[Inne] BP vs. MAH - miasto na wyspie cudu (autor: Evangrlion88)

yakamoz

Zespół Grepolis
Nagłówek_grafika_gretimes7.png

Autor: Evangrlion88
Data: 19 maja 2012

Napiszę w skrócie, ponieważ to była akcja jak wiele innych, ale z tą różnicą, że cel był dużej wagi. Nie było planowania jakiegoś długiego. Po prostu cel został wybrany szybko, a kolon płynął stosunkowo krótko do wybranego miasta, czyli 2/3 doby.

Akcja miała miejsce ponad tydzień temu. Wcześniej przejrzałem pobieżnie wyspy z cudami, zauważyłem na jednej z tychże wysp miasto o nazwie "Styks", należące do gracza lena0987, i to mnie zainteresowało. Było to jedyne jego miasto na tej wyspie, a reszta należała do czołowej elity MAH (Mroczna Armia Herosów - przyp. red.). Powiadomiłem kogo trzeba o moich spostrzeżeniach, w radzie ustaliliśmy szybką kolejność działania. Moim zadaniem było przede wszystkim przygotowanie miasta do okupacji i jej rozpoczęcie. Później sojusz Black Pearl jak zwykle mnie nie zawiódł i popłynęły wsparcia, które nieprzerwanie dążyły do podbijanego miasta od pierwszej sekundy aż do 3 dni po wejściu kolona. Dalej oczywiście "troszczymy" się o nasz nowy nabytek. W takich sytuacjach okazuje się właśnie jaką potęgą jest sojusz - samemu niewiele się zdziała.

Mimo, że miasto leżało w części morza, gdzie aż roi się od miast MAH, to akcja zakończyła się powodzeniem. Mroczna Armia straciła na obronie ponad 350 jednostek mitycznych, ponad 23 tysiące ogni oraz kilka tysięcy jednostek lądowych. Podbite miasto nosi nazwę SYMBOL NIEMOCY MAH, które jest naszą odpowiedzią na jedno z miast, które kiedyś nam przejęli i teraz czekamy, co oni pokażą w takiej sytuacji, gdyż ciągle zarzucali BP, że jest bezsilna, a oni są mistrzami tego świata. Pasuje popierać swoje słowa działaniem, a nie tylko opowiadać o swojej doskonałości, popadając w skrajną megalomanię. Zaznaczam, że miasta i tak strzeże tylko część naszych możliwości, jeśli będzie trzeba, pojawi się tam dużo więcej wojska.

Jeszcze jedna kwestia, która wyniknęła z przeprowadzonej okupacji... W następnych dniach zaczęły się intensywne ataki na moje miasta, co w zasadzie mnie nie dziwi i niezmiernie cieszy. Może to jakoś danym osobom poprawia humor. Na samych tych atakach i innych akacjach przeciwko moim miastom padło w MAH kolejne kilka tysięcy ogni w pierwszych dniach. Jeśli nawet oddam jakieś miasto, to wtedy, gdy tego zechcę, ponieważ już się kilka razy przekonali, że siedzenie po nocach i 24h na dobę nic nie daje. Zresztą nie czynię takich praktyk, bo też mam trochę innych zajęć. Zawsze odbije sobie na czymś innym, bo mam swoje plany. Gram po to, żeby grać, a nie kolekcjonować wojsko i miasta, podobnie mój sojusz. Na zakończenie napiszę, że to nie jest ostatnie słowo sojuszu Black Pearl i jeszcze nie raz damy o sobie znać. Gdy świat Gamma będzie się kończył, podamy więcej szczegółów.

Ostatnio edytowane przez moderatora: