[To nie błąd] Błędny komunikat

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30699
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser30699

Guest
W zaklęciu zew oraz bobasek komunikat twierdzi że przyspieszenie rekrutacji wynosi 100% czyli natychmiastowo a tak naprawdę przyspiesza o 50% czyli o połowę... #Wstyd
 

DeletedUser29238

Guest
Taki przykład: przyspieszenie nie może się zerować, 1 szt. w 10 minut po przyspieszeniu 100% daje 2 szt. w ciągu 10 minut, lub 1 szt. w 5 minut.
 

DeletedUser30699

Guest
Co?

Komunikat. "Wszystkie zlecenia budowy złożone w porcie w ciągu następnych 4 godzin będą przyspieszone o 100%"
Aktualnie robię ogień w równo 15:00. Używam Zewu. Czas skraca się do 7:30. Czyli przyspieszenie wynosi 50%.

A to co piszesz to jest błąd w rozumowaniu. Przyspieszenie 100% to nie jest przyspieszenie dwukrotne tylko natychmiastowe. Spowolnienie 100% to spowolnienie dwu krotne, a przyspieszenie dwukrotne to przyspieszenie o 50%.
 

DeletedUser29184

Guest
Czas, w którym rekrutuje się jednostka to x, to jest nasze 100% więc nie da się przyspieszyć o wartosć wyższą niż 100% a kolega zakładający temat ma rację, komunikat jest błednie sformułowany
 

DeletedUser29184

Guest
Taki przykład: przyspieszenie nie może się zerować, 1 szt. w 10 minut po przyspieszeniu 100% daje 2 szt. w ciągu 10 minut, lub 1 szt. w 5 minut.
Tutaj jest piękny przyklad przyspieszenia o 50% 1 jednostka w 10minut a 1 jednostka w 5 minut, czas zmienił się o 50% bo czas jest tu przyspieszany a nie ilość jednostek
 

DeletedUser19924

Guest
Ile razy o tym będziemy dyskutować? W komunikacie jest informacja o przyspieszeniu prędkości produkcji, a nie skróceniu czasu.
 

DeletedUser30699

Guest
Misiek tak się procentów nie liczy. Prosty przykład promocja w markecie. Jest bluzka za 20 zł w sklepie. Obniżasz tą cenę o 50% i potem o kolejne 50% to ta bluzka ile kosztuje??

5zł. Czyli o 75% mniej niż cena początkowa.

Jeżeli odpalisz sobie Arystotelesa (60%) Zew (50%) badania (10%) i port (40%) to masz sumarycznie 160 :D
A tak naprawdę to przyspiesza o 92,8%
 

DeletedUser30699

Guest
Don. Zlecenie budowy będzie przyspieszone o 100%. Czyli czas budowy będzie przyspieszony o 100%. Czyli będzie się działo 100% szybciej. Czyli natychmiast. Przestańcie mylić skracanie o 100% od wydłużanie o 100%. Bo 100% oznacza całość a nie dwu krotność lub połowę. CAŁOŚĆ. Czyli albo wydłuża a CAŁOŚĆ czyli jest drugie tyle albo skraca o CAŁOŚĆ czyli do 0.
 

DeletedUser30699

Guest
I jeszcze na koniec wzór jak liczyć procenty. 1x(100-a%)(100-b%)(100-c%)... gdzie x oznacza wartość początkową oraz a,b,c oznacza bonusy w %.
 

DeletedUser29238

Guest
Jeśli o godz 0:00 zlecenie 10 minutowe przyspieszysz o 200 procent, to o której się zakończy? 10 minut przed rozpoczęciem? Jeśli samochód ma do przejechania 100 km i jedzie z prędkością 50 km na godzinę i przyspieszy o 100%, to będzie jechał zamiast dwóch godzin tylko godzinę, nie przyjedzie natychmiast po wyruszeniu.
 

DeletedUser30699

Guest
Misiek. Powiem Ci tak. Nie znam Cię i nie wiem na jakim edukacji jesteś ale ja za 2 miechy piszę maturę rozszerzoną z matmy i celuję w wynik 92% więc z całą pewnością mogę powiedzieć że wiem jak działają procenty.

Przestań mylić przyspieszenie o % z przyspieszeniem o krotność bo to mimo że chodzi o to samo to inaczej się liczy. To tak jakby do 2 galeonów wody wlać 2 litry wody i według twojego rozumowania razem jest 4 galeonów co jest kompletną bzdurą bo to około 2,35 galeona (1 galeon to 4,5 litra). Tak samo przestań mylić przyspieszanie czasu budowy (czyli zmniejszanie wartości) z przyspieszaniem prędkości pojazdu (czyli zwiększanie wartości)

PS: Odpowiadając na twoje pytanie to skończy się o 00:00 czyli natychmiast
 

DeletedUser29238

Guest
Nie wnikam w Twoje wykształcenie. Napisałem tylko jak te bonusy są skonstruowane. Możesz się z tym nie zgodzić.
 

DeletedUser30699

Guest
Procent. Jako procent. Sam w sobie. Jest niczym. Procent sam w sobie nic nie oznacza. Procent potrzebuje innej wartości. Jakiejkolwiek czy to prędkość samochodu, liczba ludności w Polsce. Czy czas na wybudowanie zapałki.
Gdy dasz taką wartość dla procenta to dopiero wtedy nabiera on sensu i coś oznacza. A dokładniej oznacza jakąś część tej liczby.
Spróbuj wyobrazić sobie to tak. Procent to bezkształtna masa. Która nic nie oznacza. Teraz dajesz mu jabłka sztuk 10. Załóżmy że ten nasz procent ma wartość 50 czyli 50%. I teraz dzieje się magia ten procent nagle z bezkształtnej masy zmienia się w jabłka. Sztuk 5. Bo 50% oznacza połowę całości. Gdyby to było 100% to zmienił by się w 10 jabłek. 10% w jedno. 200% w 20 jabłek. 0% w żadne jabłko, stałby się nicością i tak dalej. Procent oznacza CZĘŚĆ CAŁOŚCI. To teraz jak już mam nadzieję rozumiesz czym jest procent sam w sobie przejdę do kolejnej części.

Zacznę od klasyki. Bluzka w sklepie kosztuje 100 zł. Obniżasz cenę o 50% jej wartości początkowej. Ile kosztuje bluzka? - 50 zł. Bo 50% z 100 zł to 50 zł. Obiżka "o" czyli róznica a więc 100-50=50

Dalej teraz spodnie kosztują 60zł. Cena wzrosła o 40% ich wartości początkowej ile kosztują spodnie.
40% z 60 to jest 60*0,4=24: 60+24=84

Idziemy dalej. Bluza kosztuje 85 zł cena najpierw została obniżona o 40% a potem o 20% ile kosztuje bluza?
85*0.4=34: 85-34=51: 51*0.2=10.2: 51-10.2=40.8
Bluza kosztuje teraz 40.8 zł czyli 48% ceny początkowej.

I na koniec twoj przykład samochodu

Samochód jedzie z prędkością 60 km na godzinę i ma do przejechania 90km. Ile czasu będzie jechał samochód jeżeli zwiększymy jego prędkość o 200% prędkości początkowej.
200% z 60 to 120. Zwiększenie "o" czyli suma. 60+120=180 czyli przejedzie w 30 minut.

Oraz mój z bonusami

Czas wybudowania tiremy wynosi 15 minut. Skracamy ten czas o 100% wartości początkowej (bo tak jest napisane w komunikacie. Przyspieszenie czasu produkcji o 100% co oznacza skrócenie tego czasu o 100%) czyli 100% z 15 minut to 15 minut. Skrócenie czasu "o" czyli różnica. 15-15=0.

A klikam zew i mam 7 i pół.

Czy teraz już wiesz jak dziają procenty i widzisz że twój przykład samochodu nie ma sensu bo mówi o innym problemie
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30699

Guest
To nie jest tak że JA się z tym nie zgadzam. To matematyka się z tobą nie zgadza.
 

DeletedUser19924

Guest
Opis mówi, że rekrutacje będą przyspieszone o 100%, czyli zwiększy się prędkość ich rekrutacji o 100% Czyli zamiast rekrutować się z prędkością przykładowo 10, będą się rekrutować z prędkością 20...tyle w temacie. Nie dorabiaj tutaj niepotrzebnej ideologii.
 

DeletedUser29238

Guest
Nie da się ukryć, że właśnie o to chodzi. Choć może trafniejsze byłoby stwierdzenie, że rekrutują się 2 x szybciej.
 

DeletedUser19924

Guest
Nauka? Jak powiesz, że szybkość pracy w fabryce przyspieszy o 100%, to produkty będą z niej wypadać od razu?
 
opis działania bonusu wyspowego "szybsza rekrutacja" jest bardziej precyzyjny, jednoznaczny i zrozumiały bo występuje w nim kluczowe słowo czas:
czas potrzebny do ukończenia rekrutacji spada o 50%
 
Do góry