[Wyjaśnione] atak

  • Rozpoczynający wątek rcrcrc
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Jeśli zaatakuję ogniami gościa który ma ognie z tego miasta i biremy ze wsparcia z innego miasta to co pójdzie pierwsze na dno?
 
Odp: atak

Zarówno ognie jak i biremy będą walczyć w tym samym czasie i razem będą stopniowo ginąć, więc nie ma takiej sytuacji, że najpierw giną biremy a potem ognie czy też na odwrót.
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: atak

Prawde powiedziawszy jestem innego zdania, ale moze sie myle...

Czy nie jest tak, ze najpierw walcza biremy z bronionego miasta?
Sa one nieco szybsze i niejako wyplywaja z portu na spotkanie ataku i to one pierwsze scieraja sie z atakujacymi ogniami.
Owszem, czesc atakujacych ogni przebije sie przez biremy i wtedy dochodzi do starcia z ogniami z broniacego sie miasta ale w zasadzie 'na pierwszy ogien' ida biremy.

Moze inni gracze przedstawia nam swoje obserwacje i wnioski... :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak

Ja zauważyłem że pierwsza linia obrony to ognie tiremy i biremy a druga to brandery

Jak padnie pierwsza atakowana jest druga .
Czyli moje zdanie jest takie same jak sliete
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: atak

pierwsza linia obrony to ognie tiremy i biremy a druga to brandery

Wlasciwie potwierdza to moja opinie, ze okrety/statki zaczynaja obrone odpowiednio do swojej predkosci.
Pierwsze ida biremy (predkosc 60), potem ognie (predkosc 52), triremy (predkosc 36) i na koncu brandery (predkosc 20).
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak

nie mam żadnego raportu ale bym Ci pokazał raport ale mnie nie atakują
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak

Wlasciwie potwierdza to moja opinie, ze okrety/statki zaczynaja obrone odpowiednio do swojej predkosci.
Pierwsze ida biremy (predkosc 60), potem ognie (predkosc 52), triremy (predkosc 36) i na koncu brandery (predkosc 20).

gra ma już prawie 4 lata, a tutaj wciąż można spotkać takie kwiatki i to ze strony administracji, mimo że mechanizm bitew jest niezmienny od tychże 4 lat. :)

otóż prędkość statku odpowiada za czas w jakim dany statek dopłynie z miasta A do miasta docelowego B(atakowanego bądź wspieranego). im większa prędkość, tym krótszy czas - nic poza tym.

Polecam odpalić symulator i powpisywać różne kombinacje wojsk agresora oraz obrońcy oraz wysnuć stosowne wnioski. Prosty przykład ode mnie:
agresor: 100 ogni
obrońca: 100 birem oraz 100 ogni.
bitwę wygrywa obrońca ponosząc straty w wysokości 89 birem oraz 89 ogni.

Podsumowując, prędkości obydwu okrętów nie mają wpływu na to, który z nich zostanie zatopiony jako pierwszy. wpływ na to ma natomiast statystyka obrony morskiej powyższych statków.
 

DeletedUser

Guest
Odp: atak

Potwierdzam słowa zelgawisa - prędkość jednostek nie ma żadnego wpływu na kolejność w obronie. Tak jak rydwany nie padają przed szermierzami tak biremy nie padają przed ogniami a równocześnie.

Gdyby prędkość miała znaczenie to doszłoby do absurdalnych sytuacji np. obrońca ma 20 miast biremowych (ok. 6000 birek) w połowie ma zbadane +10% do prędkości. Jeżeli prędkość miałaby znaczenie to przy obronie jakby posłał wszystkie biremy to najpierw broniłyby "szybsze" biremy - 3000 a dopiero później "wolniejsze" biremy. Czyli zamiast mocnej obrony 6k broniłby 2x3000 co jak zapewne wielu z Was wie różnica byłaby zasadnicza.
 
Do góry