[Ulepszenie] Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Co sądzisz o propozycji?

  • Za

    Głosy: 2 22,2%
  • Przeciw

    Głosy: 5 55,6%
  • Obojętne

    Głosy: 2 22,2%

  • W sumie głosujących
    9

DeletedUser27391

Guest
Bogowwie nie posiadaja odpowiedniej ilosci "czarow"/mocy. Tyczy sie to wszystkich bogow. Koszt wielu czarow jest zbyt wysoki proporcjonalnie do wynikow. Przyklad - Hades. Jego najwieksza bron - "plaga" jest malo odczuwalna. Obnizenie produkcji o 50%, nawet dla srednio zaawansowanych miast jest ledwo odczuwalna. Wiem to z rozmow miedzy graczami, wiem to jako beneficjent i "ofiara" tego czaru. Doszło do tego, ze rzucenie plagi jest w grze traktowane jako wydarzenie komiczne, nie obnizajace zdolnosc bojowa miasta. Przykład Hadesa jest w zasadzie nie jest prozba, ale sugestia, bowiem obok silnych jednostek epicznych potrafi on nie wiele, natomiast opcja "wskrzeszania" 10% wojownikow za cene 400 punktow mocy to dowcip na miare plagi. Procent ten powinien zostac podniesiony np do 20% minimum. Brak wykrywalnosci atakow "hełm niewidzialnosci" na 10% drogi dotarcia to rowniez niedopatrzenie. Procent powinien zostac zwiekszony nawet do 50%. Podaje Hadesa dla przykladu, bo jest najbardziej rażacy, ale tyczy sie to innych bogow, moze nie tak drastycznie. Niektorzy "bohaterowie" sa bardziej cenni dla miasta niz bóg tam czczony. Inna rzecz ze po próbie "procarzy" (sklep z odłamkami dzbanów) zdobycie i wytrenowanie odpowiedniego bohatera to droga przez meke... Poza tym ich wymiana do odpowiednich zadan nie powinna trwac ponad godzine. Nawet zakladajac ze "bohater" musi przybyc do danego miasta i potrzeba na to czasu, to czemu w takim razie po wyprawie na cel z wyslanymi wojskami wraca on do miasta za raz po ataku, a nie towarzyszy wojskom w drodze powrotnej?
Wojska i oddzialy. To temat na odrebny post. Obecnie gra wyglada nastepujaco - 500 wiesniakow z procami z bonusem i dodatkowym boskim czarem wygrywa walke z 200 hoplitami wyposarzonymi w zbroje, stosujacym zbadana zasade falangi, murem na poziomie 7, etc. To bzdura czysto logiczno-historyczna. Algorytmy walki powinny w wiekszym stopniu uwzgledniac historyczne umocowanie i mozliwosci poszczególnych rodzajow wojska. Wodze fantazji mozna sobie puscic jesli chodzi o jednostki epickie, ale nie te wytrenowane i zbudowane ciezkim kosztem czasu i surowcow. To tyle...:eek:...az tyle. Mam nadzieje, ze post ten znajdzie jakis odzew i nie skonczy sie na nic nieznaczacej dyskusji "pasjonatow" ze specjalistami od programingu:rolleyes:. Pozdrawiam serdecznie,
Paweł
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

To poszalałeś...a teraz zastosuj się do regulaminu i napisz to wszystko używając chociażby kilku akapitów dla różnych spraw.


PS: Oczywiście nie zapomnij dodać jakiejś propozycji, bo o to w tym temacie chodzi, a nie o wylewanie żali...od tego jest inny temat na forum
smiley_emoticons_biggrin.gif
 

DeletedUser27391

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Jestes nie miły. To po pierwsze. Jesli nie potrafisz z tak jasnego postu "wyłowic" istotnych faktow o ktorych mowa, zaden regulamin ani mnie, ani Tobie nie pomoze. To po drugie... Po trzecie jesli przeczytasz moj post znajdziesz tam wszystko włacznie z propoycjami. Po czwarte...Czar jednego z boga typu "rydwan splywa z niebios" jest rownie nic nie warty, co 10% wskrzeszonych przez Hadesa - powinno byc co najmniej 20%, jak pisalem. Rydwanow np 5. Zamiast "losowych wojownikow" w liczbie 5 powinno byc np. 5 hoplitow (to juz jakas sila, nie pomyłka tworcow gry). Mam wymieniac dalej, czy moze ktos zaplaci mi za stworzenie nowej gry? To sa propozycje, nie zale. A teraz zastosuj sie do zasad zdrowego rozsadku i zyj madrze;-).
PS przestudiowalem regulamin forum. Nawet o akapitach nie ma tam mowy, o tabelkach nie wspomne.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Ja jestem niemiły? No proszę Ciebie... Pewnie miałem pogłaskać po główce i przyznać rację, to byłbym miły? To nie dla mnie...od tego jest forum, aby wyrazić swoją opinię. A moja opinia na temat Twojego postu jest jednoznaczna...nawaliłeś mnóstwo "żali" w jednym poście i bardzo trudno się to czyta. Wyłowić można wszystko, jednak jak ktoś widzi taką "ścianę" tekstu z rzucanymi co chwilę nowymi myślami, to odechciewa się tego czytać.

Ja po prostu próbuję dać Ci dobrą radę, abyś napisał tę propozycję (czy też wszystkie Twoje propozycje) bardziej czytelnie, a Ty się obrażasz nie wiedzieć czemu?! Do tego, pisząc na forum i tworząc tematy w różnych działach, trzeba liczyć się z regulaminem tego forum i do niego stosować. To jest przecież norma...rejestrując się na forum w końcu zaakceptowałeś go.

PS: A jak Tobie się nic w tej grze nie podoba, wszystko negujesz, to po co grasz?
 

DeletedUser27391

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Zaczne od konca. Gram w ta gre, bo lubie gry strategiczne. Od 25 lat grywam w szachy np. Gdyby "nic" w tej grze mi sie nie podobalo, to....bym w nia nie gral;-). Nie...to Ja prosze Ciebie;-). Jesli jestes beneficjentem tzw. "nowej matury", jak sam napisales - forum "zale" jest dla Ciebie. Proponował bym jednak dla Ciebie najpierw jakies forum "ucze sie czytac ze zrozumieniem proste teksty". Widzisz, w ten sposob, zamiast rozmawiac o grze, dogryzamy sobie wzajemnie. Bo Tobie nie chce sie czytac. To nie moja wina. Jesli odechciewa Ci sie czytac, to to zwyczajnie pomin. Obowiazku czytania nie ma. Daj sobie i mnie spokoj, albo zacznij pisac na temat. Ja rowniez staram Ci sie doradzic....kazdy na swoj sposob... Pozdrawiam.

P.S. Jesli moj pierwszy post w sposob karygodny narusza netykiete, czy regulamin, zwroc sie do administratora, celem usuniecia całego tematu.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Ten dział jest stworzony po to, aby gracze mogli przedstawić swoje propozycje dotyczące gry, należy sie liczyć z krytyką własnych pomysłów. @DonBeker ma rację, pomijając fakt niezgodności propozycji z regulaminem to moim skromnym zdaniem to, co zaprezentowałeś jest mało czytelne. Intencja jest zrozumiała, obawiam się jednak, że taka forma przedstawienia propozycji może nie spotkać się z przychylnym odzewem ze strony Graczy.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Ja w szachy grywam może trochę krócej, ale 20 lat spokojnie będzie...także ten tego nie wiem, co to ma do rzeczy?!

W dodatku ja w żaden sposób nie próbuję Tobie dogryzać, tylko staram się doradzić Tobie, abyś przestudiował regulamin tego działu i się do niego dostosował. To po pierwsze. Po drugie, jakbyś czytał ze zrozumieniem to, co chcę Tobie przekazać, że nie mam problemu z przeczytaniem ze zrozumieniem Twojego postu...po prostu próbuję Tobie przekazać w jaki sposób możesz sprawić, aby Twoje pomysły trafiły do większej liczby osób...

A co do meritum Twojego postu, to odniosę się do niego jak tylko dasz nam taką możliwość...a aktualnie takowej nie ma. Na każdy pomysł powinien być stworzony nowy temat. W każdym temacie ankieta...itd/itp.
 

DeletedUser27391

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Czy tak wielbiony przez Ciebie regulamin forum nie zaklada, ze spamowanie w Twoim stylu, jako bezproduktywne, jest niedopuszczalne? Tekst o zdaniach wielokrotnie zlozonych, jest dopuszczalny. Pisalem o szachach...zeby pokazac jak bardzo lubie strategie i logike. Napisze prosto - jesli nie masz nic do zaproponowania obok regulaminu forum - zostaw mnie w spokoju. Zwyczajnie sie odczep. Piszesz od rzeczy, nie ma nawet mowy o jakims "meritum". Nie zdajesz sobie z tego sprawy? Ja przynajmniej pisze na temat. ODCZEP SIE CZŁOWIEKU! Dziekuje i pozdrawiam.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Z krytyka pomysłow - na to licze. Z krytyka dla krytyki i szukania zwady - uciekam od takich ludzi. Uszanowanie,
Paweł
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

To ja tylko tak od siebie dodam...
pomijając fakt niezgodności propozycji z regulaminem
Na prawdę? To tak sobie można pomijać regulamin i mieć go w poważaniu? Ciekawe jest to, co starasz się tutaj przekazać...
 
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Staram się przekazać, że propozycja zaprezentowana przez kolegę jest niezgodna z regulaminem i powinna zostać poprawiona, aby była bardziej przyswajalna dla reszty. Pomijając fakt= mojemu stwierdzeniu, że jest to niezgodne z nim, jednak oprócz tego faktu wyróżnić można inne mankamenty tej propozycji, które można poprawić. Widocznie pewne sformułowania rozumiesz inaczej.
 

DeletedUser27391

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Staram się przekazać, że propozycja zaprezentowana przez kolegę jest niezgodna z regulaminem i powinna zostać poprawiona, aby była bardziej przyswajalna dla reszty. Pomijając fakt= mojemu stwierdzeniu, że jest to niezgodne z nim, jednak oprócz tego faktu wyróżnić można inne mankamenty tej propozycji, które można poprawić. Widocznie pewne sformułowania rozumiesz inaczej.
W jaki sposob moja wypowiedz jest nie zgodna z regulaminem z ktorym sie zaznajomiłem? Dokładniej - z którym punktem regulaminu? Czy moj "rozmówca" traktuje w podobny sposob rowniez inne osoby, czy jest to jego wybryk jest norma forum gry "Grepolis"? Uszanowanie,
Paul
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser5

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Dodałam do tematu ankietę. Zesty41, wszystkie opinie graczy na temat elementów gry są dla nas bardzo ważne, więc nie zniechęcaj się :) Zachęcam w szczególności do odwiedzin działu Dyskusje - w tym miejscu możesz podzielić się krytyką oraz sugestiami, a jeżeli nie istnieje jeszcze wątek, który dotyczyłby funkcji, o których chcesz porozmawiać, możesz oczywiście go założyć. Zwrócę jedynie uwagę, że tematy w Dyskusjach wymagają akceptacji moderatora zanim będą widoczne dla graczy. Dział Propozycje służy głównie do przedstawiania konkretnych pomysłów na zmiany, które przekazujemy do projektantów gry jako gotowe propozycje usprawnień. Nie zamykam tego wątku, ponieważ przedstawiłeś kilka szczegółowych pomysłów, jednak zachęcam na przyszłość do odrobinę bardziej precyzyjnego opisywania sugestii w tym dziale.

Prosiłabym was o powrót do dyskusji na temat propozycji :)
 

DeletedUser10899

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Zatem nawiązując do propozycji:
Jeśli chodzi o "plagę" to tu muszę się troszkę z Tobą zgodzić, praktycznie mało szkodliwa a kosztuje 250 łask. Ale przydało by się abyś wymyślił jak dokładnie ją zmienić aby miała sens.
Co do "powrotu z podziemnego królestwa" to też się zgadzam, ale może by jednak pomyśleć o zmniejszeniu kosztu tego czaru.
Nie zgadzam się jednak, że "hełm niewidzialności" jest pomyłką. Kosztuje on tylko 120 łask co prawda zakrywa atak tylko na 10% czasy podróży ale chronisz nim polecenie przed innymi czarami, wiec bardzo dobrze się sprawdza w przykryciu ataku.
Nie zgodzę się też, że hades jest aż tak beznadziejny, nie zapominaj, że ma on też bardzo dobre jednostki mityczne jakimi są Erynie.

Jeśli chodzi o powrót bohatera to też obstawał bym za tym, żeby wracał razem z jednostkami.

Co do wojsk to takie są już ustawienia każdej jednostki i w to na pewno bym nie ingerował.

Głos w ankiecie niestety musiałem dać na obojętny bo sporo tych propozycji jak na jeden temat i jak opisałem wyżej nie wszystkie popieram.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27391

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Od poczatku zatem:
1) Bogowie posiadaja za nie wiele opcji użycia swych "mocy".
2) Na podstawie boga Hadesa postaram sie wyszczególnic sugestie/spostrzezenia:

- dar wskrzeszenia 10% wojska w ataku za 250?) punktow mocy.
Hades, jako mityczny bog podziemi moze posiadac taka funkcje. Chodzi o stosunek "wskrzeszonych" do użytej mocy.
proponuje co najmniej 20% za tak wielka cene w mocy. Wedlug mnie jest to minimum. Mozna zastanowic sie na innym, korzystniejszym stosunkiem tego czaru. To juz zalezy od technikow i tworcow gry.
-dar niewidzialnosci ataku - "hełm niewidzialnosci". Z 10% powinien zostac zwiekszony do 20-50% i stac sie jednym z najsilniejszych atutow Hadesa.
-dar plagi. 50% obnizona produkcja w miescie " na papierze" wyglada calkiem poprawnie i "na miare". Z rozmow z graczami i zdoswiadczenia wiem ze plaga jest na tyle nie zauwazalna u przeciwnika, ze styala sie kwestia powszechnych zartow na foru gry i sojuszy.

3) Przyklady darow innych bogow - dar "rydwanu ktory splywa z niebios". W grze jeden rydwan nie ma zadnego znaczenia. Byc moze nalezy za niewielkli wsrosc mocy stworzyc "dar 5 rydwanow". Wszak ta moca operuje bog potezny Zeus, moze sie myle? Te 5 rydwanow rowniez nie przewaza o większości bitew, ale sa powazniejszym "darem niebios".
-dar 5 losowo wybranych wojownikow. Rzecz podobna do opisanej wyzej. Moze nie losowo wybranych (np slabego procarza, etc) ale 5 hoplitow?

4) w zaleznosci od rodzajow wojska i jego zaawansowania algorytm sprawiajacy czesto, ze np. 500 procarzy z bonusem pokonuje 150 hoplitow z wypracowana falanga i to za murem jest bledny. Tego typu przeliczenia prowadza do sytuacji kiedy graczom nie oplaca sie budowac miast na "max" mozliwosci - ida na ilosc podbilanych miast i setki i tysiace najtanszych wojownikow. Jest to bledne zalozenie zarowno dla rozsadnego gracza, jak i obslugi - wlasciciela gry, ktorym powinno zalezec na przywiazaniu gracza do rozbudowy - ergo produkcji surowcow - kupna takich za "zloto". Gra traci pieniadze, bo ustalila tania alternatywe dla rozwoju, ktory nie wiaze sie z inwestycja w gre. Powracajacy klient to dobry klient, a powraca ten, ktoremu zalezy na rozwoju, nie tanim podboju;-).

Generalnie, mnogosc funkcji i mozliwosci (np nieobecna metalurgia jesli chodzi o badania) odbiera graczom miejsce na kalkulacje i myslenie a Wam na ...zarobek. To samo tyczy sie np. nowego typu wojska z tamtych "czasow" - oszczepnikow. Dlaczego nie wprowadzic łucznikow w zbroi i bez? Obecnie przecietny gracz produkuje "procarzy" i setkami uderza w peciwnika. Nikt na takim stanie rzeczy nie zyskuje. Wlacznie z pracownikami i obsluga gry;-). Przeniescie sie w tamte "klimaty" - starozytna Grecja...Egipt, Mezopotamia, ich mity...pomysłow Wam nie zabraknie. Gra bedzie ciekawsza, mniej schematyczna, a firma zarobi wiecej;-). Pozdrawiam.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Zatem nawiązując do propozycji:
Jeśli chodzi o "plagę" to tu muszę się troszkę z Tobą zgodzić,
----------------------------------------------------------------------------------------
Jezu...to jest własciwie kwintesencja calego zamieszania. "Tu musze sie troszeczke z Toba zgodzic..." Smiechu warte. Prawde mowiac nie wiem czy smiechu czy placzu. Chodzi o to zeby bylo lepiej. Graczom i tworcom gry. Ale zeby sie dopukac, "dobic" do kogokolwiek...to rece opadaja. Wszystko jest nie tak, rzadko cos sie zgadza, z regulaminem na samym poczatku..... A kogo tam interesuje co jakis "facio" pisze. Przeciez nowy jakis, co on tam moze wiedziec? Przyglup,...przecinkow uzywa, "rapek" nie pokazuje, tabelek nie robi wiec jakis nawiedzony przymuł...;-). Tez was kocham;-)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser11944

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

1. za malo opcji?
są 4 zaklęcia i możliwość rekrutacji jednostek mitycznych, co więcej proponujesz?
2.
- wskrzeszenie jest za 400, a nie 250...
jak rozwalę paczkę 90 gryfów i to zaklęcie zwróci mi 9 z nich (wartych ponad 2000 łask i sporo surków) to śmiało mogę przyznać, że to opłacalne zaklęcie, Ty chcesz ich 18 lub więcej, a to już będzie spore przegięcie według mnie
- hełm jest akurat i to jedno z najlepszych zaklęć w tej grze, kolon wysłany z bliskiej odległości z tym czarem i innym przyspieszaczami już teraz jest trudny do wykrycia, Twoja propozycja sprawi, że wykrycie go będzie już w ogóle niemożliwe, a to mocno ogranicza już wybór strategii obrony, a chyba nie o to chodzi w grze strategicznej...
- plaga - tu się z Tobą zgodzę
3. oba zaklęcia, które wymieniłeś używane w jednym momencie przez wielu graczy sojuszu uratowały już tysiące wiosek przed jej stratą, "podkręcenie" ich sprawi obronę zbyt łatwą, a że Atena ma kaprysy i rzuca opiekunów losowo to już trzeba zaakceptować, w końcu kobieta zmienną jest ;)
4. uważam się za rozsądnego gracza (choć pewnie nie mi to oceniać) i wiosek nie rozwijam na max z zupełnie innych powodów niż tu przedstawiłeś, na to, że gra nie zmusza mnie do myślenia póki co nie narzekam, a o interes Inno nie dbam, bo w ostatnim czasie firma ta regularnie udowadnia, że z graczmi się zupełnie nie liczy, tracąc przy okazji sporą rzeszę klientów

Podsumowując, wydaje mi się, że Twoje propozycje wynikają z Twojego braku doświadczenia (nie jest to żaden wytyk i życzę Ci odkrycia dodatkowych możliwości w tej grze, bo z pewnością pewnych rodzajów sytuacji jeszcze po prostu nie przeżyłeś), a w ankiecie nie głosuję, bo sama propozycja nie jest odpowiednio sprecyzowana. Pozdrawiam.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser27755

Guest
Odp: Bogowie, czary, jednostki walczace - idalium.

Tak przy okazji plagi można się pozbyć za oczyszczeniu więc plagę można zastąpić czymś innym. I tu genialny pomysł 10 % jednostek poległych i niemitycznych odradza się w atakowany mieście / w mieście z którego jest czar co wy na to?

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Chodzi oczywiście o to że zaklęcie rzucasz na atak przeciwnika. I nie zawsze się to będzie opłacać bo koleś atakuje Cię 1200 procków i do deffowego miasta dostajesz 120 proc.inno co na to
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry