Badania dla miasta off i def

  • Rozpoczynający wątek lylf12
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
jakie najlepiej robic badania dla miasta off i deff
i dlaczego?prosil bym tez o przyklady jakie wy robicie badania i dlaczego?
 

DeletedUser

Guest
Opowiedz proszę, coś więcej:
-czy jesteś atakowany?
-czy chcesz zbierać surowce z wiosek rolniczych?
-czy masz daleko czy blisko do sojuszników?
-czy masz stały podgląd na Grepo czy raz lub dwa dziennie ?
Wtedy będę mógł Ci pomóc.
Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
jestem atakowany
chce zbierac surowce z wiosek rolniczych
mam nie zablisko do sojusznikow
podglad dwa razy dzienie
 

DeletedUser6842

Guest
Zdecydowanie zrób se konto deffowe (max.mur i max. wojsko def.)
 

DeletedUser

Guest
To ja też poproszę o poradę. Jakie badania robić? Na razie jestem nieatakowana, bo mam jeszcze ochronkę, ale w mojej okolicy jestem najsilniejszym graczem, więc póki co ryzyko niewielkie. Dostęp do grepo bez ograniczeń, sojuszników brak, ale mam zamiar wbić się do najsilniejszego w sojuszach morskich, tylko czekam żeby chociaż wyrobić ich średnią.
 

DeletedUser

Guest
Adamonia umiesz czytac?
ja sie pytam JAKIE BADANIA ROBIC DLA MIAST OFF I DEF a ty mi kazesz budowac mur i wojsko def
gdzie tu jest odp na moje pytanie?
czy ktos z graczy doswiadczonych odp mi na to pytanie?
 

DeletedUser

Guest
OFF lądowy
procarze, kawaleria, rydwany,(hoplici),katapulty
falanga

OFF morski
ognie, triremy, (ale polecam ognie)
taran

DEFF lądowy
łucznik, hoplita, szermierz, rydwan
straż miejska,

DEFF morski
biremy, triremy (polecam biremy)
--------------------------------------------------------------------------
obraz.aspx
 

DeletedUser

Guest
nie wiem moze zle zadalem pytanie to napisze najprosciej jak moge
czy ktos mi powie jak najlepiej wykorzystac 120 punktów badawczych dla miast offensywnych i defensywnych?
(tylko prosze nie piszcie mi zebym budowal mur ani jakie sa jednostki off i def bo to wiem)
 

DeletedUser

Guest
To dosyć trudne pytanie, bo zależy od stylu gry,
jednak na postawie tamtych informacji najlepsza wydaje się konfiguracja obronna + zbieranie surowców:
bo jak pisałeś (atakują Cię i wchodzisz na Grepo 2x dziennie a sojusznicy są daleko) -
-Szermierzy masz dostępnych i od początku ich produkuj - 0pkt
-ustaw sobie boginię Atenę i od 4 poziomu świątyni możesz szkolić Centaury a od 12 Pegazy
(do obrony b.wydajna jest wielokrotność: 100szermierzy/3Centaury/1Pegaz) - 0pkt
-Procarz - jakiś atak Ci się później przyda, ten jest tani i wydajny - 4pkt
-Łucznik - na początku dobry do zbierania surowców i chroni przed Hoplitami/Rydwanami - 8pkt
(końcowo, ze względu na obronę Centaurami, można zamienić na Hoplitów lub Kartografię)
-badanie Straż miejska sprawi, że Twój Oddział Obywatelski będzie silniejszy - 3pkt
-badanie Dyplomacja pozwoli Ci zbierać więcej surowców i rekrutować więcej jednostek
w ciągu dobry, z tej samej wioski rolniczej - 3pkt
-badanie Żądanie wojsk umożliwia bezpośrednią rekrutację wojsk z wiosek rolniczych,
więc w razie częstych ataków jest godne uwagi - 4pkt
-badanie Łup - zwiększy ilość zwożonych surowców z wiosek rolniczych (max 6005)
oraz zwiększy możliwości rekrutacyjne jednostek w trakcie Żądania wojsk - 3pkt
-Ceramika - 4pkt / 2500wiecęj miejsca w magazynie na każdy surowiec to wystarczający komentarz
-Instruktor - zamiast 100 wyprodukujesz 110 danych jednostek w tym samym czasie - 4pkt
-Birema - bardzo przydatny w obronie statek - 8pkt
-Meteorologia - szybszy atak lądem i powietrzem / szybsze zbieranie surowców - 4pkt
-Statek Ogniowy - prędzej czy później i tak Ci się przyda - 8pkt
-Obowiązek służby wojskowej - zamiast 100 wyprodukujesz 110 danych jednostek za te same surowce - 4pkt
-Budowniczy statków - zamiast 100 wyprodukujesz 110 danych jednostek morskich w tym samym czasie - 6pkt
-Katapulta - zbiera najwięcej surowców (jest jednak powolna),
przyda się do rozbicia muru (atak też będzie Ci potrzebny) - 8pkt
-Statek kolonizacyjny - 0pkt
-Szybka łódź transportowa - w razie potrzeby wysłania wsparcia do drugiego miasta pozwoli zrobić to szybko - 8pkt
-Pług - 200 dodatkowych mieszkańców których nigdy dosyć - 4pkt
-Koje - więcej mieszkańców na łodziach to mniej potrzebnych łodzi - 6pkt
-Falanga - 10% silniejsza obrona lądowa w mieście i atak z miasta jednostkami lądowymi - 9pkt
-Przebicie - bardzo przydatne gdy to Ty będziesz atakował a przeciwnik zastawiał miasto biremami - 6pkt
-Matematyka - zamiast 100 wyprodukujesz 110 danych jednostek morskich za te same surowce - 6pkt
-Taran - 10% silniejsza obrona morska w mieście i atak z miasta jednostkami morskimi - 10pkt
-Podbój - 0pkt

No i uskładaliśmy 120pkt z Akademii.
Jest to dosyć uniwersalny rozkład z nieco bardziej obronną nutą i dokładnie wykorzystuje dostępne punkty badań.
Ma jeden minus:
Trzeba szybko rozbudować świątynie do 12 poziomu aby móc wyprodukować Pegazy,
bo obrona Szermierzami i Łucznikami (w możliwie najlepszej proporcji: 65Szermierzy na 35Łuczników)
jest podatna na ataki Kawalerią i Harpiami.
Pegazy idealnie rozwiązują ten mały minus.

Jest to tylko propozycja rozplanowania badań.

Pozdrawiam.
 

DeletedUser

Guest
oprócz meteorologi sie zgadza, bo ona słuzy tylko do wojsk lądowych, jeszcze mozna polemizować na temat bogów, bo zeus też nie był by zły... za 50 łask masz rydwan który dobry jest w deffie i minotaur lepszy bedzie w deffie od pegaza
 

DeletedUser

Guest
CO do tej konfiguracji def

Czy nie lepiej wybrac za boga Posejdona ??
Ma potezna hydre ktora zatapia statki oraz Cyklopa ktory jest bardzo silny w ataku 756 (broń dystansowa) , oraz "Można go pokonać tylko bronią tnącą".
JA jestem nowym graczem ale jak porownuje na Wiki to wydaje mi sie ze Posejdon bedzie lepszy od Ateny.
Poprawcie mnie jesli sie myle :)
BO za jakis czas rowniez bede wybieral bustwo :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
posejdon może być dobry jak na wyspie masz -drewno
Posejdon jak masz drewno na minusie na swojej wyspie
Zeus Jak chcesz mieć silne bestie
Atena jak chcesz żeby na twoich żołnierzy działała heroiczna siła albo sowa
Hera służy do rozwoju miasta
 

DeletedUser

Guest
Dzieki

A jeszcze jedno pytanie. Jaka obrac najlepiej sceizke rozwoju. Budowac jak najwyzszy poziom Senatu na poczatu czy moze na poczatku kopalnie ?? I ktorą scieżkę na początku przeważyć koszary -> akademia czy mur -> świątynia ??
Z góry dzieki za odpowiedz :)

Pozdrawiam
 

DeletedUser

Guest
Zależy czy chcesz się rozwijać militarnie czy gospodarczo

Rozwój militarny
Akademia-badania-birema-ogniowe-thirema-procarz-łucznik-kolonizator-przebicie-podbuj-dyplomacja
to są najważniejsze żeczy co do rozwoju militarnego

rozwój gospodarczy
1 świątynia aby szybko wzmacniać czary
2 mur do 25 lvl aby przy przejęciu ciebie miał ktoś dużo roboty
3 kopalnie i obuz drwali jak chcesz aby szybko wzrastały twoje surowce Aby zbadać podbuj
magazyn musi mieścić 16 tyś surowców
port 20lvl
Akademia 28lvl
 

DeletedUser

Guest
roki88 z tymi bogami to zależy jak chcesz grać czy deff czy off, zeus na poczatek bedzie dobry, bo za 50 łask daje rydwana który bedzie dobry do obrony i do ataku i mionotaur jest dobry w deffie, posejdon o którym mowiłes to bog bardziej do offa i to jak juz bedziesz miał flote, a żeby miec hydre to i swiatynie na 22 poziomie ;) here zaliczyłbym też do deffa, jak by ktos atakował mozesz zarzucic "tęsknote" za 30 łask daje jakies marne surowce, here opłaca sie mieć pozniej jak bedziesz miec kopalnie na wysokich poziomach bo za 120 łask zwieksza wydobycie surówki o 50%, Atena moim zdaniem to typowy deff, no musisz sobie poczytac co kto daje i pamietaj ze zawsze mozesz zmienic ;)
 

DeletedUser

Guest
Dzieki za odpowiedz niXi i Szubstar

No na poczatek będe się chciał rozwinąć defa. Dlatego zastanawiam sie nad Zeus albo Atena. Przestudiowalem jednostki ale ciezko cos wybrac bo jedne sa lepsze w jednym a drugie w innym. Chociaz wydaje mi sie ze jednostki zeusa sa silniejsze troche w ataku( Minotaur - atak 420 , Mantykora - atak 945 (to juz calkiem masakra) no ale obrona slaba :( ) no ale ateny wydaja sie silniejsze w obronie (Pegaz obrona 900 i atak tylko 100) . Dlatego prosze o wypowiedzenie sie kogoś kto już nimi grał, bronił bądź atakował miasta i które są lepsze.

Pozdrawiam :)
 

DeletedUser

Guest
No na poczatek będe się chciał rozwinąć defa. Dlatego zastanawiam sie nad Zeus albo Atena. Przestudiowalem jednostki ale ciezko cos wybrac bo jedne sa lepsze w jednym a drugie w innym. Chociaz wydaje mi sie ze jednostki zeusa sa silniejsze troche w ataku( Minotaur - atak 420 , Mantykora - atak 945 (to juz calkiem masakra) no ale obrona slaba :( ) no ale ateny wydaja sie silniejsze w obronie (Pegaz obrona 900 i atak tylko 100) . Dlatego prosze o wypowiedzenie sie kogoś kto już nimi grał, bronił bądź atakował miasta i które są lepsze.

Pozdrawiam :)

Jak liczysz sile / obrone jednostek, nie patrz na same wartosci, tylko policz ile taka jednostka ma ataku/obrony na jednego mieszkanca. Czasem x zwyklych jednostek jest lepsze niz jedna mityczna (zuzywajaca tyle samo mieszkancow).
 

DeletedUser

Guest
tak jak u góry jest jak patrzysz na siłe to po mieszkańcach się patrzy
 

DeletedUser

Guest
roki88 z tymi bogami to zależy jak chcesz grać czy deff czy off, zeus na poczatek bedzie dobry, bo za 50 łask daje rydwana który bedzie dobry do obrony i do ataku i mionotaur jest dobry w deffie, posejdon o którym mowiłes to bog bardziej do offa i to jak juz bedziesz miał flote, a żeby miec hydre to i swiatynie na 22 poziomie ;) here zaliczyłbym też do deffa, jak by ktos atakował mozesz zarzucic "tęsknote" za 30 łask daje jakies marne surowce, here opłaca sie mieć pozniej jak bedziesz miec kopalnie na wysokich poziomach bo za 120 łask zwieksza wydobycie surówki o 50%, Atena moim zdaniem to typowy deff, no musisz sobie poczytac co kto daje i pamietaj ze zawsze mozesz zmienic ;)

Co do Hery to tęsknotę rzeczywiście można rzucić. Ale tego boga głównie wybieraja gracze grający bardzo ofensywnie. Nowonarodzony wojownik to w początkach gry najbardziej poszukiwany czar. Harpie po przeliczeniu na łaski wychodzą tez całkiem nieźle w ataku, chociaz słabiej od mantykor. A mają jedną dużą zaletę. Są najlepsze z mitycznych do farmienia. Co do meduz to się nie wypowiadam, bo robie tylko lotne.
Pamiętam gdzieś na początku joty ktos zrobił w soju ankiete na temat wyboru 1 boga. Wyszło, ze jakieś 90 % wybrało Herę, 1 odsoba Posejdona, a pozostali Zeusa.
 
Do góry