[Nowość] Bonusy na wyspach bez wiosek rolniczych

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser30335
  • Data rozpoczęcia

Czy wyspy bez wiosek rolniczych powinny otrzymać dodatkowe bonusy?

  • Tak

    Głosy: 8 47,1%
  • Nie

    Głosy: 7 41,2%
  • Tak, ale bonusy powinny być inne

    Głosy: 2 11,8%
  • Obojętne

    Głosy: 0 0,0%

  • W sumie głosujących
    17
Status
Zamknięty.

DeletedUser30335

Guest
Witam,

Chciałbym zaproponować, tak jak w tytule, dodatkowe bonusy na wyspach bez wiosek rolniczych. Dostaliśmy już pomoc i zachętę ze strony Inno do szybszego rozwoju poprzez obniżenie progu na kolonizację miasta, tylko kto zdecyduje się na kolonizację wyspy z której nie może ściągnąć nawet surowca? A teraz zapytam was kto zdecyduje się założyć miasto na wyspie bez wiosek rolniczych jeśli każde założone na tej wyspie miasto da nam 10% premii do ataku/obrony lub inny ciekawy bonus? Myślę że znajdzie się więcej chętnych przez co wzrośnie nam zainteresowanie takimi wyspami, rozgrywka będzie jeszcze ciekawsza. Często widzę sytuację gdzie pomiędzy wyspami z wioskami rolniczymi na których mam miasta jest masa wysp bez wiosek i jest tam pusto. Wyspy z wioskami rolniczymi nie powinny takiego bonusu dostawać bo można na tych wyspach ściągać surowce, jednostki oraz handlować. Dzięki takiej INNOwacji gra będzie dużo bardziej strategiczna i na pewno dużo bardziej zacięta.

Mając na wyspie bez wiosek powiedzmy 7 młotków możemy założyć na niej 7 miast i każde z nich otrzyma bonus, na przykład właśnie 10% premii do ataku wszystkich jednostek. Bonus nie kumuluje się co oznacza że założenie 7 miast nie da nam 70% premii tylko 10% premii w każdym z 7 miast
smiley_emoticons_nicken.gif



Poniżej propozycje bonusów jakie można zastosować:
50 łask dziennie
30% szybszy handel
20% szybsza rekrutacja jednostek lądowych (również jednostki mityczne)
20% szybsza rekrutacja statków ( + hydry)
15% silniejsza flota ( + hydry)
15% silniejsze jednostki lądowe (również jednostki mityczne)
10% szybsza rekrutacja wszystkich jednostek (również jednostki mityczne)
10% premii do ataku dla wszystkich jednostek (również jednostki mityczne)
10% premii do obrony wszystkich jednostek (również jednostki mityczne)
10% szybsze jednostki
3 monety (z misji wyspowych - losowo) dziennie
1 sztuka złota dziennie

Nie miałem nigdy miasta na wyspie bez wiosek rolniczych i nie wiem czy są tam misje wyspowe czy nie ale jeśli nie ma to również prośba o dodanie tych misji.

Do wyboru pozostawiam graczom możliwość przydzielenia w takim mieście bohatera lub nie, dla mnie rozgrywka z takimi wyspami byłaby dużo ciekawsza i na pewno zmniejszyłaby się ilość graczy którzy kończyliby grę ze względu na szybką dominację reszty doświadczonych graczy, każdy doświadczony gracz wybierze miasto na wyspie z bonusem niż zwykłe miasto na tej samej bądź sąsiedniej wyspie z wioskami rolniczymi. Oczywiście bonusy na wyspach bez wiosek rolniczych powinny być dostosowane do prędkosci świata, nie są to sztywne wartości.

Zanim pojawi sie ogólny hejt w szczególności na ostatnią propozycję bonusu pamiętajcie że te bonusy dotyczą tylko wysp bez wiosek rolniczych co da nam dodatkową rozrywkę a nie tylko wyczekiwanie EC
smiley_emoticons_viking.gif
 

DeletedUser26867

Guest
w sumie to coś w stylu osad koczowników na plemionach;)
 
masz wybujałą wyobraźnie kolego ;) troszkę obniż poprzeczkę ...
może jak już to jak byś zasiedlił całą wyspę to wtedy przypadał by Ci jakiś bonus na dane miasto i tylko raz w ramach nagrody za to że całą wsypę zapalikowałeś .
 

DeletedUser30335

Guest
masz wybujałą wyobraźnie kolego ;) troszkę obniż poprzeczkę ...
może jak już to jak byś zasiedlił całą wyspę to wtedy przypadał by Ci jakiś bonus na dane miasto i tylko raz w ramach nagrody za to że całą wsypę zapalikowałeś .

Bardzo śmieszne
smiley_emoticons_grin.gif
Patrząc na to jakie bonusy dostajesz za event inkantacji (20x +30% ataku statków ogniowych) nie wiem kto tu powinien zejść na ziemię, propozycja jest po to żeby te wyspy zaczęły być użyteczne i przydatne. Twoja odpowiedź kompletnie nic nie wnosi do tematu, wykaż się odrobiną inteligencji i napisz konkretnie o co Ci chodzi
smiley_emoticons_winken4.gif


100% do ataku to byłby dobry pomysł , a dodatkowo jeszcze 1k złota na miasto :)

Aż szkoda komentować takie odpowiedzi
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Odpowiedzi takie jak propozycja, czyli zupełnie bez sensu
smiley_emoticons_wallbash.gif
 

DeletedUser30335

Guest
Odpowiedzi takie jak propozycja, czyli zupełnie bez sensu
smiley_emoticons_wallbash.gif

Jakoś nie każdy tak uważa, bez sensu są puste wyspy z młotkami których robi się coraz więcej przez co mapy robią się coraz bardziej nudne. Zamiast marudzić to zaproponuj coś od siebie. Typowy cebulak z wiecznym hejtem na każdy pomysł
smiley_emoticons_bravo2.gif
A gdyby takie wyspy powstały to byś tylko takie miasta przejmował, pozdrawiam
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser19924

Guest
Zamiast marudzić to zaproponuj coś od siebie. Typowy cebulak z wiecznym hejtem na każdy pomysł
smiley_emoticons_bravo2.gif

Już nie jedno i nie dwa proponowałem, a rozsądne propozycje komentowałem. A tutaj uznałem, że nad tą nie ma sensu się nawet pochylać i tłumaczyć spraw, wydawać by się mogło, oczywistych. To nie ja pojawiłem się tutaj jak meteor i rzucam pomysłami z kosmosu na lewo i prawo.

PS: A ja przejmuje także bez tych bonusów miasta na skałkach...nawet wczoraj wziąłem jedno. I co? Można? No można...
 

DeletedUser19924

Guest
A no trzeba, ale to już chyba zbyt duża filozofia dla kolegi...
 
Bardzo śmieszne
smiley_emoticons_grin.gif
Patrząc na to jakie bonusy dostajesz za event inkantacji (20x +30% ataku statków ogniowych) nie wiem kto tu powinien zejść na ziemię, propozycja jest po to żeby te wyspy zaczęły być użyteczne i przydatne. Twoja odpowiedź kompletnie nic nie wnosi do tematu, wykaż się odrobiną inteligencji i napisz konkretnie o co Ci chodzi
smiley_emoticons_winken4.gif

Aż szkoda komentować takie odpowiedzi
smiley_emoticons_wallbash.gif

dokładnie, aż szkoda dalej komentować takie bzdurne pomysły ...
 

DeletedUser30335

Guest
Ta propozycja jest tak absurdalna, ze wydawalo sie zupelnie zbedne przeprowadzanie analizy.
Zreszta sam sobie odpowiedziales - A gdyby takie wyspy powstały to byś tylko takie miasta przejmował, pozdrawiam.
Radykalnie chcesz zmienic oblicze gry, pozostale wyspy stalyby sie zapleczem surowcowym dla tych obdarzonych specjalnym bonusem.
W przypadku zlotonikow raj na ziemi, kupuja surowce i maja silniejsze wojsko, szybciej produkowane, szybszy handel plus zlotowke reszty...
Krytyka nie zawsze jest przejawem cebulactwa, formie krytyki niewielki zostawiles wybor.

Po pierwsze gdyby były takie dwie wyspy na morze to raczej by to tylko urozmaiciło walkę a nie wypaczyło rozgrywkę i zmieniło jej charakter (myśl logicznie).
Po drugie nie myśl całe życie pod kątem złotników bo takich się trafia 2-3 na cały świat a robicie wielką panike.
Po trzecie tak jak w pierwszym punkcie wspomniałem nie musi być ten bonus na każdej wyspie tylko na wybranych, mogą to być 2-3 wyspy na morze z bonusem i nie trzeba płakać że zaraz złotnicy je przejmą i was rozjadą, niską macie samoocene jak byle złotnik was jedzie
smiley_emoticons_winken4.gif


Tak na koniec jeszcze powiem ostatnią rzecz, jak Ci się nie podoba to że złotnicy "kupuja surowce i maja silniejsze wojsko, szybciej produkowane, szybszy handel plus zlotowke reszty..." to usuń konto na grepo bo każdy event daje to złotnikom, nawet daje dodatkowy punkt kultury co dwa dni a o to nikt nie ma bólu (ciach) tylko o to że jest pomysł na coś dla zwykłego gracza.

BTW. Nie każdy grajek ciągnie gre do EC i nie każdy musi palikować skałki bo nie każdy sojusz ma potencjał na cudaki i nie każdy grający w grepo jest wyjadaczem, zacznijcie myśleć szerzej a nie jako najlepszy gracz grepolis bo na tą chwilę nowi gracze nie potrafią się przed kolonem obronić a zachowujecie się jakbyście ukończyli studia magisterskie z grepo, troche dystansu
smiley_emoticons_winken4.gif
 

DeletedUser27444

Guest
Mimo że bzdurne nie wytrzymałem i skomentuję jeden fragment...
'gdyby były dwie takie wyspy na morze' :-D
Raczej ciężko będzie wymysleć które to by miały być.. Kogoś zawsze położenie tych tylko 2 wysp będzie faworyzować.
Chyba że chciałbyś wprowadzić Coś podobnego do mini EC.
:-D :-D :-D
 

DeletedUser30379

Guest
Witam,
Może pośrednim rozwiązaniem byłoby aby na wyspach bez wiosek była jedna kopalnia żelaza, kamieniołom, lub tartak.
Codziennie przy resecie taka kopalnię trzeba byłoby zaatakować by do końca dnia dawała bonus np. W postaci 10% wzrostu produkcji do danego surowca. Nie jest to duży bonus, ale w jakiś sposób zawsze by umilił grę.
 
Status
Zamknięty.
Do góry