[Inne] Astronomia nauka która goni fikcje.

Status
Zamknięty.

DeletedUser25482

Guest
Interesuje się ktoś newsami z astronomii? Ostatnim czasie wiele się dzieje w tej dziedzinie nauki.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser21386

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

No dzieje się dzieje:D
 

DeletedUser24898

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Fajny temat założyliście :)
Liczę na jakieś ciekawe linki itd ...

... a co sądzicie o Ciemnym Przepływie?
mysli.gif
 

DeletedUser25482

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Z Ciemnym Przepływem tak troszkę jest jak z wielkim wybuchem nie ma niezbitych dowodów że jest. :cool: Może pomylili z normalnym oddalaniem się galaktyk? :p
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Ja się interesuje teoriami o kosmitach.Niektóre są bardzo prawdopodobne a nawet udowodnione.Słyszałem że w naszej galaktyce może istnieć około 100 000 000 inteligentnych cywilizacji.Więc mało prawdopodobne jest twierdzenie że jesteśmy jedyną cywilizacją we wszechświecie.
 

DeletedUser25482

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

To nie oznacza że życia we wszechświecie nie ma. Nie muszą być spełnione warunki jak dla nas by żyć. starczy źródło geotermalne i troszkę wody. przykłady są na ziemi. ;)
 

DeletedUser21386

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Sądząc po bezmiarze wszechświata musi być gdzieś życie,ale być może nigdy go nie odkryjemy:(
 

DeletedUser24898

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Mówiąc o życiu interesują nas jakiekolwiek formy materii ożywionej.
Jednak większość z Nas marzy o kontakcie z istotami myślącymi.
Jak na razie znamy tylko jedną planetę gdzie na 100% wiemy że na niej istnieje życie.
ziemia.gif


Wielu z nas liczy na odkrycie form życia inteligentnego w kosmosie.
No niestety, nie znamy jeszcze ani jednej planety z taką formą życia.
myszka.gif
 

DeletedUser25482

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

A co tam myślicie o tak oklepanym temacie jak czarne dziury?
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24848

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Ich wnętrze musi byc przerazajace,ale nie sa najbardziej tajemnicza czéscia kosmosu



Sądząc po bezmiarze wszechświata musi być gdzieś życie,ale być może nigdy go nie odkryjemy:(

Niektórzy twierdzą że od zawsze nawiedzają nas kosmici.
 

DeletedUser24577

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Z tego co wiem to na Marsie chyba okryto wodę więc może tam coś się dziać
 

DeletedUser25482

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Na Europie też jest woda i naukowcy płona nadzieją. :cool:
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

słyszałem że po za naszym układem słonecznym znaleziono planetę na której może występować rozwinięte życie.Niestety nie ma tam żadnych lądów więc nie będzie tam zielonych ludzików.
smiley_emoticons_skullhaufen.gif
 

DeletedUser23685

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Podobno na marsie mogło istnieć życie, widziano tam koryta przypominające wyschnięte rzeki i gleba oraz ogólnie warunki spełniały, aby istniało tam życie i naukowcy twierdzą, że istniało, ale mars zbytnio się zbliżył do słońca i wtedy życie tam obumarło, ale to tylko przepuszczenia, a jak było na prawde- ciul to wie :p
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Heh...a ja tych rozważań zupełnie nie rozumiem. Wszystkich w kosmosie chcemy mierzyć "własną miarą", a skąd wiemy, że Ci "obcy" potrzebują wody do życia!?
 

DeletedUser24898

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Do życia może nie, ale do powstania życia z materii nieożywionej (różnych pierwiastków)
potrzebna jest woda. Jest ona najlepszym znanym nam rozpuszczalnikiem.

Na księżycu Jowisza - Tytanie też istnieje ciecz i deszcze.
Cieczą tą jest ciekły metan, w którym też mogło by się coś "zmiksować"
ale trwało by to z 1000 razy dłużej niż we wodzie,
właśnie dla tego że w tej cieczy (i innych) ciężko i długo cokolwiek rozpuścić.

Oprócz wody podstawą życia jest węgiel.
Dlatego że ma taką właściwość że potrafi się łączyć z innymi pierwiastkami na tysiące sposobów.
Tysiące kombinacji z kolei pozwalają na kodowanie informacji, jak dana istota ma wyglądać itp.
Raczej bez węgla ciężko by było wytworzyć DNA, ale nie jest to wykluczone.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Nie musisz mi tego tłumaczyć. Ja to doskonale wiem...raczej chodziło mi o coś innego:) A mianowicie o to, że "obcy" (o ile istnieją), mogą powstawać na zupełnie innych warunkach niż życie na ziemie...przecież nigdy takiego "obcego" nie spotkaliśmy, więc skąd wiemy, że powstają na takiej zasadzie jak na Ziemi?
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Ja słyszałem że DNA może powstać w kosmosie.W discovery channel w programie ``NASA-archiwum tajemnic``mówili między innymi o tym że odkryli DNA na asteroidzie więc skoro DNA może powstać w kosmicznych warunkach to na pewno musi być gdzieś życie.
 

DeletedUser18813

Guest
Odp: Astronomia nauka która goni fikcje.

Do życia może nie, ale do powstania życia z materii nieożywionej (różnych pierwiastków)
potrzebna jest woda. Jest ona najlepszym znanym nam rozpuszczalnikiem.

Na księżycu Jowisza - Tytanie też istnieje ciecz i deszcze.
Cieczą tą jest ciekły metan, w którym też mogło by się coś "zmiksować"
ale trwało by to z 1000 razy dłużej niż we wodzie,
właśnie dla tego że w tej cieczy (i innych) ciężko i długo cokolwiek rozpuścić.

Oprócz wody podstawą życia jest węgiel.
Całkowicie bzdurna teoria :)

To że wszystkie organizmy które dotychczas poznano potrzebują wody nie oznacza też że i ta "obca" cywilizacja by jej potrzebowała równie dobrze może to być kwarc ,przecież nie każdy organizm (Moim zdaniem) potrzebuję wody czy tlenu ,skoro bakterie potrafią żyć na Asteroidach (żyć) to tlen im nie jest potrzebny ,tak samo może być z wodą :)


Ktoś chciałbym posłuchać dźwięków kosmosu ? NASA przyznało się do błędu w którym ,wmawiali nam że dźwięku w kosmosie nie ma "Dźwięki są przenoszone przez cząsteczki ,a tych w kosmosie nie ma" bzdura ,cząsteczki są bo dzięki nim możemy wysłać sygnał radiowy w najdalszym znanym nam punkcie we wszechświecie.



"Naukowcy agencji kosmicznej NASA na bieżąco rejestrują fale elektromagnetyczne i konwertują je do częstotliwości rozpoznawalnych dla ludzkiego mózgu. "

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Jeszcze lepsze są teorie spiskowe

http://innemedium.pl/wideo/sabotaz-...grunt-mogl-miec-celu-ukrycie-istnienia-obcych Jeden temat daje domyślenia a na temat tego tematu :D przeczytałem z 10-15 artykułów i zastanawiam się nad jednym czemu to wszystko ucichło ?
 
Status
Zamknięty.
Do góry