Bonusy od sojuszu

  • Rozpoczynający wątek Gawsi90
  • Data rozpoczęcia

Co myślisz o tym pomyśle?

  • Podoba mi się

    Głosy: 7 30,4%
  • Jest obiecujący, ale wymaga dopracowania

    Głosy: 9 39,1%
  • Nie podoba mi się- jest beznadziejny

    Głosy: 6 26,1%
  • Nie mam zdania

    Głosy: 1 4,3%

  • W sumie głosujących
    23
Status
Zamknięty.

DeletedUser

Guest
Witam!
Grałem kiedyś w MenelGame. Gracze mogli tam dołączać do tzw. band.
W każdej z band była możliwość wykupienia jakiegoś bonusa. Na przykład, gdy banda kupiła zbrojownię, wszyscy jej gracze otrzymywali bonus 10% do ataku, który był bonusem stałym (niezbywalnym). Może dało by się przenieść to na grunt Grepolis?

Chodziło by o to, ażeby każdy sojusz miał skarbiec, do którego każdy gracz mógłby wpłacać surowce. Potem, założyciel sojuszu mógłby inwestować te surowce w jakieś bonusy, które powodowałyby, że gracze będą mieli bonus do ataku, obrony lub bonus do zbierania surowców.

Każdy z bonusów miałby 3 stopnie.
Szkoła oficerska- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku lądowego)
Cech żeglarzy- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku morskiego)
Walka podjazdowa- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do obrony lądowej)
Opancerzenie okrętów- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+x% do obrony morskiej)
Gospodarka- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do zbierania surowców- jak Zadowolenie Hery)
Wywiad- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do trudniejszego szpiegowania- jak Kryptografia)
Pobór- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do tempa budowy jednostek)
Partenon- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do tempa naliczania łask)

Oczywiście żaden z tych bonusów nie byłby tani. Proponuję następujące ceny na każdy poziom danego bonusa:
1'- 1 000 000 każdego surowca
2'- 10 000 000 każdego surowca
3'- 100 000 000 każdego surowca

To na razie tyle ;)
 

DeletedUser

Guest
za duża zmiana w grze... poza tym dołączenie do lepszego sojuszu= większe bonusy...
 

DeletedUser

Guest
@Cygan0123 o to w tym pomyśle chyba głównie chodzi...

Pomysł bardzo ciekawy jednakże jest to bardzo duża zmiana w grze i wątpię by wprowadzili to szybko, a co do ilości surowców to może lepiej żeby admini dopracowali i bonusy zmniejszyli :) (znów duża modernizacja symulatora :D)

Nazwy i bonusy do nich także trzeba by zmienić :)
Ale pomysł ciekawy i dopracowany :) Na TAK
 

DeletedUser

Guest
Właśnie powinie do dopracować , ale podoba mi sie z kilka pomysł np
Szkoła oficerska- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku lądowego)
Cech żeglarzy- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku morskiego)
Walka podjazdowa- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do obrony lądowej)
Tyko w jaki sposób gildia mogła to wybudować
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
jeśli te bonusy są stałe, to odpadają:

Szkoła oficerska- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku lądowego)
Cech żeglarzy- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do ataku morskiego)
Walka podjazdowa- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do obrony lądowej)
Opancerzenie okrętów- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+x% do obrony morskiej)
Gospodarka- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do zbierania surowców- jak Zadowolenie Hery)
Partenon- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do tempa naliczania łask)
bo te opcje ma premium.

*Gospodarka - raczej jak Handlarz niż jak Zadowolenie Hery:)

Wywiad- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do trudniejszego szpiegowania- jak Kryptografia)
Pobór- 1'-5%, 2'-10%, 3'-15% (+X% do tempa budowy jednostek)
badania mogą stracić na wartości...

1'- 1 000 000 każdego surowca
2'- 10 000 000 każdego surowca
3'- 100 000 000 każdego surowca
1' - jednej osobie zajmie to ok. 80 dni (licząc z jednego miasta). mając 50 graczy, zajmie to półtora dnia. gdy średnio będzie przypadać po 4 miasta - 9,5 godziny
2' - analogicznie - 800 dni przy jednym graczu i jednym imeście. przy 50 graczach - 15 dni, gdy średnio będą mieć po 4 miasta - prawie 4 dni.

przestawiłbym więc to trochę i 1' stopień dałbym od 100 mln.

--------
ogólnie: pomysł niegłupi ale do ostrego dopracowania.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser

Guest
a ja na NIE

Podłączając się pod posta Kurczaka, dopowiem, że taka zmiana zapoczątkowałaby tendencję tworzenia masówek, bo przecież im więcej graczy, tym więcej surki do skarbca.
Znając chciwość i wrodzoną podstępność polskich graczy oraz zamiłowanie do dążenia do celu po trupach i bez zahamowań moralnych, taka opcja byłaby furtką do wykorzystywania graczy, chcących dołączyć do sojuszu. Już widzę, jak w co drugim profilu sojuszu pojawia się notka, że po wstąpieniu należy wpłacić określoną ilość surowca. Gdy tego dokona, będzie już niepotrzebny i można takiego naiwnego wywalić na bruk.
Nie psujmy sobie nawzajem atmosfery gry i nie twórzmy kolejnych możliwości jej obrzydzania tanimi sztuczkami.
 

DeletedUser

Guest
@voleryin7 wyobraź sobie, że jakiś słaby gracz dołączył (lub był w nim przed zmianami) do masówki, ja mam sojusz zgrany, ale nie na tyle duży, żeby móc sobie pozwolić na regularne wpłaty... teraz atakuję gracza po przeszpiegowaniu go, ale nie wiem, że on ma bonusy do obrony morskiej i lądowej, tym sposobem tracę część wojska na morzu, a resztę wybija licha armia, mimo całkiem mocnego ataku...
 

DeletedUser

Guest
Propozycja odrzucona.

Tego typu zmiana za bardzo ingerowałaby w mechanizm gry.
 
Status
Zamknięty.
Do góry