparcie Aresa - do miasta przybywają jeźdźcy, dwóch nowych kawalerzystów czeka na twoje rozkazy. (koszt 90 łask)

Flota - Nie opodal twojego portu stoczono bitwę morską i nieliczne ofiar błąkały się po okolicy na swoich łodziach, do twojego portu zawitał statek ogniowy.(koszt 100 łask)

Nowi niewolnicy - wojownicy Aresa wracają z wojny i spędzają noc w twoim mieście, ofiarują tobie paru swoich niewolników do twoich kamieniołomów w zamian za ucztę i nocleg. Zarządcy zanotowali w twoim mieście większe wydobycie kamienia, dzięki temu masz 800 kamieni więcej.(koszt 30 łask)

Szał Aresa - bóg wojny napada na nadchodzący atak i zabija wszystkie stworzenia mityczne (koszt 400 łask)

Co sądzicie o takich czarach?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Te co ty zasugerowałeś to ja jestem na nie

Niby dlaczego nie? Czary zaoferowane przeze mnie są przemyślane. Tamte, które podał pomysłodawca na górze, to całkowita przesada: łaski za monety, spowolnienie ataku kolona, birema i ogień za jedyne 110 łask (dla porównania:na wybudowanie 1 biremy i 1 ognia potrzeba łacznie 4080 surowców, 2 rydwany można wyczarować za 100 łask, a żeby je zrekrutować, to potrzeba 1920 surowców - jak widać, jest zbyt duże przebicie w kosztach) , a przede wszystkim jestem przeciwko wojnie domowej, nie chciałbym ,żeby w przyszłości taki czar istniał bo poprzez wojnę domową można by było czyścić graczy na których ma się gorsze morale. Jestem pewny, że IG nigdy nie wprowadzi takiego czaru jak wojna domowa bo w tedy morale straciły by znaczenie. O zaoferowanych jednostkach mitycznych nawet nie będę pisał bo to nie ta bajka...

PS
Co do mojej propozycji to czekam na komentarz jakiegoś administratora lub moderatora bo oni są najbardziej ogarnięci.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Propozycja Daniela jest chyba bardziej przemyślana. Antarest nie dałeś żadnego uzasadnienia dlaczego nie. Jednak ostatni czar szał Aresa proponuję podnieść koszt na 450. Jednostki mityczne są bardzo drogie więc czar też musi mieć swój koszt.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Ares

Powiem wam tak poco wy się męczycie i tak waszych propozycji nie zaakceptują. W propozycjach było tyle pomysłów z bogami, ale jakoś żadnego nie zaakceptowano.
 

DeletedUser14841

Guest
Odp: Ares

Moim zdaniem jednostki mityczne są zbyt tanie (czyli za mało łask...) no i zapomniałeś napisać ile wolnych mieszkańców potrzeba a jeśli chodzi o czary ten szczęśliwy wypadek" to bym odpuścił bo co komu przyjcie z 10 srebra i 20 kamienia no co innego byłoby gdyby to było 100srebra i 200kamienia ale i tak koszt czaru bym zmniejszył do 25łask.
 

DeletedUser4006

Guest
Odp: Ares

Wyobrażacie sobie zabić całą zagrodę Mantykor jednym czarem? Troszkę przegięte. Jedna manta kosztuje 405 łask, powiedzmy, że zagroda do 50. 405 x 50 = 20250 łask do tego czas produkcji itd. A jednym czarem można spuścić wszystkie w może. Nie przejdzie nigdy
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Ares

Nie potrzeba kolejnego boga, tego typu propozycji było już wiele, ale w obecnej chwili nie ma potrzeby tworzenia kolejnego. jest 5 na światach wojowników i 6 na świecie bohaterów. Propozycja odrzucona.
 
Status
Zamknięty.
Do góry