Blokada portu

Jakie jest Twoje zdanie na temat propozycji?

  • Jestem za jej wprowadzeniem

    Głosy: 52 59,8%
  • Jestem za jej wprowadzeniem ,ale nie za wszystkimi jej elementami(którymi?)

    Głosy: 3 3,4%
  • Jestem przeciw jej wprowadzeniu(czemu?)

    Głosy: 22 25,3%
  • Nie mam zdania/Obojętnie

    Głosy: 10 11,5%

  • W sumie głosujących
    87
Status
Zamknięty.

DeletedUser8642

Guest
To jest dobre, rujnowanie miast (nie tylko muru) jest dobre i dobre są jakieś nowe akcje szpiegowskie, zatrucie wody, podpalenie miasta..
czekam na to wszystko w eresji 3.0
 

DeletedUser

Guest
Ikariam?

Blokowanie portu, to, jak dla mnie, faktycznie mogłoby być urozmaicenie...
Był jakiś podpunkt, który nie przypadł mi do gustu, ale poszedł w niepamięć...
Dane liczbowe optymalne (lvl portu ~> ilość trirem do blokady), badanie jak najbardziej, szpieg musiałby mieć utrudnioną drogę, powiedzmy: minimalna ilość srebra musi wynosić koszty budowy jednostek w blokadzie (samego srebra lub ogółu wziętego razem)
W ikariam jest taka opcja, uwielbiałem z niej korzystać, lecz...w innym celu...
I z tej przyczyny mam pomysł zawarty w pytaniu:
Co z surowcami handlarzy, którzy szli w stronę miasta przed założeniem blokady, lecz..."rozbili" się o nią?
Surowce na stracenie, czy dla blokera?
:-D
jak widać, przy okazji podałem dwie propozycje...co Wy na to? ;D
 

DeletedUser

Guest
Uważam, że nie. Atakując ogniami zaraz ktoś je rozwali(wszyscy wiemy jakie one są w obronie)
Nie opłaca się tracić statków ogniowych.
 

DeletedUser

Guest
Co z surowcami handlarzy, którzy szli w stronę miasta przed założeniem blokady, lecz..."rozbili" się o nią?
Surowce na stracenie, czy dla blokera? :-D


Myśle że powiny iść dla blokera i był by kolejny plus dla blokowania :) .
 

DeletedUser

Guest
Pomysł bardzo dobry, przyda się szczególnie obrońcom...
 

DeletedUser10621

Guest
rozwiazanie takie istnieje w ikariamie. jedyna roznica to ta ze tam nie da sie przejmowac miast. blokade stosuje sie aby nie pozwolic dojsc wsparciu z innych miast. blokujemy porty na calej wyspie. wyspa jest nasza i robimy z wojem przeciwnika co chcemy. podobna sytuacja w naszej grze doprowadzila by do tego ze mocniejsi gracze lub sojusze bez trudu zajmowali by cale wyspy. jak dla mnie odpada. moge sie zgodzic na ostrzal miast( ale w starozytnej grecji nie istniala artyleria) lub blokade poru w celu zapobiegnieciu wymianie surowcow.
 

DeletedUser

Guest
blokadą można by było zatrzymać fenickiego handlarza, ale to też bez sensu...
 

DeletedUser

Guest
Odp: Blokada portu

I potężni gracze mają ułatwione zadanie bo zablokują port i miasto jest ich. Jestem na NIE.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Odp: Blokada portu

opcja fajna. wiele urozmaici będą problemy co prawda bo to da ogromną przewagę agresorowi(a małą żeby nie powiedzieć bardzo małą obrońcy) i zmusi do gry znacznie dłużej i częściej niż teraz ale ogólnie jestem za.

ps: blokada miasta mogła by być widoczna na mapie(dla wszystkich/sojuszników) tak jak jest to na iku co do przejmowania surki od transportów w przypadku blokady to ja bym się i może zgodził(ale jakiś % ładunku a nie całość wiezionego) tylko że tiremy musiały by dostać luk transportowy/ładunkowy a jak wiadomo nie mają go więc bardziej prawdopodobne wersja będzie że towar się potopi(zwłaszcza że na miejscu kupców ja bym surowców wrogowi nie oddał)

ps2: a co z przebiciem(badanie)? rozumiem że będzie działało normalnie tak jak obecnie?? jeśli tak to ja już mam dla niego zastosowanie(które niezbyt by się wam podobało) :D
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Blokada portu

I potężni gracze mają ułatwione zadanie bo zablokują port i miasto jest ich. Jestem na NIE.

Potężny gracz wjedzie Ci z kolonem i miasto jest jego.
To ma taki sam sens.

Jeżeli gracz ma przewagę a ktoś od razu zakłada że przegrywa to i blokada tu nic nie zmieni,wystarcza kolon.

blokadą można by było zatrzymać fenickiego handlarza, ale to też bez sensu...

Ja i tak z niego nie korzystam,ale oczywiście by go blokowało,miasto odcięte od morza w 100% ,nic nie przejdzie :)

Co do jednostek lądowych to trzeba by dopracować,bo tego nie ująłem - mój błąd.Istniały by chyba dwie opcje,albo transportowce wracają całe i zdrowe,albo tyle co ma się utopić to utonie a reszta wróci.Nie ma sensu żeby najpierw przebijały się przez blokadę,potem przez flotę,a na sam koniec niedobitki wychodzą na ląd.


Jeżeli chodzi o surowce to sądzę że szły by dla blokera,ktoś nie potrafi zadbać o bezpieczność handlu to bonus dla wroga :)
 

DeletedUser

Guest
Odp: Blokada portu

Popieram, ale w końcu to będzie nowe badanie czy będzie w badaniu "przebicie"?
 

DeletedUser

Guest
Odp: Blokada portu

Mi się pomysł podoba i byłbym za wprowadzeniem tego. Urozmaici to grę :)
 

DeletedUser7343

Guest
Odp: Blokada portu

Jak wypowie się więcej zadowolonych osób :)
 
Status
Zamknięty.
Do góry