Błąd anty-timmingu

  • Rozpoczynający wątek Wojti16
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
Witam, mam pewien problem (który mnie w... wnerwia).
Nie chcę opisywać po raz drugi tego co mnie spotkało, bo mogę napisać trochę brzydkich i przykrych słów.

Wstawiam tutaj rozmowę jaką odbyłem poprzez ticket (świat Pi):

Powracam by się zemścić
2011-08-26 20:30:44
Witam, mam pytanie?
Z tego co wiem, to anty-timming na tym świecie wynosi +/- 10 sekund.
Więc chciałbym się dowiedzieć czemu mi naliczyło 30 sekund do przodu?
Pozdrawiam, Powracam by sie zemścić.


Beata
2011-08-27 04:47:52
Witaj Powracam by się zemścić,

A jest pan pewny że o tyle zmienił się atak?

Pozdrawiam,
Bea8a
Grepolis Team


Powracam by się zemścić
2011-08-27 06:52:02
Siedziałem dokładnie przed komputerem, wysłałem atak jak mi pokazało, na zegarze 22:42:25, jak później spojrzałem w podgląd poleceń atak dochodził na 22:43 z jakimiś sekundami. Chyba nie chce mi pani powiedzieć, że nie umiem dodać albo odjąć 10 sekund.

Akcja była dogrywana na sekundy, przez to przesunięcie musiałem wycofać z ataku ognie przez co utopiłem 300 procarzy, 100 hoplitów i 30 kawalerzystów na samych transportach.


Beata
2011-08-27 18:11:49
Z tego co sprawdzałam jest poprawnie wszystko i nalicz dobrze antytiming. A posiada może pan jakieś screeny?

Pozdrawiam,
Bea8a
Grepolis Team


Powracam by się zemścić
2011-08-27 18:21:51
screeny? A może przy każdym ataku mam nagrywać monitor? A może przyślecie kogoś z supportu do mnie do domu żeby patrzył jak wysyłam ataki?

Nie po to płacę grube pieniądze na konto premium, żeby akceptować tak rażące błędy.
Już pewien pani kolega się wyraził na temat rzucania czarów na ataki - krótko i oględnie mówiąc mylił się - i wszyscy doświadczeni gracze to wiedzą.

Słyszałem już niejednokrotnie - kilka razy w tygodniu o źle naliczanym anty-timmingu, 20 sekundach czasami więcej. Więc proszę mi tu, za przeproszeniem, nie wciskać kitu. Ślepy ani głupi nie jestem.


Beata
2011-08-27 21:51:07
Przekaże to do programistów niech jeszcze raz to sprawdzą. Jak tylko dostane od nich odpowiedź przekaże informacje.

Pozdrawiam,
Bea8a
Grepolis Team


Powracam by się zemścić
2011-08-29 20:32:41
ok, czekam na odpowiedź.


Beata
2011-08-30 02:40:21
Dostałam informacje że w przypadku tego ataku przesuniecie wynosiło + 6 sekund i sprawdzili też że działa wszystko poprawnie na tym świecie.

Pozdrawiam,
Bea8a
Grepolis Team


Powracam by się zemścić
2011-08-30 06:56:25
W przypadku tego ataku mogło tyle wynosić ponieważ od razu wycofałem go gdy zobaczyłem że atak wchodził po statku kolonizacyjnym mojego kolegi z sojuszu, chyba mnie pani nie zrozumiała - nie wiem z jakich powodów, ale nie będę snuł domysłów.
Napiszę chyba bezpośrednio do najwyższego szefa - może on potrafi czytać ze zrozumieniem, pozdrawiam.


Jak widać nie zgłaszam tego do pana krzyzakp na PW, bo jak sam napisał - nie odpisuje na takie wiadomości. I chciałbym wyjaśnić dwie sprawy.
1. Czy będą nadal się powtarzać takie błędy jakie opisałem w powyższej rozmowie?
2. Czy będą w supporcie w końcu kompetentni ludzie?

Pozdrawiam, Wojti16, w grze: Powracam by się zemścić.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
W supporcie nie bedzie kompetentnych ludzi, tez pisze tickety z pytaniami i znam twoja sytuacje. Anty-timing to totalna porażka, raz wskoczy 5s przed kolona raz 10s po kolonie to czysta loteria. Mi udalo sie wbic atak sekunda po sekundzie i gdzie byl wtedy anty-timing?
 

DeletedUser7672

Guest
Widzisz mój przyjacielu? Od zawsze wiedziałem że w 2.0 są haki tego typu. HA HA

Co do Twojego tematu.. cóż, wypadki chodzą po ludziach, wierz mi na światach 1.xx takie błędy nie występują (no, przynajmniej ja na takie się nie natknąłem). Tylko nie wyrażaj się o administracji tak źle, w końcu mają dużo roboty z 2.0 i zapewne nie mają czasu na sprawdzanie tego typu rzeczy, ze sprecyzowaną dokładnością. Dziwne, kiedy ja kierowałem swoje zgłoszenia (a naprawdę sporo ich było) konkretną odpowiedź na nie otrzymywałem. Oczywiście nie dotyczy to światów w wersji 2.0. Jak widzisz, jeszcze wiele do roboty mają Ci na górze. Jak dobrze pójdzie, błąd przedstawiony może usuną.
 

DeletedUser5408

Guest
niemamspacji napisał:
Anty-timing to totalna porażka, raz wskoczy 5s przed kolona raz 10s po kolonie to czysta loteria. Mi udalo sie wbic atak sekunda po sekundzie i gdzie byl wtedy anty-timing?

Ty chyba nie zrozumiałeś problemu, kolega wyżej opisuje, że anty timing jest źle naliczany, a nie że jest bez sensu. I to właśnie ma być loteria.

Wojti, może podczas wysyłania ataku ścinał Ci się internet? Mogłoby wtedy dojść do opóźnionego wysłania ataku
 

DeletedUser

Guest
Michał333 napisał:
Wojti, może podczas wysyłania ataku ścinał Ci się internet? Mogłoby wtedy dojść do opóźnionego wysłania ataku

Jak tak później spojrzałem i policzyłem to przesunęło mi o około 40 sekund, aż tak to mi net nie muli, żeby 30 sekund wysyłać atak.
Przy wysyłaniu zostawiłem sobie zapasu 3 sekundy, żeby nie było, że sekundę po kolonie koledze wsadzam offa.
 

DeletedUser

Guest
Ty chyba nie zrozumiałeś problemu, kolega wyżej opisuje, że anty timing jest źle naliczany, a nie że jest bez sensu. I to właśnie ma być loteria.

Wojti, może podczas wysyłania ataku ścinał Ci się internet? Mogłoby wtedy dojść do opóźnionego wysłania ataku


A gdzie ty w mojej wypowiedzi dostrzegłeś że anty-timing jest bez sensu? Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi bo uważam że to porażka ze względu na nieprawidłowe działanie.
 

DeletedUser

Guest
Tak właściwie to czekam na wypowiedź kogoś z teamu, bo pani Beata to mi powiedziała nic, żeby nie powiedzieć że podniosła mi tylko ciśnienie.
 

DeletedUser5408

Guest
niemamspacji napisał:
A gdzie ty w mojej wypowiedzi dostrzegłeś że anty-timing jest bez sensu? Chyba nie zrozumiałeś mojej wypowiedzi bo uważam że to porażka ze względu na nieprawidłowe działanie.

niemamspacji napisał:
raz wskoczy 5s przed kolona raz 10s po kolonie to czysta loteria

podałeś przykład, który nie jest błędem tylko prawidłowym naliczaniem anty-timingu, więc sam się zastanów, co piszesz. Logiczne jest, że stwierdziłem iż uważasz to za bezsens.

Wojti16 napisał:
Tak właściwie to czekam na wypowiedź kogoś z teamu, bo pani Beata to mi powiedziała nic, żeby nie powiedzieć że podniosła mi tylko ciśnienie.

Team napisze albo i nie, na pewno wolałby, żebyś nie robił z tego afery po rozmowie z adminstracją
 

DeletedUser

Guest
Nie przeskoczą tematu.
Albo będą płacić odszkodowania w postaci złota, dopóki ten błąd nie zostanie naprawiony, albo będzie afera.

Zamknąłem już ticket - załamałem się.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5408

Guest
Nikt Ci odszkodowania nie zapłaci, z resztą bardzo nie lubię argumentu, że ktoś płaci za premium, więc coś mu się za to należy (a użyłeś tego w rozmowie z administracją). Wszyscy mają takie same prawa.
 

DeletedUser

Guest
podałeś przykład, który nie jest błędem tylko prawidłowym naliczaniem anty-timingu, więc sam się zastanów, co piszesz. Logiczne jest, że stwierdziłem iż uważasz to za bezsens.

Czyli prawidłowe jest to że w jednej akcji wysyłam atak 10 sek przed kolonem i rzeczywiście znajduje się przed a w drugiej prawie identycznej również wysyłam atak 10s przed kolona i dziwnym trafem ląduje on za kolonem?
 

DeletedUser5408

Guest
wcześniej o tym nie pisałeś... ale tak, jest to prawidłowe. Anty timing działa zazwyczaj +/- 10s, wysyłając atak równo 10s przed kolonem jest szansa, że atak wejdzie w tej samej sekundzie co kolon- wtedy jest loteria co będzie pierwsze. I to jest błąd wysyłającego, że nie zostawił żadnego marginesu bezpieczeństwa
 

DeletedUser

Guest
najgorszy jest wlasnie ten +/- bo można w nim zmiescic i wytlumaczyc wszystkie dziwne przypadki
 

DeletedUser

Guest
Zobaczyłem wątek to sie podłączę
otóż potwierdzam złe działanie anty-timingu - tylko w moim przypadku było to o 76 sekund do tyłu - atak zamiast 7:01:02 wszedł przed siódmą NA BONUSIE NOCNYM tak więc wtopa całkowita

i nie sądzę, że jesteśmy jedynymi graczami co coś takiego mają.
Przypuszczam, że to nie anty-timing tylko zegarek który odlicza w tym okienku ataku jest źle zsynchronizowany i pokazuje coraz to bardziej błędny czas

ale to już twórcy powinni przeanalizować
bo o ile mogę zaakceptować anty-timing +-10 sekund a co innego zupełnie nieprecyzyjne odliczanie czasu

pozdrawiam, Livius
 

DeletedUser

Guest
livius, pewnie trzymałeś wybrane wojsko z 5-10 minut.
odświeżyłem na pół minuty przed atakiem okienko - więc nie rozumiem - nie mieści mi się w głowie jak mogą być tak karygodne błędy.

Czasami trzymałem i po 10 minut na wybranym wojsku i zawsze wszystko elegancko wchodziło - tak jak powinno być. Czyli coś jest nie tak.
 

DeletedUser

Guest
Coś zdecydowanie jest nie tak.
U mnie tak dużej różnicy nie było, bo wynosiła 13 sekund do przodu.
Ale i 13 sekund, przy zakładanych 10, to o 3 sekundy za dużo.

że atak wejdzie w tej samej sekundzie co kolon- wtedy jest loteria co będzie pierwsze.

Z tego co wiem, to nie loteria.

A co do ticketów i odpowiedzi udzielanych przez support.
Z reguły są konkretne, rzeczowe, ale czasem zdarzają się takie perełki, że aż strach...
 

DeletedUser77

Guest
Więc tak anty-timeing działa różnie, tak duże przesunięcie jest zazwyczaj spowodowane błędnym odświeżeniem strony po stronie klienta, a nie serwera.
Wersja 2.x ma to do siebie, że korzysta z jQuery.
Niestety nie wszystkie przeglądarki jednakowo wszystko interpretują i odświeżają przez co mogą wystąpić opisane wyżej problemy.
Jakiej używałeś przeglądarki podczas gdy pojawiło Ci się to spore przesunięcie?
Czy atak był wysłany z kolonem czy jako sam atak.
Sprawdzimy wtedy dokładnie czy rzeczywiście występuje taki problem na tej przeglądarce i poślemy problem do techników jeżeli zostanie to potwierdzone.
Co do pozostałych postów niezwiązanych z tematem zostały one skasowane.
 

DeletedUser

Guest
Wszystko było wykonywane na przeglądarce google chrome, nigdy wcześniej nie pojawił się mi problem z wysłanym atakiem. A wysyłałem tego nawet sporo, świadczą o tym pkt walki agresora. To był zwykły atak - miał wchodzić na kilka/kilkanaście sekund przed kolonem kolegi z sojuszu. Przez to przesunięcie musiałem atak wycofać i wysłać go ponownie bez ogni, przez co zostałem odparty na samym morzu (wiem, że amatorstwo, i nie piję tutaj do nikogo z Pi)
Jedyny problem który kilka razy się pojawił to: "brak miejsca w gospodarstwie" albo coś w tym stylu, mówiącego, że nie mogę wysłać ataku.

W końcu ktoś ogarnięty i rozgarnięty.

Edit: mały kąsek dla tych, którzy myślą, że jesteśmy pierwszymi którzy doświadczyli problemu źle naliczonego anty-timmingu.
http://forum.pl.grepolis.com/showthread.php?t=4461&highlight=anty-timming
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser77

Guest
Wojti16, najprawdopodobniej jest to zwykły błąd wyświetlania.
Gdy zdarzy się Tobie lub komuś innemu ponownie coś takiego, że po wysłaniu ataku pokazany jest inny czas, proszę odświeżyć stronę, wciskając klawisz F5 i wtedy sprawdzić czy nadal jest zły czas.
Jeżeli tak to koniecznie napisz zgłoszenie do supportu z informacją z jakiego miasta do jakiego i o której godzinie był planowany atak.
Jeżeli natomiast problem zniknie po odświeżeniu strony, również niech ktoś napisze zgłoszenie z informacją, że po odświeżeniu strony problem znika i jest pokazana normalna godzina.
Wtedy będziemy wiedzieli mniej więcej gdzie występuje ten błąd i będziemy wiedzieli gdzie szukać problemu.
Gdyż domyślam się, że taki problem jest tylko w chwili wysłania ataku a nie w chwili jego dojścia. Jeżeli się mylę to napiszcie o tym koniecznie, a będziemy dalej szukać powodu i przyczyny tego błędu.
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem nie powinno mi się to pokazywać, ponieważ otwierałem podgląd ruchów wojsk - czyli nowe okno czyli automatycznie powinno się odświeżać tam.

Ale O.K., ale myślę, że lepiej to nagrać jakimś programem do nagrywania monitora?
 
Do góry