[Wyjaśnione] Bohaterowie

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser25745
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser25745

Guest
Witam,
Ilu maksymalnie można mieć bohaterów w mieście? Co oznacza opcja "odeślij bohatera", czy tracę go bezpowrotnie czy tylko wysyłam go na ławkę rezerwowych? Czy można wymieniać bohaterów między własnymi miastami? Czy można mieć Andromedę w dwóch własnych miastach, czy jeśli raz zaprosiłem do miasta Andromedę, to jest ona unikalna i nie może być jej kopii w innym mieście? Jeśli macie jakieś ciekawe informacje o bohaterach to podzielcie się nimi, ponieważ nie ma za dużo informacji o nich.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Bohaterowie

Witam,
Ilu maksymalnie można mieć bohaterów w mieście? Co oznacza opcja "odeślij bohatera", czy tracę go bezpowrotnie czy tylko wysyłam go na ławkę rezerwowych? Czy można wymieniać bohaterów między własnymi miastami? Czy można mieć Andromedę w dwóch własnych miastach, czy jeśli raz zaprosiłem do miasta Andromedę, to jest ona unikalna i nie może być jej kopii w innym mieście? Jeśli macie jakieś ciekawe informacje o bohaterach to podzielcie się nimi, ponieważ nie ma za dużo informacji o nich.

Tu masz wszystko

https://wiki.pl.grepolis.com/wiki/Bohaterowie
 

DeletedUser

Guest
Odp: Bohaterowie

1 bohater na miasto
można odwołać na "ławkę rezerwowych" a potem przydzielić do innego miasta
czyli że można wymieniać między miastami
 
Odp: Bohaterowie

Nie czytam wiki, więc się pewnie powtórze, ale żeby było jak najprościej.
Do jednego miasta można przypisac jednego bohatera.
Gdy odsyłasz bohatera to nie tracisz go tylko "dajesz mu odpocząć " tzn. nadal go masz, ale nie jest aktualnie przypisany czyli nie pracuje..
Andromede podobnie jak innych bohaterów można mieć tylko w jednym mieście - nie możesz "zrobić jej kopii", ale możesz ja odesłać i zastąpić innym bohaterem.
Ciekawe informacje to dość ogólne stwierdzenie ,ale ze swojej strony mogę doradzić byś
zamiast kupować wszystkich bohaterów wziął tych, których najbardziej potrzebujesz ( helena/chiron/zureta/urefon) i rozwijał ich do maksymalnego poziomu.
 

DeletedUser12136

Guest
Odp: Bohaterowie

No niestety, nic tam nie widzę co by odpowiadało na moje pytania, może jestem ślepy :confused:

"bohaterowie mogą zostać przypisani do polis, jednak do jednego miasta może być przypisany tylko jeden bohater"
"W podglądzie możliwe jest przypisanie maksymalnie jednego bohatera do każdego miasta".

Oznacza to, ze w mieście możesz mieć jednego bohatera, nie sklonujesz go i nie przypiszesz 2 takich samych bohaterów do różnych miast.

"W każdej chwili możliwe jest wycofanie bohatera z miasta".

Po wycofaniu możesz go przydzielić do innego miasta.

Czy możesz wymienić? Jeśli chodzi Ci o wymianę taką, że bohatera odsyłasz i dajesz do innego miasta to tak - patrz wyżej.

Jeśli chodzi Ci o to czy możesz bohatera dać na wsparcie do innego miasta, to nie.

"bohaterowie nie mogą wspierać innych miast lub graczy, służą jedynie do obrony twojego miasta lub ataku wysłanego z miasta, do którego zostali przypisani; nie wesprą także podboju miasta"
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bohaterowie

zamiast kupować wszystkich bohaterów wziął tych, których najbardziej potrzebujesz ( helena/chiron/zureta/urefon) i rozwijał ich do maksymalnego poziomu.

Jak dla mnie, to podstawą jest tutaj Leonidas jednak i nabywałbym go w pierwszej kolejności, a następnie Zuretę jeśli chodzi o bohaterów wojennych. Dopiero później myślałbym o Urefonie.
Natomiast przechodząc do bohaterów mądrości, to na początku można podciągnąć na maks 5lv Andromedę i dopiero wtedy myśleć o nowych. Jak dla mnie całkiem dobrą opcją jest Ferkion, który pozwala na rekrutacje wszystkich jednostek lądowych w szybszym tempie. Chiron lepiej sprawdza się jedynie, gdy chcemy oprzeć nasze wojsko o hoplitów (wiele osób robi w miastach samych hoplitów z katapultami z tym bohaterem, co sprawdza się zarówno w ataku jak i obronie...oczywiście są lepsze sposoby, ten jest jednak chyba najbardziej uniwersalny)

W FAQ z tego co pamiętam już chyba ktoś to ładnie rozpisał wszystko.
 
Do góry