[Ulepszenie] Blokowanie złocenia budynków 5 minut przed atakiem

Blokowanie złocenia budynków 5 minut przed atakiem

• W sumie głosujących
    52
Status
Zamknięty.
Witam, przychodzę z propozycją która mogłaby ułatwić poziom gry oraz wyrównać szansę wśród graczy. Istnieje zasada która blokuje złocenie wojska 5 minut przed atakiem to czemu nie można by było zakazać złocenia budynków 5 minut przed atakiem? Wyrównałoby to szansę wśród graczy i nie złoto decydowało by o poziomie gry lecz umiejętności gracza

DeletedUser33478

Guest
Gorzej jak ktoś ma średnią ilość deffa i po dwóch walcach mur 0. Przewaga atakującego byłaby zbyt duża. Byłoby można w bardzo łatwy sposób uniemożliwiać jakiekolwiek stawianie muru na złocie, więc generalnie można by wywalić opcję "skrótu za złoto" przy murku w takiej sytuacji

DeletedUser30234

Guest
Nie ingeruję w głosy Śpiochów. Przypomnę tylko, że blokada złocenia wojska działa w dwie strony, więc jaką równowagę proponujesz?

Guest
Możesz blokować złocenie off jak i deff.

Swoją propozycją, chcesz osłabić pozycję obrońcy, tłumacząc, że to wyrówna szanse. W jaki sposób? Dlaczego ma to tylko ułatwić Tobie, jako atakującemu? Możesz przecież puścić walce w synchro?

Guest

Żeby puszczać synchro trzeba to potrafić, a niektórzy mają z tym problemy widocznie xD

Pozycja obrońcy jest mocniejsz bo ma złoto i tylko dlatego moim zdaniem jest to za mocne bo jak powiedzmy ze między 1 a 2 atakiem jest 7 s różnicy to morek się wyzłocił bez problemu po 1 ataku

Sapcio

Zespół Grepolis
Pytanie co w przypadku fejków? Ktoś chce sobie przyspieszyć rozbudowę Polis, bo może, a ktoś inny będzie puszczał ataki lub czar co będę wchodziły na niego co 5 minut. Od razu gracz straci możliwość skracania budynków, nie mówię tu o murze, a o wszystkich budynkach. Nic nie wybuduje szybciej.
Czasami chce się szybciej wybudować miejsce na wojsko czy coś, a tu nie, bo jakiś fejk idzie, a za nim kolejny.

Guest
Nie każdy ma złoto i złoci na potegę
Jak taki pikus to dla cb to pewnie poradzisz sobie bez

To tak samo Ty sobie możesz poradzić z synchro i wcisnąć walce w odstępach 1-3 sek. Skoro chcesz weryfikować umiejętności graczy, to dla Ciebie nie powinno być to problemem. Nikt nie wyzłoci muru, nawet w 7 sekund jest ciężko.

Pomysł w takiej formie może zachęcić właśnie do fejków, ale idea jest zacna. Odnosząc się do nowego systemu który opiera się na Bunkrach, zabranie miasta aktywnemu graczowi jest niemal nie możliwe. Rolki, bunkry etc. sposobów obrony i tak jest wiele. By ruszyć front potrzebna zwykle jest znaczna przewaga. Osobiście myślę że lepsze była by blokada złocenia samego murku (nie ingerując w skracanie innych budowli) po rozpoczęciu BW. Było by to jakieś urozmaicenie, przy tym mam wrażenie że miało by to ogromny wpływ na ilości zdobywanych miast. Tylko czy nie zmieni to za bardzo kształtu rozgrywki? Co do starego systemu się nie wypowiem bo się nie znam, ale z tego co słyszałem to tam murki tylko mośki budują :)