Badanie

  • Rozpoczynający wątek volveryin7
  • Data rozpoczęcia

Jak pomysł

  • Ciekawy

    Głosy: 11 42,3%
  • Trochę niedopracowany

    Głosy: 7 26,9%
  • Obojętne

    Głosy: 2 7,7%
  • nuuda...

    Głosy: 6 23,1%

  • W sumie głosujących
    26
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam szanownych forumowiczów

Mam pomysł by wprowadzić nowe badanie - Lustra Archimedesa

Pierwsze lustra zostały opatentowane przez starożytnych Greków i wymyślone zostały przez Archimedesa - niewiarygodnie uzdolniony filozof i matematyk jak na tamte czasy. Czas, miejsce, wynalazek pasuje do Grepolis.
Lustra te można by wykorzystać jako obronę przed okrętami jak to miało być w planach Archimedesa - dziesiątki luster skupiające słońce na okrętach wroga podpalając je... Jednak narzeka się na ułatwienia dla obrońców dlatego trzeba by wymyślić jakie zastosowanie w ataku miały by takie lustra/zwierciadła :) Może specjalny rodzaj okrętów z takimi lutrami ??

Mam nadzieję że takiego wątku nie było...ja przynajmniej takiego nie znalazłem

Czekam na propozycje ! :cool:
 

DeletedUser

Guest
pomysł nawet ciekawy, ale nie wiem czy wiesz - ten motyw z lustrami nie zdał egzaminu:) więc odpada (z taką wyobraźnią myślę że wpadniesz na jakiś ciekawy pomysł który miałby szanse zaistnieć)

specjalne okręty - odpadają... nie było takich w starożytnej Grecji a Grepo to nie Ika gdzie nawet balony i strzelców mają. poza tym statkami buja na fali więc mało przydatne jest przyczepianie do nich luster, soczewek, itd.
 

DeletedUser

Guest
Początkowo pomysł miał być dla obrońcy ale na to tak się zrzeńdzi...
 

DeletedUser

Guest
Moim zdaniem beznadziejny pomysł ponieważ ty masz lustra i rozwalasz każdy atak to w jaki sposób można przejąć wiochę.Proponuję do twojego tematu dopisać że lustra można wykorzystać za 500 łaski i niszczą one 25% floty atakującej .
 

DeletedUser

Guest
tylko ze w sumie nie wysliles sie i nie chcialo ci sie pomyslec co jak
nie tu co oceniac i nawet sie wypowiedziec bo nie ma oczym

zwierciadlo archimedesa i tyle , tylko gdzie ono jak je stosowac co ono daje , na co dziala ?

ogolnie pomysly bez jakiejs podstawowej koncepcji powinne leciec do kosza
bo to kazdy moze napisac glupi moze napisac np
nozyczki, kamien, proca , kusza, ckm , kałasznikow, fajne przedmioty , ale wymyslcie co i jak

kłania sie czytanie ze zrozumieniem:

Lustra te można by wykorzystać jako obronę przed okrętami jak to miało być w planach Archimedesa - dziesiątki luster skupiające słońce na okrętach wroga podpalając je... Jednak narzeka się na ułatwienia dla obrońców dlatego trzeba by wymyślić jakie zastosowanie w ataku miały by takie lustra/zwierciadła :) Może specjalny rodzaj okrętów z takimi lutrami ??

po co podawać 'lustra dawałyby 5% obrony', skoro i tak twórcy gry sami ustaliliby poziom. podobnie z poziomem akademii na którym można by odkryć - sie dopracuje. pomysł nawet jeśli był na innym forum, to póki w innej grze go nie ma, nie można mówić o kopiowaniu od konkurencji.
 

DeletedUser

Guest
Ikariam?? Weź nie żartuj sobie za mnie... Tak nisko jeszcze nie upadłem żeby grać w to, to... (aaa nieważne co...) dłużej niż minutę... Oskarżasz mnie o plagiat, kopiowanie pomysłów z konkurencji?? Proszę bardzo ale Ja jeszcze nigdy nie podkradłem pomysłu z jakiegoś innego forum.
 

DeletedUser

Guest
zajrzałem właśnie na forum ika i rzeczywiście pomysł takowy tam istnieje. tam jednak napisano o oślepianiu jednostek przeciwnika. tu z kolei autor mówi o podpalaniu statków. jest więc różnica i raczej nie ma mowy o plagiacie ;) jedynie w nazwie jest podobieństwo.

volveryin7 pomyślałem by działanie brander połączyć z tymi lustrami (np. zwiększenie skuteczności brander)
 

DeletedUser

Guest
Właściwie można by ale zaopatrzenie statków w takie coś jest drogie i po za tym co by one robiły? Przecież i tak po bitwie brandery toną...

Edit.
Podpalały by dwa statki?
 

DeletedUser

Guest
Tak naprawdę to niebyły lustra tylko wypolerowane tarcze hoplitów z brązu.
Proponowałbym żeby to badanie miało taką notkę:

Po opracowaniu "Luster Archimedes'a" twoje miasto staje się 5% skuteczniejsze w obronie na morzu.
albo coś na ten gust no chyba że mamy zamiar tworzyć nową jednostkę "Chłop z Lustrem" -.- I raczej dożucanie ich na pokład branderów to średni pomysł.
 

DeletedUser

Guest
jednostki albo nowe budynki (np dodatek do muru): stawiałoby się lustra obsługiwane przez iluś tam ludzi:)

o! mam kolejny pomysł... stawiani byliby gdy mamy wolnych ludzi w mieście (oczywiście jakieś ograniczenie, np max 400 ludzi) na jakis czas (np 12h) no i działaliby oczywiście tylko w dzień:) spowalniałoby to prace w mieście (wydobycie) i dawali jakis bonus obronny przeciwko statkom (bo straż miejską mamy przeciwko lądowym jednostkom)
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Ciekawy pomysł, jednak akademia oferuje wystarczającą ilość badań. Każdy gracz może wybrać wygodną dla siebie kombinację.

Dodatkowo, próby udowodnienia skuteczności zwierciadeł faktycznie się nie powiodły się.
 
Status
Zamknięty.
Do góry