[Omawiane] Bogowie

Jakiego boga byś wybrał?


  • W sumie głosujących
    11

DeletedUser24294

Guest
Witam,
Chciałabym zapytać się Was jakiego boga powinnam wybrać, (proszę się nie śmiać) dlatego, że wydaje mi się to trudne (po prostu nie mogę się zdecydować) i dlatego chcę zapytać się o to bardziej doświadczonych graczy.
Najbardziej zależy mi na deffie (jednostki + siły boskie), atakować raczej nie chcę. Na razie mam Herę, ale później chcę to zmienić. Surowce mam w miarę na równi, ale mam - na kamień i + na srebrne monety.
Z góry dziękuję :)
AsmaAn
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Robin65

Zespół Grepolis
Odp: Bogowie

Na etapie jednego miasta Hera wydaje się rozsądnym wyborem, natomiast skupianie się na samej obronie nie przynosi najczęściej pozytywnych rezultatów i aby móc funkcjonować w grze musisz zdobywać kolejne miasta i w efekcie mieć wszystkie bóstwa. Co do kolejności to tu pojawią się różne zdania mogę jedynie zaprezentować swoje w kolejności w jakiej ich ustawiam w kolejnych miastach Hera, Zeus, Atena, Posejdon, Hades, Artemida. Pamiętaj, iż zmiana bóstwa to wyzerowanie zasobnika łask i takowy jest jeden o stałej pojemności dla każdego bóstwa bez względu w ilu miastach będzie czczone.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser3480

Guest
Odp: Bogowie

Bogów raczej pod defa się nie wybiera choc posiadają oni też jednostki i ofensywne i defensywne to raczej wybiera się bogów zupełnie pod inne cele.

Here zazwyczaj wybiera się na samym poczatku. Pomaga nam przyspieszyć rekrutacje i to w znaczącym stopniu. Ale też pomaga nam w surowcach na poczatku gry. Na starym systemie podboju warto robić harpie do rozbijania okupacji.
Posejdona warto wybierać jak chcemy skracać stocznie. Ale w późniejszej fazie gry do rozbijania murków też jest przydatny.

Często dogaduje się z kolega lub koleżanką i ja wybieram na poczatku HERE a ta druga osoba POSEJDONA - wtedy na wzajem się uzupełniamy.

Kolejni bogowie używam raczej do walki:
Hadesa do ukrywania ataku - ale czasami też zamieniam jego łaski na srebro
Zeusa używam do wzmacniania ataku statków. A w czasie sytuacji kryzysowych i większej ilości graczy można zsyłać rydwany na zagrożoną wioskę. Na starym systemie podboju ma sens robienie Mantykor do rozbijania okupacji
Atene do wzmocnienia ataku lądowego. Ale też często gęsto wykorzystuje się ochronę miasta a jak jest sytuacja kryzysowa i więcej osób zaangażowanych to zsyła się 5 dodatkowych jednostek na zagrożoną wioskę


Moja kolejność to: Hera, Posejdon, Atena, Zeus, Hades.
Ale przy 10 wioskach na starym systemie mam wszystkich bogów po jednej wiosce a w pozostałych Posejdon a w nowym systemie podboju zamiast Posejdona jest hera
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bogowie

Hera jest bardzo ważnym bogiem. Omówię Ci jak najlepiej wykorzystać jej czary:

- Wesele - czar przydaje się na etap podstawowy, kiedy zaczynasz grę, wtedy da ci po 200 każdego.
- Zadowolenie - dzięki temu zaklęciu twoje surowce na godzinę będą przychodziły ci trochę szybciej.
- Przyrost liczby mieszkańców - kiedy używasz ten czar, twoje jednostki rekrutują się krócej.
- Tęsknota - zaklęcie bardzo przydatne podczas sytuacji, gdy atakuje cię wróg, wtedy rzucasz czar i jego jednostki są słabsze o 10%.

Hera jest często wybierana na początek, ale w późniejszym etapie gry też może się przydać :)
 

DeletedUser24294

Guest
Odp: Bogowie

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i rozwianie moich wątpliwości. :)
AsmaAn
 
Do góry