[Wyjaśnione] Bonusy

  • Rozpoczynający wątek DeletedUser22713
  • Data rozpoczęcia

DeletedUser22713

Guest
Mam pytanie co do sposobu naliczania bonusów.
W opisie przyśpieszonego ruchu wojsk napisane jest, że wojska podróżują 30% szybciej. Logiczne więc byłoby, żeby atak idący 2h po załączeniu bonusu szedł 1:20. (Ze 120 minut robi się ok. 80) a tym czasem jest to 1:34, skąd taka liczba? i tak jest zawsze.
Podobnie ze zwiększoną produkcją łask... przed załączeniem miałem 105 Zeusa, po załączeniu 128, hmm no bardzo ciekawe gdzie jest te 50% :)
Więc jak to jest liczone?
 

DeletedUser24848

Guest
Odp: Bonusy

To nie błąd.2:00 / 00:40 =5
Więc 40 min ze 2 godz to jest 20%, zatem ja nie widzę tutaj żadnego błędu.Co do świątyni to od tego ile łask świątynia będzie produkować to zależy nie tylko od bonusów lecz także od poziomu świątyni
smiley_emoticons_klugscheisser2.gif
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser22713

Guest
Odp: Bonusy

Ty dzielisz godziny przez minuty? :p nie wiem jak wykonałeś to obliczenie, ale raczej Twój nauczyciel nie byłby zadowolony :p
no to piszę, że z poziomów świątyni wychodzi 105.. bonus ma przyspieszać o 50%, a wyszło 128 :p
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

DeletedUser24848

Guest
Odp: Bonusy

A jaka jest u ciebie produkcja na godzinę?:)
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Bonusy

No piszę przecież, że 105. A po odpaleniu bonusu 128
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Bonusy

Wg wzorów z wiki może i się zgadza, ale opisy są mylące, a są pierwszym na co gracze patrzą w grze..Mam pilnie wysłać kolona na przyspieszonych, a tu się okazuje, że trzeba wziąć kalkulator w dłoń i podstawiać do wzoru? :D jest skrypt, który to liczy za nas, ale nie każdy to ma.
Opisy są po prostu nieprawdziwe.
 

DeletedUser19924

Guest
Odp: Bonusy

Szczerze mówiąc, nawet się nad tym bardziej nie zastanawiałem nigdy...mnie osobiście wspomaga w przyspieszonych ruchach wojsk skrypt:)

To już w sumie kwestia do wyjaśnienia przez Team.
 

DeletedUser16352

Guest
Odp: Bonusy

Mam pytanie co do sposobu naliczania bonusów.
W opisie przyśpieszonego ruchu wojsk napisane jest, że wojska podróżują 30% szybciej. Logiczne więc byłoby, żeby atak idący 2h po załączeniu bonusu szedł 1:20. (Ze 120 minut robi się ok. 80) a tym czasem jest to 1:34, skąd taka liczba? i tak jest zawsze.
Podobnie ze zwiększoną produkcją łask... przed załączeniem miałem 105 Zeusa, po załączeniu 128, hmm no bardzo ciekawe gdzie jest te 50% :)
Więc jak to jest liczone?
Co do kolona to wychodzi że powinien płynąć 1:24
 

DeletedUser22713

Guest
Odp: Bonusy

napisałem ok. 80 minut, zaokrągliłem sobie 30% do 1/3 :p

Faktycznie myślę, że team mógłby zająć się tymi opisami
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Bonusy

Wszystko jest poprawne.
Sprawa łask została wyjaśniona we wcześniejszym poście.
Co do 30% szybkości podróży też jest poprawne, ponieważ nie chodzi o czas podróży skrócony tylko o prędkość jednostki z jakim pokonuje poszczególne pole.
Można to sprawdzić sobie w exelu.
Mi zakładając wasze przybliżenia wyszło, że jednostki przemieszczały się o 28% szybciej (2 % można wliczyć w błędy zaokrągleń).

Podkreślę jeszcze raz.
Chodzi o prędkość jednostki z jaką pokonuje kolejne przestrzenie/pole itp, a nie o czas w jakim trwa cała jego droga.
 
Ostatnia edycja:

DeletedUser22713

Guest
Odp: Bonusy

Otóż, drogi Sapciu, nie sądzę.
Wzrost przyrostu łask - zwiększa przyrost łask o 50% przez 6 godzin. Po uruchomieniu, bonus działa we wszystkich miastach, bez względu na to jaki bóg jest w nim czczony.

A co do przyspieszonych ruchów to to wytłumaczenie jest pokrętne, nie wiem czy jest różnica czy odliczy się 30% od czasu czy doda do prędkości bo te wartości są powiązane, za to przyjmuję wytłumaczenie ze wzorem z wiki. jednak dalej uważam, że opis jest błędny.
 

Sapcio

Zespół Grepolis
Odp: Bonusy

Swój błąd już poprawiłem. Faktycznie masz racje z łaskami. Pomyliły mi się bonusy :D.

To już tłumacze Ci.
Przyjmij, że masz 1000 metrów drogi. Ludzik jeden maszeruje w czasie 120 minut, drugi o 30% szybciej, czyli pokona to w czasie 94 (Używam Twoich liczb). Prędkość I ludzika wynosi 8,33 m/minute, a drugiego, 10,638 m/minute. Następnie obliczenia procentowe. Prędkość 2 ludzika dzielona przez prędkość I ludzika daje nam 1,28. Następnie robimy % mnożąc wynik przez 100%, aby obliczyć o ile % zwiększyła się jego prędkość musimy odjąć 100% i w taki sposób mamy 30% około.
Jakby licząc czas:
Mamy około 40 procent (42,8571).
 

dorocia

Zespół Grepolis
Odp: Bonusy

Bonusy do przyrostu łask liczone są w procentach od produkcji podstawowej, wynikającej z poziomów rozbudowy świątyń danego boga (bez bonusów, przyśpieszeń i Kapłanki).
Wynik ten mnożony jest przez prędkość świata i dodawany do produkcji, jaka wynika z poziomów rozbudowy świątyń poszczególnych bogów (z Kapłanką, jeżeli masz tę opcję konta Premium).

Napisz ticketa, a sprawdzimy.
 
Do góry