[Dobry] Ban? Ale za co?

  • Rozpoczynający wątek Kurczak Dozymetryczny
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser

Guest
FAQ: Ban? Ale za co?



₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ Informacje podstawowe ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Czym jest ban?
Ban jest to tymczasowe (np. 5 dni) lub permanentne (konto nigdy nie zostanie odblokowane) zablokowanie konta gracza, który złamał regulamin obowiązujący w grze.

Czym jest regulamin?
Regulamin jest to zbiór zasad postępowania, których nieprzestrzeganie jest karane blokadą dostępu do konta.

Jakie są rodzaje blokad?
W grze występują dwa rodzaje blokad:
- Światowa - nakładana tylko na świecie, na którym został złamany regulamin. Może zostać nałożona z ochroną bądź bez ochrony przed atakami.
- Globalna - nakładana na wszystkie światy, bez względu na to, na którym świecie został złamany regulamin. Nakładana jest zawsze bez ochrony przed atakami.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ A gdy jest już ciemno... ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Nie mogę zalogować się do gry. Czy to znaczy, że dostałem bana?
Jeżeli po próbie zalogowania widzisz podobny komunikat, to znaczy, że zostałeś zablokowany.

Komunikat jest, ale brzmi: "Zostałeś zablokowany w związku z potwierdzonym doniesieniem lub skargą". O co chodzi?
Jeżeli widzisz taki komunikat, oznacza to, że zostałeś zablokowany za wysyłanie obraźliwych lub wulgarnych wiadomości prywatnych do innych graczy.

A co oznacza komunikat: "(Wielokrotne) wykorzystywanie niedozwolonego oprogramowania (na przykład skryptów lub botów) umożliwiającego automatyczną grę"?
To znaczy, że zostałeś zbanowany za używanie botów lub skryptów, które są niezgodne z zasadami.

Za co zostałem zbanowany?
Powód blokady podany jest w polu "Powód" komunikatu o blokadzie:

zl3crl.png

Ile czasu potrwa blokada konta?
Czas trwania blokady zależy od rodzaju przewinienia i został podany w polu "Powód" komunikatu o blokadzie:

2wcg11z.png

Wczoraj upłynął czas trwania blokady. Dlaczego nadal jestem zablokowany?
Po upływie czasu trwania blokady należy napisać sprzeciw z prośbą o odblokowanie konta, jeśli taka informacja znajduje się w polu "Powód" komunikatu o banie:

2po3alz.png

Zostałem zbanowany w poniedziałek na 5 dni, dziś jest piątek, proszę o odblokowanie konta.
Blokada została nałożona w poniedziałek, więc jeden dzień mija we wtorek, dwa dni w środę, trzy dni w czwartek, cztery dni w piątek, pięć dni w sobotę. Zgłoś się jutro, a konto zostanie odblokowane.

Wczoraj upłynął czas trwania blokady za multikonto. Pisałem sprzeciwy, ale moje konta nadal są zablokowane.
Zgodnie z tym, co napisane jest w polu "Powód" komunikatu o blokadzie, po upływie czasu trwania blokady należy napisać sprzeciw z prośbą o odblokowanie konta - należy wybrać, które z kont ma zostać odblokowane. Należy pamiętać, że odblokowane zostanie tylko jedno konto:

dvrlmu.png

Zostałem zablokowany na 5 dni a nie na 5 dni i 3 godziny. Dlaczego nadal jestem zablokowany i nikt nie odpowiada na moje sprzeciwy?
Nie jesteśmy robotami siedzącymi 24h/d przed komputerem. Wielu z nas ma szkołę lub pracę, rodziny, życie osobiste. Kiedy admin zajmujący się sprawą pojawi się przed komputerem, na pewno zostaniesz odblokowany.

Ale ja płacę regularnie za opcje premium, więc wymagam szybkiej reakcji!
Wśród opcji premium z jakich korzystasz nie ma opcji natychmiastowej odpowiedzi ze strony supportu. Każdy z nas poświęca swój wolny czas na pracę w Teamie, dlatego nie zawsze odpowiedź jest natychmiastowa. Staramy się jednak, by konta odblokowane były jak najszybciej.

Czy podczas blokady moje miasta mogą być atakowane?
Ochrona przed atakami lub jej brak zależy od przewinienia, a informacja na jej temat znajduje się zarówno w polu "Powód" komunikatu o blokadzie jak i pod nim:

2hodbn6.png

Przed zbanowaniem aktywowałem kapitana i dowódcę. Czy ich bonusy działają podczas blokady w razie ataków?
Tak.

Przed zbanowaniem aktywowałem zarządcę. Nie mogę teraz z niego korzystać. Czy odzyskam złoto?
Nie.

Zostałem zablokowany na zawsze. Na koncie mam niewykorzystane złoto. Mogę odzyskać pieniądze za nie lub przelać złoto na nowe konto?
Nie.

Ale ja nie złamałem regulaminu. Co mogę zrobić?
Pod powodem blokady znajduje się link do kontaktu z supportem w sprawie blokady (Support »). Za jego pomocą można kontaktować się zarówno w sprawie odblokowania konta po odbyciu kary, jak i w sprawie oczyszczenia się z zarzutów.

Powinniście ostrzegać lub pytać i prosić o wyjaśnienie zanim zablokujecie.
Nie powinniśmy.

Nie macie żadnych dowodów, że to zrobiłem.
Mamy.

Pokażcie mi te dowody.
Nie. Nie ujawniamy informacji na temat metod działania supportu i sposobów wykrywania przewinień, ponieważ mogłyby one dać graczom wskazówki jak złamać zasady i nie zostać ukaranym.

Gracze z sojuszu ~GREPO~ też łamią regulamin. Dlaczego ich nie banujecie?
Jesteśmy tylko ludźmi. Nie mamy możliwości blokowania wszystkich na raz w tym samym czasie, jednak sprawdzę zgłoszenie i jeśli się potwierdzi, winni zostaną ukarani.

Ale my mamy zaznaczone współdzielenie łącza. On jest na wyjeździe i opiekuję się jego kontem. Dlaczego nas zablokowaliście?
Regulamin wyraźnie zabrania przekazywania haseł do kont i grania za innego gracza. Zaznaczenie współdzielenia łącza nie jest w tym przypadku legalizacją tego wykroczenia.

Chciałbym się dowiedzieć, czy mój ban to sprawka zgłoszenia kogoś z wrogiego sojuszu.
Administracja nie ujawnia ani czy blokada wynika ze zgłoszenia, ani kto był ewentualnym zgłaszającym.

Czy istnieje w tej grze Pręgierz?
Nie. W Grepolis wszelkie informacje na temat blokady przekazywane są tylko na linii zbanowany-administracja. Osobom trzecim takich informacji nie przekazujemy.

To skąd gracze z wrogiego sojuszu wiedzą o mojej blokadzie?
Przyczyn może być kilka:
- Po pierwsze, jeżeli ban jest z ochroną, osoba próbująca atakować jest informowana o braku możliwości atakowania.
- Po drugie, w sojuszu może być osoba, która donosi wrogiemu sojuszowi. Jeżeli info o blokadzie zostanie przekazane sojusznikom, osoba taka może przekazać informację wrogowi.
- Po trzecie, obserwacja postępów konta (strony typu Grepostats lub osobiste sprawdzanie czy dany gracz się rozwija) może doprowadzić gracza do wniosku, że skoro od np. 3 dni komuś nie przybywa punktów i nie ma włączonego urlopu, a można go atakować i nikt nie reaguje na ataki, to albo gracz stracił dostęp do neta, albo zrezygnował, albo został zablokowany bez ochrony.
- Po czwarte, ktoś może zgłosić gracza i obserwować wspomnianą wyżej aktywność i wysunąć z niej wniosek, że zgłaszany gracz został zablokowany.

Admin, który zajmuje się moja sprawą jest niekompetentny. Uważam, że zostałem zablokowany bezpodstawnie. Czy mogę rozmawiać z kimś, kto lepiej przyjrzy się mojej sprawie?
Możesz poprosić administratora zajmującego się Twoją sprawą o przekazanie sprawy innemu administratorowi.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ Ponad prawem ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Zostałem zablokowany na 5 dni. Minęły już 3. Czy mógłbym zostać odblokowany wcześniej?
Nie.

Dajcie chociaż ochronę przed atakami.
Nie.

Płacę regularnie za premium. Odblokujecie wcześniej?
Płacenie za premium nie ma nic do rzeczy. Każdego gracza w równym stopniu dotyczy Regulamin.

Ale ja nie wiedziałem, że zabrania tego regulamin. Odblokujecie wcześniej?
Nie. Rozpoczynając grę zaakceptowałeś jej zasady. Nieznajomość ich nie zwalnia od kary.

Ale ja mam zaznaczone współdzielenie. Nie możecie blokować moich kont.
Możemy. Zaznaczone współdzielenie łącza nie jest legalizacją multikonta.

Zablokowaliście wszystkie moje konta. Możecie odblokować chociażby dwa?
Nie. Odblokowane zostanie tylko jedno.

Dostałem bana globalnego na zawsze. Minęło już trzy tygodnie. Myślę, że kara trwa wystarczająco długo. Odblokujecie?
Nie.

Dostałem bana globalnego na zawsze. Zrozumiałem swój błąd. Odblokujecie?
Bardzo mnie cieszy, iż zrozumiałeś swój błąd, jednak konto nie zostanie odblokowane.

Obiecuję/przysięgam/zaklinam się - to już więcej się nie powtórzy. Zdejmiecie bana globalnego?
Oczywiście, że się nie powtórzy - konto nie zostanie odblokowane.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ Sytuacje różne takie i podobne ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


ael ja kcem bo zabokowane moie kąto dlacezgo aaaaaa
Po długiej i wnikliwej analizie Twojego zgłoszenia z przykrością zawiadamiam, że nie byłem w stanie uzyskać jednoznacznej interpretacji Twojej wypowiedzi. Obawiam się, że jest ona niezrozumiała.

sdf slvohyma dmgkapxm kmgkssaa
Z przykrością stwierdzam, iż język androidów jest dla mnie niezrozumiały. Proszę porozumiewać się w języku polskim.

[CENZURA po raz pierwszy]
Jeżeli nie starasz się w chwili obecnej o blokadę na support, to proszę o wypowiadanie się bez wulgaryzmów, gdyż następna tego typu wypowiedź może doprowadzić do wspomnianej blokady.

[CENZURA po raz drugi]
Również pozdrawiam i życzę miłego odpoczynku!

To co zrobiliście to kradzież i pogwałcenie praw, to jest niezgodne z Konstytucją i zasadami demokracji! Idę z tym na policję a sprawa zakończy się w sądzie
Życzę miłego spaceru do najbliższej komendy policji, kancelarii adwokackiej i prokuratury.


₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪ Jak uniknąć bana ₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪₪


Chciałbym uniknąć bana w grze. Czy jest na to jakiś tajny sposób?
Owszem, jest. W celu uniknięcia blokady zapoznaj się z niniejszą stroną a następnie przejdź na stronę http://pl.grepolis.com/ i zaloguj się (jeżeli nie masz konta - zarejestruj się, a następnie zaloguj) i graj według wskazówek zamieszczonych we wspomnianym na początku linku.


Serdeczne podziękowania dla Robin65, agnieszkaa, Shannqa, [profil]Red Slayer[/profil] oraz yetj za pomoc w tworzeniu powyższego FAQ.

FAQ został zaktualizowany przez Shannqę.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry