[Naprawiony] Błąd wydajnościowy serwerów podczas dużych walk.

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19386
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19386

Guest
Witam,

Chciałbym zgłosić błąd wydajnościowy, po raz kolejny gra odmawia posłuszeństwa i atakowana osoba nie może nawet pisać postów na forum, czy odpowiadać na wiadomości.

Aktualnie na świecie PHI idzie na kolegę 390 ataków, jest on praktycznie wykluczony z gry, ponieważ jego konto jest bardzo wolno obsługiwane przez serwer.

Druga sprawa, nasilenie ataków jest pomiędzy godziną 22:20:00 a 22:30:00 - gra się wtedy zawiesi i raporty będą spływać przez 2 kolejne godziny (juz taka sytuacja była dwukrotnie) - wynik walki zobaczymy okolo godziny 1:00 w nocy.

W pewnym sensie jesteśmy tutaj klientami i wydajność serwerów jest koszmarna a złoto trzeba kupować. Przydałyby się też jakieś optymalizacje jeżeli przykładowo liczba ataków jest większa od 100.... Uważam że temat powinien być w końcu poruszony, rozumiem fakt, że takie akcje zdarzają się stosunkowo rzadko, jednak jako klienci prosimy o pełną funkcjonalność gry.

Reasumując:
1. Brak możliwości swobodnej obsługi konta przez gracza na którego idzie taka ilość ataków, praktycznie przez cały dzień.
2. Opóźnione raporty o 2h w momencie kulminacji ataków i wsparć.
3. Brak możliwości reakcji przez cały sojusz w krytycznym momencie (+/-30 minut) jak ataki dochodzą do miasta.

Pozdrawiam
luk.tk
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd wydajnościowy serwerów podczas dużych walk.

Z tą wydajnością serwerów był też kiedyś problem na sigmie to w tedy ataki czasami nie docierały do celu lub z opóźnieniem. Najgorsze właśnie są takie - akcje gdzie kilka ataków wpływa w minutę to serwer odmawia posłuszeństwa bo ma strasznie dużo do liczenia gdy się atakuje bunkier czy coś takiego.:(
 

DeletedUser19386

Guest
Odp: Błąd wydajnościowy serwerów podczas dużych walk.

Aktualnie nie mozna obslugiwać gry, ciągle jest klepsydra i mam tekst typu "wystąpił błąd wewnętrzny aplikacji" - na pewno wszystkie błędy będą w logach. Krótka analiza pozwoli zoptymalizować zapytania i może zmienić sposób komunikacji, bo to co się aktualnie dzieje jest bardzo bardzo słabe.

Od teraz, do godziny 22:50 gra bedzie niedostępna...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd wydajnościowy serwerów podczas dużych walk.

Jesteś na mobilnej ?
Bo tak występuje na mobile i zawsze wyskakuje "wystąpił błąd ...." Gdy się nie może połączyć z grepolis (serwer) lub gdy się strasznie długo ładuje
 

DeletedUser19386

Guest
Odp: Błąd wydajnościowy serwerów podczas dużych walk.

Nie byłem na mobilinej, poprostu gra przestała odpowiadać.

Było dokładnie tak jak pisałem raporty z akcji o 22:30 spływały do godziny 00:40. Straciliśmy jako sojusz 2h ponieważ gdyby kolon wszedł nie byłoby możliwości wysyłania ogni, ponieważ zwyczajnie nie wiedzieliśmy czy kolon jest w mieście czy nie.

Dodatkowo wojska zawrócone w przedziale od 22:40 do godziny 00:40 ubywały z obrony miasta atakowanego, co jest juz totalnym nieporozumieniem. Zabrałem wsparcia o 23:00 czasu rzeczywistego a wyszło na to że zabrałem wsparcia z godziny 22:28 (na takim etapie był serwer) czyli przed wejściem kolona! Osłabiłem tym samym obronę zupełnie nieświadomie.
 
Do góry