Bogowie-porady.

  • Rozpoczynający wątek Mahome
  • Data rozpoczęcia
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Otoz chcialbym byc dobry w:
1.obronie swojej wioski <---srednio mi zalezyUwazam ze postawie mur na maxymalny lvl i wieze(specjalne budynki), mysle ze mi to wystarczy w obronie oprocz tych boskich mocy.
2.znac kazdy ruch przeciwnika(malo mi zalezy ale dobrze by bylo zeby to szlo z tymi atrybutami na ktorych mi zalezy.)
3.jednoczesnie byc dobrym na morzu.<-----Najbardziej mi zalezy, bo uwazam ze w tej grze najwazniejsze jest morze...., gdyz to jest najwiekszy obszar gry, lecz dobrze by bylo jakbym najpierw przejal wyspe pod wzgledem rozbicia wojsk graczom i ich farmienie.


Jakiego boga byscie polecili na poczatek, tak aby mi bylo np. latwo przejac wioske gracza jakiegos silnego przy rownych punktach wobec mnie, lub macie moze jakies inne sugestie na szybka rozbudowe miasta, mam w tej chwili 1000punktow(1miasto) i nie wiem w jakiego boga sie najlepiej zaopatrzyc.Myslalem nad Atena Posejdonem lub Zeusem, uwazam ze Hera nie bedzie pod te wymagania podchodzic na ktore zwracam uwage.Uzywam Premium "Dowodca", poniewaz tam na mojej wyspie eliminuje graczy, co byscie polecili do tego premium , mysle ze bede mial maly problem z tymi rownymi graczami, lecz chcialbym sie nastawic na ich przejmowanie.


Prosze o jakies dobre porady, co byscie zmienili w moich teoriach gry w kwesti tych pytan, bo mam ogromny problem zeby rozkiminic te wszystkie cechy do bogow, poniewaz gram z 4 dni w ta gre.


Za odpowiedzi z gory thx:cool:<stawia browara..xD>
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Zeus

Dlaczego akurat Zeus?Co ma takiego silnego i pod jakim wzgledem patrzyles mityczne jednostki czy boskie moce?Prosze uzasadnic dlaczego w tym przypadku akurat Zeus:confused: ;]
Z gory thx za odpowiedz.Moim zdaniem np. Posejdon jest lepszy pod wzgledem mitycznych jednostek, poniewaz ma silnego cyklopa(dobry na ataki ladowe) i HYdre(dobre na ataki na morzu).Byc moze masz jakies inne poglady to prosze sie wypowiadac ja jestem nowym graczem akurat w tej grze, wiec chce z wami przeprowadzic konwersacje z ktorych bede bardzo wdzieczny tylko prosze pisac "dlaczego akurat on" przyklad z zycia jak cie pyta dziewczyna,kobieta dlaczego akurat ona i co bys odpowiedzial(troche wam chcialem ulatwic podejscie do tego tematu)Nie chce sie z wami klucic tylko przedyskutowac i przeprowadzic wymiane zdan, wiec prosze tutaj umieszczac swoje zdanie z czego bede bardzo wdzieczny;], bo mi ulatwiacie zrozumienie gry i uwazam ze ja tez wam troche ulatwiam,dlatego zalozylem ten temat;]
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Ja uważam, że właśnie na początek najlepsza jest Hera. Rzucasz sobie nowo narodzonego wojownika, błyskawicznie rekrutujesz wojo (jednostek mitycznych na tym etapie chyba nie warto robić), czyścisz sąsiadów i masz całą wyspę dla siebie. Potem należy boga zmienić ale to już w zależności od własnych upodobań.
 

DeletedUser

Guest
Tak jak wyżej koleżanka napisała, zanim będziesz mógł kogoś podbić to trochę minie, warto ten czas wykorzystać na szybki rozwój, dlatego najlepsza na początek jest Hera, przy tej strategii powinieneś mocno rozbudować wydobycie żeby 50 % bonus miało zadowalające działanie. Jak już będziesz miał zdolność podbijania wtedy zmienisz bóstwo na Zeusa, ma on mocne czary ofensywne zarówno dot, armii lądowej jak i morskiej, i najlepszą w grze jednostkę ofensywną : mantykorę, jak chcesz dominować na morzu to robisz wszystkie badania w akademii które usprawniają flotę ale nie badaj czasem wszystkich jednostek morskich, triremę możesz śmiało odpuścić ;) No i przyda Ci się latarnia morska ze specjalnych budynków po lewej.
Uważam że Zeus od początku gry to najgorszy wybór gdyż jego zdolności są praktycznie bezużyteczne w początkowym stadium w którym lepiej farmić wioski neutralne niż innych graczy :D
 

DeletedUser

Guest
Hera

ok dziekuje za przeprowadzenie ze mna konwersacji i daniu mi paru rad, popatrzylem troche na wiki i przekonaliscie mnie do waszego pogladu:rolleyes:
 

DeletedUser

Guest
dodatkowo od hery dobrze jest zbudować kilka harpii i polatać po okolicznych wyspach czyszcząc osady w stagnacji z tych 6 mieczy -bez strat
szybko to trzeba zrobić zanim te wiochy nie zrobia się szare -bo za szare nie ma punktów
 

DeletedUser

Guest
Atena jest też dobrym bogiem, tanie jednostki, dobre czary defensywne, jednak sam na początku wybiorę here, potem zeusa...
 

DeletedUser

Guest
zgadzam sie z sos'em - harpie przydatne są (przynajmniej na niemieckiej alfie były) do czyszczenia wiosek nie większych niż 300 pkt - kilkadziesiąt pkt walki zdobyć można.

drugi jej mityczny stworek (meduza) jest jednocześnie najsilniejszy ze wszystkich - policzcie sobie jaki ma atak w przeliczeniu na 1 mieszkańca i jaką obronę. jest doskonałą jednostką i walczącą i broniącą.

co do zeusa - fajne są mantykory - nie potrzeba łodzi by je transportować. są silne, choć mniej niż meduzy.

czary ma dobre hera: tęsknota - 10% słabsze wojsko atakujące, zwiększona produkcja -przez 12h
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
Czy herę można by zostawić z tego co tu czytam ma bardzo dobre czary i jednostki nawet lepsze niż zeus?
 

DeletedUser

Guest
Czy boskie moce się sumują?
np:
mam wystarczająco dużo łask żeby rzucić kilka razy tęsknote
lub kilka trzęsień ziemi czy gniew Zeusa.
Czyli jak jakaś moc daje czegoś 10% to da rade rzucić
2 razy lub 3 żeby zwiększyć procęt szkód?
 

DeletedUser

Guest
Macie racje mantygora nie jest najlepsza w przeliczeniu na jednego mieszkańca meduza ma najlepszy atak i moim zdaniem jak najbardziej zostawienie hery jest opłacalne, ma dobre tanie i mało zajmujące jednostki boskie i nie potrzebują dużo łask...Na jedną mantygore przypadają 3 harpie czyli atak mają 798 to dość sporo...
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
ale meduza ma ta wadę że jest wolna i potrzebuje transportowców przy ataku na inną wyspę a manty mogą latać i są szybkie. nie potrzeba ich transportować, więc to co transportowce by zajmowały, można przeznaczyć na manty. i wtedy przeciwko łucznikom wychodzą tak samo:) więc meduza nie musi być lepsza.
 

DeletedUser

Guest
ale meduza ma ta wadę że jest wolna i potrzebuje transportowców przy ataku na inną wyspę a manty mogą latać i są szybkie. nie potrzeba ich transportować, więc to co transportowce by zajmowały, można przeznaczyć na manty. i wtedy przeciwko łucznikom wychodzą tak samo:) więc meduza nie musi być lepsza.

Meduza może być też do obrony, ale jeśli chodzi o harpie trzy harpie przypadają na jedną mantygore, atak mają trochę słabszy, ale za to harpie są szybsze i więcej uniosą. (mantygora 360, a harpia 3x340=1020)

Tak wiec moim zdaniem harpie są lepsze od mantygor.
-Na 1 mantygore przypadają 3 harpie
-Najszybsze
-dużo uniosą
-nie potrzebują transportu (można robić same harpie)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
WItam , jak uruchomić łaskę Boga? mam 140 łaski i wybrana Herę ale za groma nie wiem jak to wykorzystać
 

DeletedUser

Guest
Jak pisałaś hera to wejdź w świątynię i zobacz czy możesz tam rzucać czary.
Niektóe czary rzuca się np podczas ataku
Inne np na kliknięcie na swoją wioskę i wybranie czaru.
Spokojnie poznaj gdzie jest jaka możliwość rzucenia czaru i wóczas wszystko będzie jasne
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
i tu pojawia się zasadniczy problem Maciek055

harpia jest dobra jak nie ma obrony ,do czystego obiazdu znanych farm ,bo jeżeli trafi na łuki to masz pozamiatane,idealna do wybijania tych kilku mieczy na początku gry
po drugie jak pisałem ,bardziej opłaca sie miec kilku bogów bo pakujac wszystko w jednego traci sie cześć przyrostu many,i tu jest kruczek ,łask zeusa nie potrzebujesz tak czesto i spokojnie mozesz je przeznaczac do budowy mant,natomiast hera mam na ogół inne ekonomiczne użycie

ps. a najszybsze to są pegazy :)


ps2.
a w czym ma najmniej obrony?
przed upgradem nie miała nawet tej 1 w obronie przeciw dystansom
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
i tu pojawia się zasadniczy problem Maciek055

harpia jest dobra jak nie ma obrony ,do czystego obiazdu znanych farm ,bo jeżeli trafi na łuki to masz pozamiatane

Tutaj Pan sos się pomylił bo łuki to najlepsze co może harpie spotkać :)
1 harpia jest w stanie zabić 43 łuczników na obronie (bez muru bez szczęścia) oczywiście harpia też przy tym ginie, nawet procarze poradzą sobie odrobinę lepiej bo zginie ich 37 ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry