[To nie błąd] Blokowanie rozbudowy cudów ,przed czasem pokoju

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser13316
  • Data rozpoczęcia
Magorp O widzę,że specjalnie sprawdziłeś ile mam miast haha Nigdzie nie napisałam, że tylko SBVN miało takie możliwości . I dla uściślenia tylko 2 z 3 założyłam na palikach a resztę podbiłam .A do końca serwera jeszcze daleko .
Oczywiście masz racje każdy miał możliwość skorzystania z opcji wychodzę z soja i rozbijam wojo sojuszników na złotych ( mnie ta przyjemność w SBVN ominęła bo wypadłam z kolejki ).
I oczywiście regulamin dale możliwość obecnie każdemu sojuszowi nawet gostkowi co sam buduje cudaka dalej budować pod warunkiem nie zahaczenia o czas pokoju to dlaczego nagle negujecie to prawo ?
Może ktoś wam nakazał tyle razy skracać ile skróciliście? A może był nakaz budowania 7 cudów naraz?
To była wasza strategia a jedną z konsekwencji jej wyboru jest stan dzisiejszy.
 

DeletedUser7962

Guest
Moi drodzy pokrzywdzeni byli sojusznicy.
Macie racje ,że jest to karygodny błąd i powinien być natychmiast naprawiony. Nie godzi się ,żeby jacyś gracze, którzy tak jak wy grali tu od początku i poświęcili taki sam okres swojego marnego żywota na tą głupią gierkę teraz wykorzystywali jakąś lukę w regulaminie czy wadę.
To wy mieliście po prostu zebrać koronki i tyle.. :)
A tak na poważnie (Pomimo całej mojej sympatii )
Czy wasza kolosalna przewaga w ilości miast a co za tym idzie szybsze tempo rozbudowy cudów itd.,nie jest wynikiem między innymi wykorzystywania luki w regulaminie ( wychodzenie z soja dla większego pw zdobytego na wojsku sojuszników ). ?
Czy czas rozpoczęcia ery budowy cudów nie jest zależny do ilości miast 5 największych sojuszy danego świata i sami sobie ustawiliście taki czas startu ?

A gdzie w regulaminie Ci pisze, że nie wolno rozbijać wojska o sojuszników? To jest luka w mechanice gry, niż w regulaminie, a to raczej zabronione nie jesta. A poza tym, to każdy tak mógł zrobić, więc takich rzeczy proszę nam nie wytykać.

Co do wstrzymywania rozpoczęcia Cudów, nikt tak u nas nie robił, a przynajmniej nie celowo (tutaj chodzi mi o wychodzenie z soja po pw na zmysłach).
 
Marcin007 nie chodzi o wytykanie tylko stwierdzenie faktu ;)
Oczywiście każdy mógł tak zrobić pod warunkiem,że miał złote zmysły i miał co rozbijać ( teraz Ci wypomnę bo wypadłam z kolejki bo raz poprosiłam o przesunięcie mnie w kolejce o jedna osobę ) .
Nigdzie nie pisałam o wstrzymaniu rozpoczęcia cudów a wręcz przeciwnie bo nabijanie slotów i budowanie miast przy cudakach przyspieszyło erę cudów ( zwiększyło wartość miast 5 największych sojuszy świata).
Co do wstrzymania waszej budowy to każdy mógł przeczytać obwieszczenie o czasie pokoju i przemyśleć strategie sypania .
Mogliście tak nie gonić i teraz na spokojnie sypalibyście dalej bo i tak budować nie można ( nikt wam tego nie zabronił) lub mogliście sypać tylko 4 cudy by zablokować CP i mieć już wygrany świat zamiast sypać i skracać 7 - tego też wam nikt nie zabronił .
I gdzie w regulaminie pisze,że jak wybudujecie 9 poziom to nic wam wybudowania 10 nie przyblokuje ?
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser29067

Guest
Przy wyrownanej walce moze ten czas pokoju z opcja wstrzymania budowy ma sens, ale w obecnej sytuacji gdzie przewaga wynosi 40 h do najblizszego zagrozonego cudu a do dalszych 90 h - wstrzymanie budowy jest zwyklym wypaczeniem gry - rownie dobrze mozna byloby losowac zwyciestwo tyle ze po co tu siedziec 2 lata i wydawac kase na przygotowanie cudow - oczywiscie z punktu widzenia prowadzacego ta gre sens jest jasny - kasa , natomiast z punktu widzenia gracza wydana kasa przepada co jest jawnym wyludzeniem pieniedzy wydanych na przygotowanie miast , kupowanie w eventach lask itp innymi slowy jawne naduzycie w grze majace sie nijak do reklam propagujacych ta gre co juz jest z punktu widzenia gracza oszustwem
 

DeletedUser29067

Guest
uprzedzajac odpowiedz - na poczatku grudnia skierowalem zapytanie dotyczace czasu pokoju - odpowiedz byla nie wiemy kiedy i jak
 

DeletedUser13316

Guest
Wytykacie nam że wygrywamy dzięki wydanej kasie , wy mając w swoich szeregach największego złotnika na grepo , nie mając pojęcia ile tak na prawdę wydaliśmy tutaj kasy, jak łatwo wszystko na te kasę zgonić , lecz prawda jest taka że porzuciliśmy ofensywną grę kosztem przygotowań pod Ere Cudów ,dlatego jesteśmy w jednej zbitej grupie i ilościowo przygotowani do budowania cudów ,nie za kasę tylko przez wytrwałość ,między innymi dlatego Darisz uciekł od nas bo nie chciał budować tylko walczyć ale jak widać zmienił zdanie , to że ktoś ma wykupione premium nie ma sie jak do wydawania kasy i szyderczych wypowiedzi Darisza ,tylko sam sobie takimi tekstami szkodzi bo zapewne na innych światach spotka kilku graczy z tego świata i zapewne wrażenie jakie zostawił tutaj swoimi szyderczymi wypowiedziami zostanie jego wizytówką i z takimi będzie kojarzony.
Budowaliśmy bazę pod cuda od roku nie kupiliśmy jej i nie podkupiliśmy jej jak to się zdarzyło u was ,wiec mamy prawo żądać zwrotu i nie ważne ile na to wydaliśmy bo to co budowaliśmy zostało zniwelowane przez błędy w regułach gry i dlatego tu jesteśmy na tym forum aby domagać się swoich racji i próbować zmienić zasady na sprawiedliwe dla wszystkich ,nie po to aby się przepychać i przekrzykiwać ,nie mamy do was jakiś śmiesznych pretensji i nie wyzywamy was od złotników (poza jednym przypadkiem) tylko walczymy o to co zostało nam zabrane ,więc jak nie macie ciekawych propozycji jak tą sytuacje rozwiązać to po co tutaj jesteście to nie wy jesteście poszkodowani tylko my ,macie coś ciekawego do powiedzenia to świetnie po to jest forum ale jak macie równać do Darisza i jego szyderstw ,to mogę tylko powiedzieć powodzenia bo kto chce się równać z dnem.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Ja sypie dla samego sypania bo możliwe ,że jest to ostatnia taka atrakcja na Grepo - i jeżeli faktycznie każdy świat będzie już kończył się dominacją to tak będzie i wasze petycje o zmiany w regulaminie dla sprawiedliwości są pozbawione sensu ;)
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser30582

Guest
teraz Ci wypomnę bo wypadłam z kolejki bo raz poprosiłam o przesunięcie mnie w kolejce o jedna osobę

To już koniec tej gry, kiedyś ludzie za nic się nie chcieli przyznać, że sobie wojsko na sobie rozbijają. Teraz sobie kolejki w sojuszach robią i się tym szczycą na forum. Pewnie, że to nie jest zabronione, tylko że to nie jest już gra. A jakieś plumkanie o cuda. A na odbudowę wojska rozwalanego nie szkoda czasu i pieniędzy?
 

DeletedUser17617

Guest
Weronika, przeciez to zalosne lajzy, nie ma sensu czasu tracic na komentowanie takiej gry.
 

DeletedUser31959

Guest
Wytykacie nam że wygrywamy dzięki wydanej kasie , wy mając w swoich szeregach największego złotnika na grepo , nie mając pojęcia ile tak na prawdę wydaliśmy tutaj kasy, jak łatwo wszystko na te kasę zgonić , lecz prawda jest taka że porzuciliśmy ofensywną grę kosztem przygotowań pod Ere Cudów ,dlatego jesteśmy w jednej zbitej grupie i ilościowo przygotowani do budowania cudów ,nie za kasę tylko przez wytrwałość ,między innymi dlatego Darisz uciekł od nas bo nie chciał budować tylko walczyć ale jak widać zmienił zdanie , to że ktoś ma wykupione premium nie ma sie jak do wydawania kasy i szyderczych wypowiedzi Darisza ,tylko sam sobie takimi tekstami szkodzi bo zapewne na innych światach spotka kilku graczy z tego świata i zapewne wrażenie jakie zostawił tutaj swoimi szyderczymi wypowiedziami zostanie jego wizytówką i z takimi będzie kojarzony.
Budowaliśmy bazę pod cuda od roku nie kupiliśmy jej i nie podkupiliśmy jej jak to się zdarzyło u was ,wiec mamy prawo żądać zwrotu i nie ważne ile na to wydaliśmy bo to co budowaliśmy zostało zniwelowane przez błędy w regułach gry i dlatego tu jesteśmy na tym forum aby domagać się swoich racji i próbować zmienić zasady na sprawiedliwe dla wszystkich ,nie po to aby się przepychać i przekrzykiwać ,nie mamy do was jakiś śmiesznych pretensji i nie wyzywamy was od złotników (poza jednym przypadkiem) tylko walczymy o to co zostało nam zabrane ,więc jak nie macie ciekawych propozycji jak tą sytuacje rozwiązać to po co tutaj jesteście to nie wy jesteście poszkodowani tylko my ,macie coś ciekawego do powiedzenia to świetnie po to jest forum ale jak macie równać do Darisza i jego szyderstw ,to mogę tylko powiedzieć powodzenia bo kto chce się równać z dnem.
Znowu się żalisz ???
Jak chcesz zwrotów, racji i zmian zasad gry to stań przed niezawisłym sądem, śmieszą mnie te wasze żałosne płacze na forum i dlatego z tego szydze
I nigdzie nie uciekłem tylko odszedłem z sojuszu, miałem powoli kończyć na tym świecie ale zaczęły się na mnie ataki więc zostałem i tak sobie gram do dziś
I nie martw się o mnie bo z takimi wypowiedziami jestem kojarzony od lat i taką mam wizytówkę, po za tym to mój ostatni świat
I nie równaj mnie z dnem gamoniu

[ciach-Sapcio]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser31959

Guest
To już koniec tej gry, kiedyś ludzie za nic się nie chcieli przyznać, że sobie wojsko na sobie rozbijają. Teraz sobie kolejki w sojuszach robią i się tym szczycą na forum. Pewnie, że to nie jest zabronione, tylko że to nie jest już gra. A jakieś plumkanie o cuda. A na odbudowę wojska rozwalanego nie szkoda czasu i pieniędzy?
ŚWIĘTE SŁOWA
doskonałe podsumowanie tej całej dyskusji
 

DeletedUser29866

Guest
Weronika, przeciez to zalosne lajzy, nie ma sensu czasu tracic na komentowanie takiej gry.

Niestety takie są możliwości tej gry ,że przy niezłej organizacji można na raz 1mln punktów złapać na zmysłach niszcząc własne wojsko. Wyzywanie od łajz niczego kolego nie zmieni. Powód jest jeden - ultra komercyjne podejście właściciela gry i serwowanie "pakietów , bonusów eventów" właśniepoto żeby gracze pieniądze wydawali i nie byli z tyłu za pozostałymi. Bonusy wyostrzone zmysły x4 można w pakiecie kupić, więc ludzie znaleźli sposób jak w jeden wieczór zarobić punkty walki jak inni przez rok.

Pewnie że to nie ma nic wspólnego ze zdrową rywalizacją, ale tu od dawna tego nie ma stąd odpływ graczy i nie pomoże reklama w telewizji
Będzie już tak do końca że grupy zapaleńców będą wchodzić i rywalizować. Kronika nie do przejścia bo złocą chodź tam skil jest na pierwszym miejscu. Mulard nie do przejścia bo jak zaatakujesz to zrobi w mieście obok tyle wojska i gracz bez dodatków przez 3 miesiące nie zrobi.
Tu sytuację mogą uratować serwery bez żadnego premium. Wpisowe na wejściu powiedzmy 30 PLN i gramy na równych zasadach WSZYSCY. Wtedy chciałbym zobaczyć jak sobie Mulard radzi.

Co do pushowania pkt. na zmysłach. NIkt u nas na początku rozgrywki nie miał takiego pomysłu. Co więcej człowiek który prowadził sojusz oceniał to tak jak Wy - że to sposób dla łajz. Ale znalazł się u przeciwnika wielbiciel Shakiry który prawie bez walki rósł lepiej od pozostałych. W końcu znaleźli w jego miastach po kilkadziesiąt statków kolonizacyjnych ( wtedy była możliwość rozbijania sobie wojska samemu). Inno skasowało tę możliwość szybko , ale zaczęło się zorganizowane sojuszowe rozbijania u nas i u przeciwnika.

Więc: jak wejdziesz między wrony ...
Inaczej jesteś sfrustrowanym graczem który kiedyś coś tam osiągną a teraz jesteś neutralizowany w trakcie rozgrywki bo Ty masz zasady , etos , honor a przeciwnik pieniądze i sposób na wygraną polegający na masakrowaniu własnego wojska.
Tylko ja się pytam kto jest winny, właściciel gry dający takie możliwości i ułatwienia gdzie mikropłatności stały się makro ( pewnie o to im chodzi ) , czy gracze którzy się do tego dostosowują.

Rywalizacja na równych zasadach na Grepolis nie istnieje.
Jak płakałem gościowi że mi okupację rozbija wysyłając 5 paczek ogni z jednego miasta w przeciągu godziny, to mi odpisał żebym nie narzekał bo mam premium 20% od doradców a inni bez tego grają.
TYLKO serwery bez premium i golda dadzą szansę na fajną grę na równych zasadach.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser30582

Guest
Był serwer bez złota, bez aplikacji, eventów i tych wszystkich zbędnych dupereli.
Serwer międzynarodowy, pich go wygrał. Poza nim jakaś czwórka- piątka Polaków coś grała. Reszta w swoim stylu, czyli łajzowato.
Pamiętam jak jeden prosił żeby mu miasta oddawać, bo bardzo chciałby wygrać. Wojska nigdy nie miał, podejrzewaliśmy, że sobie rozwala, żeby wygrać w rankingu agresorów. Kilka miast stracił, bo tam nie można sobie było pozwolić na nieposiadanie wojska.
Jakieś 80% graczy gra właśnie tak beznadziejnie, nie wiem po co te jęki o świat bez złota, to nie ma znaczenia, tam jest to samo, tylko nie ma na co zrzucić.
To, że sobie wojsko rozwalacie, świadczy że tam żadnej gry nie ma, nie ma przeciwników. To po co wam te sloty na miasta?
Jeśli przeciwnicy są wymagający, to każda birema jest ważna i nikt by sobie nie pozwolił na bezmyślne rozwalanie wojska.
Poza tym, punkty się zdobywa na przeciwniku.
I co ma wspólnego honor z grą? Albo się wchodzi grać, albo kręcić. Większość kręci jak się tylko da.
Problemem jest to, że większość nie potrafi przegrywać i przyznać, że ktoś jest lepszy.
Akurat ten mulard to nie gracz, tylko kupiec. Trudno mu się dziwić, że skoro tyle pieniędzy wydaje, to chce coś w zamian. Dostaje miejsce w rankingu i jest pewnie ukontentowany.
Większość graczy ratuje bytowanie w wielkich sojuszach, bez sojuszu 1v1 kończą jako farmy. Wtedy na co zrzucić swoją porażkę?
Zazwyczaj, że ten co go leje, to nie ma życia.
I na koniec, a propos regulaminów. W polskim kodeksie nie jest zabronione plucie na ulicy, widocznie niektórym taki zakaz nie jest potrzebny.
 

DeletedUser17617

Guest
Po co Ty do nich piszesz, jak pogadasz z roslina doniczkowa, bedziesz miala jakies wymierne efekty, ale do grepoludu, no przestan.
 

DeletedUser3480

Guest
Czy wiecie że rzeczywisty czas startu czasu pokoju przy budowie cudów to 89 godz.i 26 minut ,przed rozpoczęciem się czasu pokoju ,tak tak bo tyle trwa budowa cudów na 10 poziomie ,wiec w tym roku mamy zablokowane budowę cudów na 10 poziom od 21.12.18 godz. 00:33:59 ,to oznacza że przez 4 dni inne sojusze mogą gonić nas w wyścigu cudaków aż dotrą do tego poziomu co my ,więc cała nasza bardzo ciężka praca zostanie zniwelowana do zera a my na to nie możemy nic poradzić ,ogrom łask na skróty i bonusy do wszelakich produkcji pójdą na marne , więc zakładam temat gdzie tylko można bo ponoć bez dyskusji na forum nic nie można zrobić z takimi błędami a to że te fora odwiedza średnio 1 gracz dziennie to już nie jest ważne ,jak ktoś zauważy ten temat to nich postawi przynajmniej kropkę, może ta kropka wymusi aby szacowna obsługa gry ruszyła swoje zadki i przynajmniej spróbowała naprawić błąd który wypacza wynik końcowy całej rozgrywki.


Sprawa jest znana już od dawna. Sam budowałem kilka razy cudaki i przypadały w przerwie.
Niestety najlepiej wkalkulować przerwę w budowę cudaków tak by wam nie popsuła a pomogła.
Wiadomo czasami się też nie da. Ale znając wszystkie regulaminy co do budowy i przerw jakie nam daje INNO można sobie coś pomóc.
 

DeletedUser3480

Guest
Był serwer bez złota, bez aplikacji, eventów i tych wszystkich zbędnych dupereli.
Serwer międzynarodowy, pich go wygrał. Poza nim jakaś czwórka- piątka Polaków coś grała.

Tak był serwer i wygrał Pich. I nie jakaś czwórka czy piątka bo jak by nie ta jakaś czwórka to pich by nie wygrał.

A co do samego serwera był beznadziejny, miał mase błędów i strasznie lagował.
Ludzie masowo rezygnowali bo się grac nie dało.
 
Panowie i Panie, o czym Wy piszecie? Łajzy, gadanie z roślinami doniczkowymi, honor, kodeks itd. Pogięło Was? Chcecie grać honorowo, a sypiecie wyzwiskami. To po pierwsze. Plucie na ulicy nie jest dozwolone - to po drugie, a po trzecie to nie bądźcie tacy honorowi. Jest wśród Was chociaż jeden, kto NIGDY nie zaatakował w nocy? Wiem, jest to dozwolone, ale czy honorowe? Ta gra przenosi nas na pole bitwy, a tam wszystko jest dozwolone, ucieczka też jest elementem walki, lepiej uciec i w następnej walce lać wroga niż zginąć i mieć pomnik, a podobno ucieczka nie jest honorowa. Więc nie przesadzajcie z tym honorem, nie te czasy, nawet w sporcie minęły czasy czystej rywalizacji, a co dopiero w tej durnej, ale wciągającej gierce. Jak można nabić punkty, to się je nabija, tak, jak niektórzy korzystają z realnej kasy kupując złoto. Mnie stać na kupno na stałe dwóch doradców, na czas cudów trzech i nic poza tym, żadnego wspomagania w czasie eventu, ale nie będę krytykował ludzi, którzy wydają ile chcą lub ile potrzebują, takie życie. Każdy sobie radzi jak może. Ja w nocy nie atakuję, ale nie będę wyzywał tych co to robią, gra na to pozwala. Przestańcie więc siebie idealizować, a nas wyzywać i tyle. A tak na marginesie - podobało mi się to z roślinami doniczkowymi, pewnie próbowałeś, skoro wiesz, że mogą być wymierne efekty :) Jak to przełożyć na znane powiedzenie - nikt z roślinami nie gada, bo wszyscy wiedzą, że to nic nie daje, aż tu przyszedł jeden co nie wiedział, pogadał i okazało się, że uzyskał wymierne efekty :))) Nieźle, kto by pomyślał?
 

DeletedUser3480

Guest
podpowiem wam coś odnośnie budowania cudów i przerwy światecznej.

Teraz jak dwa sojusze mają zasypanego cudaka tak samo na ostatni lev to kluczem będzie kto pierwszy go odpali :)
Ga strategiczna przeradza nam się ciut w grę zręcznościową.

Ustawiajcie chłopaki z 10 osób które mogą odpalac, synchronizujcie czas w kompie i jazda klikamy ;)
może się uda i wybudujecie jako pierwsi :)
 
Do góry