[To nie błąd] Błąd z przebiciem?

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser15279
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser15279

Guest
Witam.
Ostatnio z koleżanką z sojuszu zaczęliśmy się zastanawiać, czy coś się dzieje z przebiciem, gdyż przy obstawie 40-50 ogni, transportery zaczęły padać jak muchy przy dosyć nie dużej ilości birem podstawianej przez obrońcę.
I tak powstało małe dochodzenie.

Dajmy na to przykład, że jeszcze wczoraj w Wiki do 23:35, przy ataku 27 ogniami, by nie tracić transporterów, oraz wszystkie jednostki wchodziły na ląd, może być w porcie maksymalnie 100 birem (przy założeniu morale 100%, bez bonusów, oraz przy 0% szczęściu).
Dowód przedstawia poniższy obrazek:
przeb.png


Zrobiłem również teścik, by sprawdzić prawidłowość powyższych mądrości:
przebicie.png

O dziwo przy 30 ogniach, a 100 biremach w obronie, straciłem 44% łodzi transportowych :mad:

Po kilku wiadomościach z supportem, zostało zmienione wiki, do którego wcześniej odsyłali, a w którym pisali że trzeba mieć tyle ogni ile na powyższym zdjęciu.

Aktualnie wygląda to tak:
przeb2.png




Reasumując:
Do tej pory by nie tracić łodzi transportowych i wszystkie jednostki transportowe przebijały się na ląd, przy 100 biremach potrzeba było 27 ogni (na przebiciu).
Teraz potrzeba 2x więcej ogni niż potrzeba było wcześniej, przez co wysyłanie ataków z przebiciem jest nieopłacalne, a badanie przebicia mija się z celem.

Każdy kto używał przebicia, dobrze wie, że przykład nr 1 z wiki był oddającym rzeczywiste możliwości jakie dawało przebicie.

Pytanie nasuwa się następujące.
Czy jest to błąd z przebiciem, czy jest to zmiana dodana podczas którejś z aktualizacji. Jeśli zmiana, to dlaczego nie było takich informacji.

Zapraszam do dyskusji doświadczonych graczy, którzy używali przebicia i wiedzieli jak ono działało, bo support za wszelką cenę chce udowodnić, że tak do tej pory ono działało :)

Ps. post ocenzurowany, by nie opisywać pracy administracji
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Błąd z przebiciem?

Najpierw poruszę dwie kwestie dotyczące wiki:
1. Dane publikowane na wiki bardzo często są danymi empirycznymi wynikającymi z badań przeprowadzanych między innymi przez graczy. Gra ewoluuje i dane te staramy się na bieżąco uaktualniać. Skoro wykryte zostało inne działanie czegoś to słusznym i naturalnym jest, iż dane zostały zmienione.
2. Każda zmiana wprowadzona na wiki ma swoje odzwierciedlenie w historii zmian, gdzie można zobaczyć również wcześniejszą wersję, pisanie o ukrywaniu czegoś nie ma sensu, skoro każdy może sobie te zmiany obejrzeć.
3. Z racji, iż niedługo gra ma być rebalansowana na wiki na pewno będą pojawiać się kolejne zmiany.

Teraz parę słów o zmianach:
1. Wszelkie publikowane informacje o zmianach opieramy na tłumaczeniu tekstu angielskiego dostarczanego nam przez osoby odpowiedzialne za ich wprowadzanie. Nie możemy więc napisać czegoś o czym nie zostaliśmy poinformowani. Doszukiwanie się więc drugiego dna nie ma sensu.
2. Nie wiemy, który z updatów zmienił zachowanie się jednostek morskich, ale chociażby w ostatnim 2.39 czytamy:
Zmodyfikowano badanie przebicie: do tej pory redukcja siły statków obliczana była tylko wtedy, gdy agresor przegrał walkę. Od teraz przebicie jest brane pod uwagę jeszcze przed rozpoczęciem walki.
Taką informację otrzymaliśmy i taka została opublikowana.
 

DeletedUser15279

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

Dziękuję za odpowiedź, jednak nie uzyskałem w niej żadnej odpowiedzi.
Wywnioskować z niej można jedynie to, iż nie wie Pan, czy aktualna sytuacja z przebiciem jest błędem, czy zamierzoną zmianą.
Dlatego też, skierowałem takie pytanie na forum, by można było szerzej podyskutować (jednak kasowanie postów innych osób, jest widać zamykaniem ust).

Wiadomym jest i naturalnym, że produkt, który się nie rozwija, z czasem przestaje interesować. I tak też wprowadzonych zostało wiele zmian, oraz wiele nowych jest w planach. I tak jedną z nich jest właśnie zmiana przebicia.

Przebicie miało zbyt mały wpływ na atakowanie wrogich miast i przedostawanie się do nich statków transportowych. Zmniejszymy szansę na przebicie się statku transportowego o 30%, jeśli gracz nie będzie posiadał tej technologii. W zamian badanie zwiększy szansę na dotarcie statku transportowego o dodatkowe 10% w porównaniu z obecną wartością.

Z powyższych słów rozumiem, iż przy atakach normalnych, trudniej będzie dotrzeć statkom transportowym na ląd, jednak przy użyciu ataku z przebiciem, zwiększy szansę dotarcia tychże statków o dodatkowe 10%! Czyli osoby, które słałyby normalne ataki, musiałyby się liczyć z tym, że mogą stracić część transporterów, przez co wiele wojsk zginie bez walki.

W obecnej sytuacji, którą opisałem widać czarno na białym, że w chwili obecnej tylko szaleńcy będą słać ataki z przebiciem dając przy tym potopić znajdujące w obstawie ognie, tylko po to by kilka transporterów więcej przetrwało.

Dajmy pewien przykład.
Zakładając, że obrońca będzie miał 100 biremek w porcie, my poślemy 3 ataki w obstawie 30 ogni, z ilością 100 transporterów (do tego szczęście 0%, bez dodatkowych bonusów).

I tak:
Przy atakach normalnych stracimy w sumie 89 ogni, oraz 75 transporterów, jednak zniszczymy wszystkie stojące w porcie biremy.

Przy atakach z przebiciem stracimy w sumie 90 ogni, 84 transportery, a w porcie zostanie 59 birem.

Więc jeśli tak wygląda w chwili obecnej przebicie i jest to zamierzona zmiana, taka jaką chcieli twórcy gry, by zachęcić osoby do badania przebicia i częstszego atakowania z nim, to zapewne w sposób znaczący "wzrośnie" liczba ataków z przebiciem.

Jest to taka mała dygresja z mojej strony, ale nie lubię jak mi ktoś mydli oczy, gdy widać czarno na białym, że przebicie jest skopane w chwili obecnej. Nie wiem od jakiego okresu tak jest, gdyż spory czas nie grałem, a jak wróciłem to nie używałem tego systemu, do chwili obecnej.

Bardzo bym prosił w imieniu wielu graczy, oraz swoim o skierowanie zapytania do programistów, bądź osoby, która będzie wiedziała, czy tak jak działa obecnie przebicie, jest prawidłowe.

Z góry dziękuję
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

Faktycznie znacznie osłabiono użyteczność odkrycia przebicie. uff.. znacznie trudniej teraz będzie bez przebicia (bo obecnie po prostu nie opłaca się z przebicia korzystać) wbić ogarniętemu graczowi atak offem lądowym nie topiąc połowy wojska lądowego na wrogich biremach... Ufff.... i jakie to teraz kalekie offy lądowe będzie się rychtować, skoro 1/3 czy nawet 1/2 populacji gospodarstwa trzeba będzie w mieście offowo-lądowym przeznaczyć na ogniki. imho poprzez tą zmianę znacznie zubożono rozgrywkę i niepomiernie ułatwiono życie defferom i budowlańcom, którzy i tak dosyć w tej grze mają już ułatwień.
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

A dlaczego nie powiadomiono graczy o tym ? Przebicie teraz nie ma sensu a ja tylko na marne traciłem pkt kultury żeby przerobić akademie i mieć w każdym ofie przebicie ! Teraz po proszę o zwrot punktów kultury a badanie możecie sobie skasować z akademii. Wszystko idzie w jednym kierunku, nie słuchacie graczy i ich pomysłów, próśb itd więc nie zdziwcie sie jak niedługo większa część odejdzie i poszuka sobie innej gry.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

Nwm czy nadal to jest, ale jak wcześniej grałem to zaczęły się rozmowy o z balansowaniu gry, podwyższeniu siły tego i tego, zmniejszenia kosztu tego i tego itd. Może by tam też to dopisać? ;p albo w propozycjach napisać taką propozycję, o zwiększenie siły przebicia, w sensie żeby było tak jak wcześniej.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

ja bym się pod taką propozycją obiema ręcami podpisał. na razie (przy obecnych parametrach przebicia) imho pozostaje w miastach offowo-lądowych przestawić się na latające mityki (wówczas wszelkie problemy z przebijaniem się przez biremy znikają:).

teraz wszelkie wielkie akcje kolonizacyjne na par-excellance aktywnych i rozumnych graczy nie będą miały zbytnio racji bytu, bo po co komuś nabijać punkty walki poprzez wysyłanie offów lądowych do potopienia? it makes no sense.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

ja bym się pod taką propozycją obiema ręcami podpisał. na razie (przy obecnych parametrach przebicia) imho pozostaje w miastach offowo-lądowych przestawić się na latające mityki (wówczas wszelkie problemy z przebijaniem się przez biremy znikają:).

teraz wszelkie wielkie akcje kolonizacyjne na par-excellance aktywnych i rozumnych graczy nie będą miały zbytnio racji bytu, bo po co komuś nabijać punkty walki poprzez wysyłanie offów lądowych do potopienia? it makes no sense.

Hmmm no ok, zabiorę się do napisania takiej propozycji ;P potem podrzucę wam tu linka do niej ;d
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

To ktoś korzysta z przebicia? o.o
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

To ktoś korzysta z przebicia? o.o

a cóż w tym dziwnego? wcześniej (zanim programiści innogames przebicie 'usprawnili') przebicie było nieodzownym odkryciem w miastach offowo-lądowych. cóż, z tego, że przy ataku z przebiciem zmniejszała się efektywność obstawy ogniowej, jeśli jednocześnie można było bez problemu wbić cały off lądowy w obstawie ok. 50 ogni nie topiąc transów z wojem na wrogich biremach. a teraz co? wystarczy klin z ok. 150 birem wstawionych przez obrońcę przed atak offem lądowym i połowa transów idzie pływać... (czyli mówiąc- krótko- obecnie atakując offem lądowym na aktywnego przeciwnika na innej wyspie po prostu nabijamy mu punkty za pół-darmo). No chyba, że ktoś w miastach offowo-lądowych będzie tworzył całe zagrody ogniowe po 100-150 ogni- wtedy się przebije... ale ile wówczas zostanie populacji na sam lądowy off? niewiele...

obecnie- wątpię żeby ktokolwiek już korzystał z przebicia, gdyż po 'usprawnieniu' przebicie kompletnie do niczego się nie nadaje...
 

DeletedUser11782

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

a cóż w tym dziwnego? wcześniej (zanim programiści innogames przebicie 'usprawnili') przebicie było nieodzownym odkryciem w miastach offowo-lądowych. cóż, z tego, że przy ataku z przebiciem zmniejszała się efektywność obstawy ogniowej, jeśli jednocześnie można było bez problemu wbić cały off lądowy w obstawie ok. 50 ogni nie topiąc transów z wojem na wrogich biremach. a teraz co? wystarczy klin z ok. 150 birem wstawionych przez obrońcę przed atak offem lądowym i połowa transów idzie pływać... (czyli mówiąc- krótko- obecnie atakując offem lądowym na aktywnego przeciwnika na innej wyspie po prostu nabijamy mu punkty za pół-darmo). No chyba, że ktoś w miastach offowo-lądowych będzie tworzył całe zagrody ogniowe po 100-150 ogni- wtedy się przebije... ale ile wówczas zostanie populacji na sam lądowy off? niewiele...

obecnie- wątpię żeby ktokolwiek już korzystał z przebicia, gdyż po 'usprawnieniu' przebicie kompletnie do niczego się nie nadaje...

obecnie to i ja nie wiem, zawsze można mieszać ataki np 2 floty ogni, off na przebiciu,1-2 floty ogni itd tylko czy takie ataki też będą miały sens jeśli ktoś się zabunkruje ? wszystko pójdzie na dno i znowu faworyzowany jest obrońca a inno twierdziło ze wprowadzi zmiany które spowodują zwiększenie częstotliwości ataków poprzez ulepszenie kilku jednostek off itd ale jak widać nadal nie polegają na opinii graczy... zrobili jedno wielkie "G" i są zadowoleni. Oczywiście jestem za tym żeby przebicie wróciło do starych właściwości !
 

DeletedUser

Guest
Odp: Błąd z przebiciem?

W końcu okazało się, że to nie jest błąd. Czyli tak właśnie miało być.
Wobec tego mam pytanie dlaczego o tak istotnej zmianie nie poinformowano graczy?
 

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Błąd z przebiciem?

W końcu okazało się, że to nie jest błąd. Czyli tak właśnie miało być.
Wobec tego mam pytanie dlaczego o tak istotnej zmianie nie poinformowano graczy?

Wszystko co mogliśmy na ten temat powiedzieć jest zawarte w II poście tego tematu. Jako wyjaśnienie od techników otrzymaliśmy informację, że nieprawidłowości w zakresie przebicia zostały naprawione updatem 2.39.
 
Status
Zamknięty.
Do góry