[Nieaktualny] Bohaterowie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser19187
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser19187

Guest
BOHATEROWIE

Bohaterowie działają obecnie na świecie Pella i światach otworzonych po nim.
(Lista światów)

CECHY BOHATERÓW
1. Do rekrutacji ich potrzebne są monety wojny lub mądrości, które zdobywamy z misji wyspowych;
2. Bohaterowie nie wspierają innych miast, w tym miast gracza, który posiada bohatera;
3. Żaden z bohaterów nie ginie i nie traci poziomu, po jego klęsce w walce pojawia się licznik do jego odrodzenia;
4. Po ataku bohater bez czekania wraca do miasta, do którego został przypisany;
5. Do każdego miasta można przypisać jednego bohatera, po czym odesłać go i przydzielić do innego;
6. Nie wymagają oni wolnych mieszkańców;
7. Bohater może zdobyć maksymalnie 20 poziom;
8. Po zaczęciu gry od nowa na danym świecie, nie tracimy bohaterów;
9. Każdy z nich posiada specjalną umiejętność;
10. Obecnie jest 13 bohaterów.
MONETY MĄDROŚCI I WOJNY
1. Niebieskie to monety mądrości, a czerwone to monety wojny. Za monety można zwerbować bohatera i zwiększyć jego poziom.
2. Otrzymujemy je z misji wyspowych i niektórych zadań samouczka.
3. Każdy gracz może otrzymać taką samą liczbę monet na dzień, wykonując wszystkie dostępne misje wyspowe. Jeśli misje pojawiają się rzadziej, ponieważ posiadasz więcej punktów, uzyskasz więcej monet w pojedynczej misji. Każdy może dostać do 24 monet na dzień.
4. Możemy skorzystać z wymiany monet na te, których potrzebujesz. Dzięki temu możliwa jest zamiana monet wojny na monety mądrości po kursie 2:1, lub odwrotnie.

REKRUTACJA
Po kliknięciu na zakładkę "Rekrutacja", otworzy się nowe okno. Znajdować się tam będzie jeden bohater mądrości oraz jeden bohater wojny. Oferta zmienia jednak o północy. Zamiast czekać do północy, można od razu zmienić ofertę wykorzystując 50
Gold_icon.png
. Oferowani bohaterowie pokazują się losowo.

POZIOM BOHATERA
Po kliknięciu na mały przycisk obok pasków z doświadczeniem, otworzy się nowe okienko, które służy do zwiększania poziomu bohatera. Znajdziemy tam informację o wszystkich korzyściach płynących z awansu wybranego bohatera na kolejny poziom, a także wymaganą liczbę monet, aby ów poziom osiągnąć. Zwiększone zostaną statystyki ataku, obrony oraz specjalnej umiejętności bohatera.

PRZYPISANIE DO MIASTA
1. W interfejsie, pod bogami, można sprawdzić czy do miasta przypisany jest bohater. Znajdzie się tam także informacja czy bohater znajduje się w trakcie procesu przypisywania do polis, jest ranny lub czy wyruszył do ataku na inne miasto.
2. Jeśli miasto zostanie podbite, bohater je opuszcza.
3. Jego bonusy są aktywne wtedy, gdy jest w mieście.
4. Po przypisaniu do miasta przy każdym ataku broni go jak zwykła jednostka.
5. Można przypisać jednego bohatera do jednego miasta.
6. Proces przypisania bohatera do miasta trwa do 6 godzin *czas jest dzielony przez prędkość świata*.

BOHATEROWIE I ICH WYGLĄD
Coins_of_Wa.png
Bohaterowie za monety wojny
Coins_of_Wa.png

Atalanta, Herakles, Leonidas, Urefon, Zureta, Helena, Jazon, Dejmos, Hektor, Leonidas, Pelops, Temistokles.

Coins_of_Wis.png
Bohaterowie za monety mądrości
Coins_of_Wis.png

Chiron, Ferkion, Orfeusz, Terylea, Odyseusz, AfeledesDemokryt,Parifajstes,Rekonos, Ilestres.

Gold_icon.png
BOHATEROWIE EKSKLUZYWNI*
Gold_icon.png

Andromeda - dostępna jest za wykonanie zadań z samouczka na początku gry.
Arystoteles - dostępny w wydarzeniu Zima 2016.
Christophoulus - dostępny w wydarzeniu Koło Czasu Matki Natury
Agamemnon - dostępny w wydarzeniu Sparta vs Hades.

INNE INFORMACJE
1. Nie jest możliwe posiadanie od początku gry wszystkich bohaterów; w początkowym etapie dostępny jest tylko 1 slot na bohaterów. Za każdy nowy poziom kultury uzyskasz kolejny slot. Jeśli nie chcesz tyle czekać, możesz odblokować dodatkowe miejsce za 250 złota.
2. Bohater ranny potrzebuje *18h/prędkość świata* na wyzdrowienie.


PYTANIA I ODPOWIEDZI
1. Czy po przejęciu ostatniego miasta tracimy zdobyte monety?
* Nie tracimy monet, przypisane są one do Twojego konta.
2. Czy po przejęciu ostatniego miasta i ponownym starcie tracimy zgromadzonych wcześniej bohaterów na tym świecie?
* Nie tracimy, bohaterowie raz wyszkoleni na danym świecie są dostępni nawet po restarcie.
3. Czy bohaterowie wyszkoleni na jednym świecie mogą być wezwani na inny świat i zachowają poziom?
*Nie, bohaterów trzeba zdobywać i szkolić od nowa na każdym ze światów.
4. Jest artykuł na wiki Grepolis o bohaterach?
*Oczywiście, oto on.

*Bohaterowie ekskluzywni nie są kupowani za złoto.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser15166

Guest
Odp: Bohaterowie

Poradnik prezentuje się dobrze lecz myślę że jest zbędny, na wiki w trochę innej formie są zawarte prawie wszystkie informacje jakie się tu znajdują .
 

DeletedUser4218

Guest
Odp: Bohaterowie

Achillesie w tym FAQ jest wiele z Wiki.
Chcemy po prostu by informacje były w dwóch miejscach,
by ludziom było łatwiej znaleźć, bo nie każdy korzysta z Wiki :)

Prometeusz dobra robota. Jak tylko będę mieć chwilkę zweryfikuję Twój poradnik.
 

DeletedUser13276

Guest
Odp: Bohaterowie

a gdzie masz Odyseusz to nie bohater ?
 

DeletedUser22543

Guest
Odp: Bohaterowie

Właśnie jakby ktoś mógł wyjaśnic tych bohaterów eksluzywnych np jest andromeda od poczatku a odyseusz jak go zdobyc np i czy jest wiecej takich bohaterów eksluzywnych ?
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Bohaterowie

Achillesie w tym FAQ jest wiele z Wiki.
Chcemy po prostu by informacje były w dwóch miejscach,
by ludziom było łatwiej znaleźć, bo nie każdy korzysta z Wiki :)

Prometeusz dobra robota. Jak tylko będę mieć chwilkę zweryfikuję Twój poradnik.

No to czekam :)



___


A co do Odyseusza - dodam jak tylko znajdę informacje. Każdą pomoc nagrodzę plusem.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser17693

Guest
Odp: Bohaterowie

[CENTER] - mogłbyś to usunąć (przy rekrutacji się wyswietla :p)
2. Bohater ranny potrzebuje *czas zależy od prędkości świata* na wyzdrowienie.
W sumie to mógłbyś napisać tak :

2.Bohater ranny potrzebuje od xh do yh na wyzdrowienie *
czas zależy od prędkości świata

tylko nie wiem ile potrzebują :p więc napisałam x i y :D
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Bohaterowie

[CENTER] - mogłbyś to usunąć (przy rekrutacji się wyswietla :p)

W sumie to mógłbyś napisać tak :

2.Bohater ranny potrzebuje od xh do yh na wyzdrowienie *
czas zależy od prędkości świata

tylko nie wiem ile potrzebują :p więc napisałam x i y :D

1. Poprawione.
2. Na razie szukam informacji, jest jeszcze dużo rzeczy planowanych, a w tym to.

- - - Automatycznie połączono posty - - -

Oficjalnie dodałem informacje o Odyseuszu oraz jego wygląd.
 

DeletedUser19540

Guest
Odp: Bohaterowie

O ile się nie mylę,bohater potrzebuje 18h/pr. świata na "wyzdrowienie"
A co do bohaterów ekskluzywnych ,to można ich zdobyć tylko podczas eventów (wyjątek to andromeda ,którą dostajemy na początku ,lecz też nie da się jej zwyczajnie wyrekrutować). Odyseusz zapewne pojawił się w jakimś evencie. Niestety nie wiem jakim.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19187

Guest
Odp: Bohaterowie

Dodałem pytania i odpowiedzi, zaktualizowałem brakujących bohaterów i napisałem, w jakim czasie bohater się odrodzi. Plusy za pomoc rozdane.
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bohaterowie

brak umiejętności bohaterów oraz w jakich miastach powinny się znaleźć który bohater
 

DeletedUser5

Guest
Odp: Bohaterowie

Prośba, żebyś wyrównał tekst (oprócz nagłówków) do lewej strony - będzie znacznie łatwiej czytać.

Uwagi:
2. Bohaterowie nie wspierają innych graczy;
Nie tylko innych graczy, nie można ich wysłać ze wsparciem nigdzie, także do innego własnego miasta.

3. Żaden z bohaterów nie ginie, po jego klęsce w walce pojawia się licznik do jego odrodzenia;
Dodałabym informację, że po śmierci bohater nie traci poziomu, sporo osób tak myśli po spojrzeniu w raport z walki.

5. Do każdego miasta można przypisać jednego bohatera;
Przydałoby się wspomnieć, że bohatera można odesłać z miasta i przypisać innego.

10. Obecnie jest 11 bohaterów.
Jest już 13 bohaterów.

1.W interfejsie
Brakuje spacji ;)

Do tego jest dodatkowy bohater ekskluzywny, którego najprawdopodobniej będzie można dostać w najbliższym czasie, a jest to Odyseusz.
Odyseusza można było zdobyć za rejestrację w Grepolis za pomocą oficjalnego międzynarodowego profilu na Facebooku.

Dorzuciłabym jeszcze link do artykułu o bohaterach w wiki.
 

DeletedUser19187

Guest
Odp: Bohaterowie

Wszyściutkie ''błędy'' zostały poprawione, dzięki ;)
 

DeletedUser11944

Guest
Odp: Bohaterowie

...Odyseusza można było zdobyć za rejestrację w Grepolis za pomocą oficjalnego międzynarodowego profilu na Facebooku....
To gracze juz posiadajacy konta w Grepolis i nie korzystajacy z Facebooka sa dyskryminowani?

Sam poradnik wedlug mnie nic nie wnosi, nie ma zadnych praktycznych rad, lepszy mam na forum w soju...
Z tego co wiem to jest Ferkion, a nie Ferkyon.

Przykladowe praktyczne porady:
- do atakow nadaja sie w zasadzie tylko: Zureta, Atalanta, Herakles, Urefon i Jazon, aby wykorzystac ich umiejetnosci
- Leonidasa wrzucamy do najbardziej zagrozonego miasta na "czerwonej" wyspie
- Zureta swietnie sprawdza sie w obronie miast, ktorych broni sie bez uzycia wojsk ladowych
- nie ma informacji, ktorych bohaterow warto rekrutowac w pierwszej kolejnosci (wiadomo co oznacza na przyklad brak Orfeusza w pierwszej fazie gry)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser19187

Guest
Odp: Bohaterowie

Dziękuję za opinię, postaram się wziąć to pod uwagę.
 

DeletedUser19475

Guest
Odp: Bohaterowie

witam
orientuje sie ktos moze ile czasu zajmuje odeslanie bohatera z miasta? przy predkosci x1 np:)
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bohaterowie

Bohater jest odsyłany z miasta natychmiastowo na każdym świecie i od razu można go przydzielić do następnego miasta.
 
Do góry