Atak morski vs jednostki lądowe.

  • Rozpoczynający wątek Kedor
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam. Mam takie pytania:

1. Co się stanie, jeśli zaatakuje mnie ktoś statkami, a posiadam jedynie wojska lądowe? Dojdzie do jakiegoś starcia? Zabierze mi surowce bez walki?

2.Czy statki w ogóle są w stanie zabrać surowce?

3.Czy jeśli użyje łodzi transportowych, aby zaatakować gracza, z innej wyspy, to mogę stracić jakieś wojsko zanim zaatakuje? Mam na myśli, wyślę 10 łodzi transportowych, a w nich 200 szermierzy. Jeśli wróg będzie mieć bardzo liczne wojska morskie, to czy jest pewność, że tak czy siak, wszystkie 200 szermierzy dotrze do miasta, zakosi surowce, i wróci? (pomijamy straty w mieście podczas walki jednostek lądowych:))
 

DeletedUser

Guest
1. Nic się nie stanie. Wrogie statki zaatakują Twoją flotę, której nie masz i odpłyną.
2. Statki nie grabią żadnych surowców.
3. Najpierw Twoja flota zaatakuje obcą. Jeśli przetrwa atak to Twoi przykładowi szermierze zakatują wojska lądowe w mieście.
Jeśli Twoja flota polegnie, to wojska lądowe po prostu wrócą do miasta z którego je wysłałeś (wpław?!). Czyli nie możesz mieć strat wśród wojsk lądowych podczas bitwy morskiej.

Odpowiedzi napisałem na podstawie informacji z forum i wiki, a nie z doświadczenia, także mogę się mylić.
 

DeletedUser

Guest
1. nie wiem :D
2. nie mogą
3.wysyłasz łodzie z szermierzamii, jest bitwa i jest jakiś tam % że jakieś łodzie dotrą na ląd (aby było łatwiej jest badanie przebicie, które daje więcej % na przebicie się statków)
 

DeletedUser

Guest
(...) jest bitwa i jest jakiś tam % że jakieś łodzie dotrą na ląd (aby było łatwiej jest badanie przebicie, które daje więcej % na przebicie się statków)
Czyli może być tak, że moja flota pokona obcą, a wojska lądowe mimo tego nie dotrą na ląd? Czy też szansa jest, że już podczas bitwy dotrą, nawet jeśli zostaną pokonani, ale dotrą na pewno jeśli pokonają wrogą flotę?
 

DeletedUser

Guest
Jeśli Twoja flota polegnie, to wojska lądowe po prostu wrócą do miasta z którego je wysłałeś (wpław?!). Czyli nie możesz mieć strat wśród wojsk lądowych podczas bitwy morskiej.

na pewno tak jest?

z symulatora wynika inaczej, że wojska zatopione zginą, ale nie walczyłem jeszcze w ten sposób więc prosiłbym o potwierdzenie :)

zrzutekranukx.png
 

DeletedUser

Guest
juz było wielokrotnie
aby wejść do portu musisz pokonać flotę jak nie to flota wroga zatopi ci transportowce z wojem
istnieje zawsze szansa że jakiś procent szansy że coś wysadzi desant i odpowiednie badanie zwieksza tą szanse
ale np. z wysłanych 50 transportowców i 1000 jednostek przebije sie jeden z nawet nie 20 jednostkami tylko np.18 i to losowych np. 7proc i 11 hop(mam taki raport z ataku na mnie)
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam, że odświeżam. Ale tak dzisiaj myślałem. Czyli wioska posiadająca dużo deffa, i ZERO floty (nie wyszpiegowana, przez co przeciwnik nie wie ile mam floty) jest nie do zdobycia? Osoba atakująca nie dość że straciła trochę miejsca w gospodarstwie na deffa (zakładamy ze coś tam defa ma), do tego jeszcze na Statki (transport + atakujące). Tak więc zakładamy, że atakuje mnie połową gospodarstwa OFFowych jednostek. To mimo, że cała flota wejdzie i wysadzi wszystkie jednostki to mam taką przewagę liczbową, że może się "cmoknąć"?

To po co w ogóle budować flote ;D Jak można się bronić tylko i wyłącznie jednostkami lądowymi + mieć pare transportów w razie ataku na twoją drugia itd wioskę? :D
 

DeletedUser

Guest
Przepraszam, że odświeżam. Ale tak dzisiaj myślałem. Czyli wioska posiadająca dużo deffa, i ZERO floty (nie wyszpiegowana, przez co przeciwnik nie wie ile mam floty) jest nie do zdobycia? Osoba atakująca nie dość że straciła trochę miejsca w gospodarstwie na deffa (zakładamy ze coś tam defa ma), do tego jeszcze na Statki (transport + atakujące). Tak więc zakładamy, że atakuje mnie połową gospodarstwa OFFowych jednostek. To mimo, że cała flota wejdzie i wysadzi wszystkie jednostki to mam taką przewagę liczbową, że może się "cmoknąć"?

To po co w ogóle budować flote ;D Jak można się bronić tylko i wyłącznie jednostkami lądowymi + mieć pare transportów w razie ataku na twoją drugia itd wioskę? :D

ta, drugą wioskę...
jedyne co będziesz mógł przejąć tym sposobem to nowe miasto, co jest kompletnie nie opłacalne, szczególnie w późniejszej fazie gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry